Sayfa 359/1004 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: Viop LV

1. Merhabalar, ben VİOPla ilgili bir soru sormak istiyorum. Ereğli bedelsiz kararı almıştı malumunuz. Örnek veriyorum biz ereğlide 31 mayıs vadeli viop işlemi açtık. Ereğli nisan veya mayıs içinde bedelsiz sermaye artışı yaptı diyelim. Viop pozisyonu nasıl etkileniyor? Longda direkt %100 zarar, shortta %100 kar mı oluyor? Viopta işlem yapıyorum ancak daha önce böyle bi durumla karşılaşmamıştım. Teşekkürler, herkese iyi hafta sonları.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Cümleye bak bu nasıl bir ego arkadaş

Minumum 50 milyon nakiti var Bearbull un belli oldu , umarım bende red listesinde yokumdur benim için büyük bir gurur olur
    50 olsa ne olur 100 olsa ne olur 2018 de battım ben 7 daire parası kaybettim. 2020 yılı sonuna kadarda borç ödedim. o günden bu güne dötümü kurtarmaya çalışıyorum dermişim. bende işlem yapma hastalığı var istesem de çok zengin olamam.
    doğru söyle/konuş canımı ye yalanını görürsem buz gibi soğurum.

para büyüklüğünün önemi yok. isterse 1 lot en ufak fiyatlı hisseyi alsın satsın.
    banane, bi yazana bakarız , bir fiyata bakarız arada fark varsa doğru yazmıyordur deriz.
    Bear_Bull
    @BearBull26

3.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    50 olsa ne olur 100 olsa ne olur 2018 de battım ben 7 daire parası kaybettim. 2020 yılı sonuna kadarda borç ödedim. o günden bu güne dötümü kurtarmaya çalışıyorum dermişim. bende işlem yapma hastalığı var istesem de çok zengin olamam.
    doğru söyle/konuş canımı ye yalanını görürsem buz gibi soğurum.

para büyüklüğünün önemi yok. isterse 1 lot en ufak fiyatlı hisseyi alsın satsın.
    banane, bi yazana bakarız , bir fiyata bakarız arada fark varsa doğru yazmıyordur deriz.
    Sormamda sakınca yoksa hangi enstrümanda nasıl bir pozda batmıştınız 2018 yılında?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by tıbbıyeli Yazıyı Oku
    Merhabalar, ben VİOPla ilgili bir soru sormak istiyorum. Ereğli bedelsiz kararı almıştı malumunuz. Örnek veriyorum biz ereğlide 31 mayıs vadeli viop işlemi açtık. Ereğli nisan veya mayıs içinde bedelsiz sermaye artışı yaptı diyelim. Viop pozisyonu nasıl etkileniyor? Longda direkt %100 zarar, shortta %100 kar mı oluyor? Viopta işlem yapıyorum ancak daha önce böyle bi durumla karşılaşmamıştım. Teşekkürler, herkese iyi hafta sonları.

özel kontrat çıkar N1 diye biten.
    1 kontrat 100 adet hisse değerinde iken N1 kontratı bölünme oranına göre (sizin dediğinizie göre) 200 pay hisse değerinde olur

kar zarar bölünmeden dolayı oluşmaz.

en yakın örneği ISCTR0324N1 kontratı 250 pay değerinde işlem görüyor.

zarar/kar temettü açıklamasında oluşabilir fiyatlama başka kontrat tarihinde yapılırken önceden ödenir /sonraki vadeye kalırsa.
    1 günde temettü tutarı kadar kar/zarar oluşabilir.
    Bear_Bull
    @BearBull26

İstanbullulara göre şanslıyız
    Menüde
    Menüde
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Ilerleyen yaşlarda kadın için siyaset daha zor..Bence bir dure sonra mutlu olur.Iyiki bırakmışım ,der.

Dolar döviz bürolarında dün kapanışa göre dusmusmu,bilginiz var mi?
    An itibariyle angarada döviz bürosu qlış 32.05
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Sormamda sakınca yoksa hangi enstrümanda nasıl bir pozda batmıştınız 2018 yılında?
    $ spot 4,60-4,80 civarlarında iken Ağustos 2018
    4,90 - 4,95 - 5,00 - 5,10 USD CALL kontrat short yapmıştım.
    kotasyon yazan kurum olmayınca kapanamadım.
    7,20 en tepeden hesap eksi bakiyeye geçerek (borsadan özel izinle opsiyon tavan fiyatı 7,2 ye den gelecek şekilde açıldı) kapandı.

2020 sonuna kadar taksit taksit ödedim, temizledim.

arkadaşlar sağ olsunlar adıma "köy sandığı" yardım başlığı bile açmışlardı.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku

İstanbullulara göre şanslıyız
    Menüde
    Menüde
    Ben evcimenim, aliyom kiymasini etini,balığını, bi hamburger arada lahmacun, guvec,hiç olmassa içindekini biliyom,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 359/1004 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •