Sayfa 206/1004 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: Viop LV

1. 1997 idi sanırım. Yaşarbank'ın üst katında Yaşar yatırım vardı. Seansı izliyoruz. Bir kağıt 8-9 basamak düşüyor, çok kısa zamanda tekrar yukarı fırlıyor. En az 3 kere aynı hareket oldu. Düşüyor, çıkıyor. Düşüyor, çıkıyor. İçimden alim şunu, nasılsa hemen çıkıyor, satarım dedim. Benden önce daha uyanık bir borsacı varmış. Hemen alış gönderdi. Hem de biraz yüklüce. Sonra kağıdın fiyatı ne oldu? tekrar çıktı mı? Maalesef düştükçe düştü, arkadaş büyük bir zarar yazdı yarım saat içinde, sattı. Sonra sizce ne oldu?

2. Bizim borsamızın da bitcoinden çok farklı olduğu söylenemez yeri geliyor endeks %30 düşüyor hatta uzun vadede bistden çok daha iyi getirisi olduğu aşikar. Bizim borsamızın yıllardır dolar karşısındaki değeri de malumunuz. Bitcoini çöp yapmazlar, teknik karşılığından ziyade ellerinde arzı belli tüm dünyanın bildiği bir meta var. Her dönem spekülasyonlarla manipülasyonlarla etinden sütünden yararlanırlar. Doğru alım yeri artık neresidir bilemiyorum ama portföyde belli bir yüzde ayırmak çok garip gelmiyor bana.

3. Sanırım çoğumuzun gözden kaçırdığı şey şu; Kağıdın hareketi olmaz. Onun arkasında alan satan bir kişi (irade, robot, yazılım...) vardır. Borsayla ilgilenen hemen herkesin söylediği en önemli cümle: Ordan satmasaydım, burdan almasaydım...Keşke...Keşke...
    Oysa tek gerçek şu ki, sen almasaydın, satmasaydın o hareket de olmayacaktı.

4.  Alıntı Originally Posted by sofist_11 Yazıyı Oku
    1997 idi sanırım. Yaşarbank'ın üst katında Yaşar yatırım vardı. Seansı izliyoruz. Bir kağıt 8-9 basamak düşüyor, çok kısa zamanda tekrar yukarı fırlıyor. En az 3 kere aynı hareket oldu. Düşüyor, çıkıyor. Düşüyor, çıkıyor. İçimden alim şunu, nasılsa hemen çıkıyor, satarım dedim. Benden önce daha uyanık bir borsacı varmış. Hemen alış gönderdi. Hem de biraz yüklüce. Sonra kağıdın fiyatı ne oldu? tekrar çıktı mı? Maalesef düştükçe düştü, arkadaş büyük bir zarar yazdı yarım saat içinde, sattı. Sonra sizce ne oldu?
    sofist abey soru çok kolay. eğer taban taban gidecekse idi arkadaşına satış fırsatı vermezler idi. tavan tavan gitmiştir diye düşünmekteyim. ya da kottan çıkarılmıştır abeyim

5. Telefon tarife leri uçmuş, bu ne la oha ,en uygunu 200tl

Egm kullanıyorum iyikide kullanıyorum
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

6. Bugün viop'ta 3 kere yukarı hareket çekmek için ortamı hazırladılar. Ama kimse kısa yapmadı, hatta uzunları bozmadı. Madem uzunları bozmuyorsunuz, alın size istediğiniz kadar kağıt. Yarın elinizdeki uzunları bozun, hele bir de kısa yapın o zaman bakın neler oluyor?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    vade 5 gün kısa geldi, veya düşüş geç kaldı

5 gün önce başlamış olsa...

BEAR_BULL abi... ne kadar paran oluyordu ? şahenk garanti bankasını satacaaamış diyollaa, sen alırdın koca bankayı değilmi ?

az buz değil 8650 den -- 10200 lere short gittim ama nasıl
    call satışlarımın yanına yüksek değerli put satın alıp düşük değerli put satarak zararı telafi ettim.

son kapanışı ne istedim 9600-9700 arası
    9706 kapadı. sorun yok karlı kapandım.

pozşarım devam ediyor olsa ve fiyat buraya düşşe elde bu sefer ölü putlar çanlanmış ve longa dönmüş olacağından

50-100 arası long ile 400 puan yemiş ve 200,000 ile 400,000 tl arası zarar yazardım.

viopçu (opsiyoncu) olmadığınız için bişey anlamadığınızı anlıyor ve opsiyon konusunu sonlandırıyorum.

bi destek atın hisselerde alıma devam edeyimde palanenede basmaya devam etsin ben aldıkça veriyor namızsız.

piyasa çıkarken endex short düşerken hisse tarafında long bu işi öğrenemedik gitti

doğru tarafta uzun süre oturmayı beceremiyom. ille günde 500-1000 tane işlem yapacam.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. Kağıdın hareketi, desteği, direnci... olmaz. Desteğe gelmiş sen uzun yap, bak bakim spekülatör ne yapacak? Dirence gelmiş, sen kısa yap, bak bakim neler olacak? Kağıdın hareketi olmaz; Arkasındaki robot'un hareketi olur.

Sayfa 206/1004 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •