Sayfa 209/1004 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: Viop LV

1. Merkez Bankasından ilave sıkılaşma geldi.
    .............

Barış Esen

Merkez Bankası, sıkı para politikası duruşunu destekleyici ilave sıkılaşma adımları atma kararı aldı.
    Kredi büyümesine dayalı menkul kıymet tesisi kapsamında;
    •TL ticari krediler(1) için % 2,5 olan aylık büyüme sınırının % 2’ye indirilmesine, * * * * * **
    •İhtiyaç kredilerinde % 3 olan aylık büyüme sınırının % 2’ye düşürülmesine, taşıt kredilerinde ise % 2 sınırının korunmasına karar verilmiş.

2. Kapitalist sistemde, modern para teorisinde, daha da temel, para denen değişim aracında, başkalarınca üretilmiş bir şeyin ikamesi olmaz.

BTC ve ETH ileride koleksiyon değeri olur en fazla, eski Osmanlı Roma parası gibi...

Ne zaman ülke MB leri kendi resmi kriptolarını basar, sistemde change edilmeye başlanır, o zaman kabul görür, işler sistem.

Şu ana kadar yaratılan geri kalan kriptolar çöp olur veya onlar da pek değerli olmayan diğer koleksiyonlar kapsamına döner. Maksat, bir sistem kurup, işletmek, ve mevcut finans sistemini bu blok zincir sistemine ikna etmekti. Ehh bunun için de sistemin çalışması lazım, çalışması için de kripto varlık lazım v.s.

Para, senet...altına imza atıyor adam...yıllarca altına endekslemiş hatta altını yasaklamış kırmak için davranışı...

Bankerler bir sistem yaratmış...bir iki kere darbe yemiş, yasaklamışlar filan...en nihayetinde bugünkü bankacılık sistemi yani kredi yani parasal genişleme keşfedilmiş, altın buna engel görüldüğünden aradaki bağlantıyı koparmışlar.

Adamlar, mevcut varlıkları dayanak varlık haline getirip, bunların toplamının 9 katına kadar genişlemeyi bulmuşlar, yeter ki hepsi en ince ayrıntısına kadar birbirine hedgelensin, uzun vadeden yakına doğru fiyatlansın. Üretim oldukça, reel büyüme sağlandıkça sonu yok. Belki de vardır gören yok sonunu. Yarın StarLink, Space X devasa rakamlarla halka arz olunur, fiyatlanır, al sana varlık. Sonra bu internet alt yapısı çok maliyetli bulunur, Husiler kabloları koparır filan, olanın yerine geçer StarLink, Google ile, Apple ile, Meta ile eklemlenir...Biri bizi gözetliyora tam manasıyla geçeriz....v.s...v.s...

Elektrikli arabalar da sorun mu var....petrolü 250 dolar yaparlar....kuyruk olur elektrikli arabada....gücü olan kuralı koyar, karbon yassah doğaya zararlı der, diyor.....bitti gitti..Çin sisteme eklemlenmeli, bunun yolunu bulacaklardır...oyun bozan konumunda şu an....Rusya musya traş..

3. Türklerin diyarına bir yolculuk. BAŞKURTİSTAN, RUSYA ����

https://www.youtube.com/watch?v=gbKWzDThFvs

Bu arkadaş gezgin,boş zamanlarınızda izlemenizi tavsiye ederim.
    Ufa da alfabe Krill ama kelimeler Türkçe.
    Rusya nüfusunun büyük kısmı Türk soyundan.

örnek:
    Krill alfabe--- Okunuşu
    BAH--------------VAN
    XAH--------------HAN

4. Türkü orijinal hali ile notalanıyor kayıt ediliyor, sonradan sözler değişiyor fakat bu sefer okuyuş tarzı, ritmi vs garip oluyor.

Atıyorum mapushanede mektup beklemek ile sıcacık mutlu mesut evinde atıyorum il dışında tıp okuyan çocuğundan mektup beklemek aynı olur mu?

Ustalar genelde sözleri anlayıp o şekilde söylüyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Bir çok şey üst akıl tarafından kontrol ediliyor.

Eskiden babalar çocuğu sanayide ustaya, okulda öğretmene veya tekkede hocaya verir eti senin kemiği benim derdi, onlar da biz çocukların anlayacağı şekilde öğretiriz merak etme derlerdi.

Bir çok yazı gördüm kişi demiş, benim hocam iblisdi ama ben onu geçtim.

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bir çok şey üst akıl tarafından kontrol ediliyor.

Eskiden babalar çocuğu sanayide ustaya, okulda öğretmene veya tekkede hocaya verir eti senin kemiği benim derdi, onlar da biz çocukların anlayacağı şekilde öğretiriz merak etme derlerdi.

Bir çok yazı gördüm kişi demiş, benim hocam iblisdi ama ben onu geçtim.
    Çırak ustayı geçmezse sanat ölür demişler

En büyük şeytan içimizde ama. Kişinin kendine yaptığı kötülüğü yedi düvel bir araya gelse yapamazmış.

7. Müslüm Gürses'in bir canlı yayınında telefon ile istek geliyor

- "Haydar Haydar" söyleyebilir misiniz?

Müslüm Baba cevap veriyor
    - Hay hay ama hangi Haydar?

Hem söz hem de tavır olarak çok "Haydar Haydar" var.

Nazende Sevgilim ama hangisi?

https://www.youtube.com/watch?v=ukJLgz7gMy4
    Nalan Altınörs - Nazende Sevgilim (Official Audio)

https://www.youtube.com/watch?v=796ITl4QxsU
    figen genç 'nazende sevgilim' (Official Audıo)

8. Dilber Ay'dan da istiyorlar.

Zorunda mıyım?

https://www.youtube.com/watch?v=nQokRXtworE
    Dilber Ay ve Cüneyt Özdemir arasında gecen komik "Zorunda mıyım" muhabbeti

Sayfa 209/1004 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •