Sayfa 372/1004 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: Viop LV

Şimşek: Fitch Türkiye'nin başarısına kayıtsız kalmadı

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
     Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Reis son seçimim dediğine göre İmamoğlu kazanacaktır. Kaybedeceği veya kaybettirileceği bir daha seçime girmez reis. Düşüncem budur
    http://www.zaytung.com/fotohaberdetay.asp?newsid=418857
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yabancı önden yemliyor şimdi...

Geçen diğeri, seçimden sonra 500 BP artırın dedi.

Öbürü zaten pas geçti hiç değiştirmedi.

Talepleri, taksit taksit sonradan gelir. Diğer eski taleplerinden biri de net rezervleri arttırın idi, tersine döndü eğilim malum.

En sonunda...enflasyon ve faizler tepe yaptığında, müteakip dönem için enflasyon ve faizlerin düşeceği tablo belirginleştiğinde de, swap piyasasını açın, fx piyasalara angaje olun, politika faizi bu repo faizi şu, swapa ayrı faiz olur mu düzeltin serbest piyasa bi fiyatlasın biz anlamıyoz kur düşük mü yüksek mi derler, en sonunda da kur çok düşük, acık ortalayın da girelim bari derler..

Derler oğlu derler...

Adam para kazanmaya gelecek...dolar bazında...kasası dolar...

Çıkışını garantilemeden...girmez...bizim gibi balık hafızalı değil adamlar....2-3 sene önce etmediğimiz kalmadı bunlara....3 yabancı banka patates oldu fx piyasada, politika faizi %10 ken bunlara %100 faiz dayadık, üstelik işlem yasağı getirdik v.s.

O yüzden...gidişat, sadece yön itibarıyla yapılanlar yetersiz olsa da doğru demek/desteklemek başka şey...bu iş tamam bitti üç beş aya bu mevzu çözülür başka şey....aşırı iyimserlik pompalanıyor...çocuk oyuncağı gibi...dış etmenlere bok atıldı şimdiye kadarki toplantıların hemen hepsinde, dış etmenler hesaba katılmıyor....küresel bir sıkıntı çıkarsa ne olurun cevabı yok...seçimden sonra bir yeni anayasaya girişecekler, belki bu seçimler bir erken seçimi getirecek veya anayasa için halkoyunu....

Dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım...

O kadar dipteyiz ki, bu saatten sonra her şey olumlu gelecek, her şey yolunda giderse...ama dipten bir tık uzaklaşmayı başarı görmek de ancak Sn Nebati'ye yakışırdı, diyor du ya, daha da düşmeyiz dipteyiz (?)....Gri Şimşek'e pek yakışmamış...Hepi topu iki üç faiz arttırdılar, 2x ÖTV yapıştırdılar yaw...daha seçimden sonra ertelenmiş ne var heybede bakacaz bakalım...

4.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    güzel yazı, rep veremedim, dön-gel dedi
    ben palanın yerinde olsam Pazartesi neyiniz varsa görün derim .mk
    bakın sabah nasıl %2- açıyoruz
    Dur yahu Maacit abi, kamyonla mal aldık, sabah fışkırttırınca birazını piyasaya sürelim sonra eksi mi kapatır yohusa gömer mi orasını bilemem

16.96 Since 27 Aralık 2023

5. Selam sakinleri muhabbetimiz bitti baktım hiç bir fıch yorumu goy goyu olmamış.
    FORMASYON AVCISI- -53

Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    abi uğraşmıyım diyorum ama kaşınıyor.

diyelim ki işlemler doğru (montaj artık çok kolay ama biz doğru kabul edeceğiz.) adam 10.161,75ten şortta kalmış gündüz seansında 14:16da, gece onu kapamış muhtemelen pasif emirle. o da muhtemelen.

ha bu arada, ekran görüntüsünde gündüz seansı dediği işlemler tokatlının gün içinde buraya yazdığı rakamlarla uyuşmuyor nedense

şimdi altta yazacağım paragrafı sen anlarsın başkaları anlamayabilir;

o resimde tokatyıldızı kardeşimin yaptığı 10161,75 kısa poz var di mi? gündüz seansı bir tek saat 14:16da 10.161,75ten işlem geçti sonra orayı deldi geçti sonra altına uğramadı. isteyen dakikalık grafiğe bakabilir. Fakat tokatınyıldızı ne yapıyor? saat 14:19da 10190 longlar kapatıldı mesajı atıyor foruma. tesadüf ki o saate uygun tek 10190 işlemi saat 14:17de isteyen yine dakikalık grafiği kontrol edebilir.

O resimdeki diğer işlemlere de baktım, nedense hiçbiri tokatçının buraya yazdığı mesajlara uymuyor
    -----------------------------------------------------------------

tokatlı'nın ne yaptığını anlatayım size. Önceleri hayali bir poz yazar, duruma göre mesajı siler veya değiştirirdi. şimdi taktik değiştirdi.

bazı şeylere şahit olduk da konuşuyoruz. önceden yaptığına dair forumdan biriyle yazışmamız;

Tabi anladı işler öyle çok iyi gitmiyor taktik değişti. Şu anki taktik şöyle;
    geldi ekrana, bakıyor viop rakamlarına diyelim ki viop o an 10010
    5 dakika önceki dip bir rakamdan(1-2 puan pay bırakarak) long yazıyor foruma. e nasılsa o an 10010, 10 dakika önceki rakamdan long yazmakta ne var ha diyelim ki o buraya yazdıktan sonra şelale geldi, bu sefer de "ben çok hızlıyım pozu kapadım bile" diyor . Şort için, vice versa. Buna bir sürü örnek bulurum eski mesajlarından ama uğraşmayacağım.

--------------------------

gelelim bugüne, akşam seansında 10003.75 ve 10005,00 gördüğü tek an 21:39 dakikalık barı, o saatte tokatlı apim ne yapıyor, şu mesajları yazmakla meşgul,

21:38 mesajı

21:40 mesajı

-----------------------

gelelim diğer konuya,

tokatçı kardeşimin belirttiği son poz 10251 şort. (Aslında 10161,75ten şortta terste kalmış da olsun 10251den de şort, jetonlar lunapark jetonu nasılsa )

sonra ne diyor? 10003 şortlar kapatıldı. aradaki 10.161,75 ve diğer işlemler nerde? puf

neyse ben anlatacağımı anlattım, isteyen inanmaya devam eder. İnanacak olanlara elimde satılık boğaz köprüsü için görüşme daveti göndericem
    Tokatçıyı güzel anlatmışsın
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Selam sakinleri muhabbetimiz bitti baktım hiç bir fıch yorumu goy goyu olmamış.
    Fich yorumuna gerek yok sindoma abi, cuma akşam seansında ki tombik barnak muhabbeti ile zarlar hileli olduğu için şortta kalanlara kapatma fırsatı verilmiş olmasından mütevellit açılışın artı olucağı kesinde kapanış nasıl olur kestirmek çok zor.
    aşkam seansında o tombik barnak olayı olmamış olsaydı ptesi roket derdim ama şimdi diyemem. Çünkü masada ütülecek şortcu kalmadı

16.96 Since 27 Aralık 2023

8. FITCH

Kredi notunda yükseltme, makroekonomik ve dış kırılganlıkları azaltmada para politikası sıkılaştırmasının beklenenden daha fazla önden yüklenmesi de dahil olmak üzere, Haziran 2023'teki pivottan bu yana uygulanan politikaların dayanıklılığına ve etkinliğine olan güvenin arttığını yansıtıyor.

Temel senaryomuz, Mart ayındaki yerel seçimlerin sonucunun politika değişikliğine yol açmayacağını varsayıyor.

Enflasyon beklentileri hafifledi ve dış likidite riskleri azaldı; bu durum, daha olumlu dış finansman koşulları, yüksek rezervler, düşük döviz korumalı mevduatlar ve daralan cari işlemler açığının yansımasıdır.

Pozitif görünüm, Türkiye'nin genel makroekonomik politika duruşunun enflasyonda önemli bir düşüş ve düşük cari işlemler açıkları nedeniyle dış kırılganlıklarda azalmanın devam etmesiyle tutarlı olması gerektiği yönündeki beklentisini yansıtıyor.

12 yıl sonra gelen not artırımı piyasaya bakarsak bekleyen pek fazla kişi yoktu not artırımını ,yalnız oyunu isveç natoya girişi üzerinden kuran Türkiyenin onayı ile not artırımı olayı anlaşması olabilir. bankalar bofanın son banka raporu ile dolar bazlı %15 aşağı geldi teknik olarak kanal dibi gösterilip fich notunu bilen biraz yabancı biraz badem spor o bölgeden makinalarla yukarı aldılar sonra hsbc thy raporu , sasa geri alım bunlarıda bilen biliyordurbadem spor bağlantılı tahtalar velhasıl dipten %4 yukarı hareket yapıldı .Pazılda eksik yer vıop akşam kapanışı takip edenler bilir hacim nasıldı ben takip etmedim.Yalnız cuma spot hareketine bakarsak hsbc ve unlu bu not artırımı hikayesinden haberleri var direk banka ve kuş ağırlık çalıştılar
    FORMASYON AVCISI- -53

Sayfa 372/1004 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •