Sayfa 262/1004 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362762 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 2,089 - 2,096 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    USDTRF de %10 stopaj varmış...Bu varlılarla ilgili bir mesaj buldum..Belki faydası dokunur diye buraya aktardım..
    GLDTRF de stopaj yoksa çok iyi...yalnız %4-5 marj açmış bu da yukarı...sıkıntı burası...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,584
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Bu sıralar herkes herşeyi biliyor. Herkes borsanın düşeceğini biliyor. Herkes doların yükselişini biliyor. Acaba herkesin bildiğine oynamak ne kazandırır? Bunu da kimsenin kendisine sorduğu yok.......
    Bence faydalanmaya bak.

Bu forumda çok değerli arkadaşlar var.Belki alaylıdırlar yani bu işin eğitimini almamışlardır farklı meslekleri vardır veya eğitimleri farklıdır.

Ama şunu gördüm:URFALI İbrahimdeki o yanık ses konservatuvarı dereceyle bitirende yok.

90ların sonuydu.TATVAN da bir ailenin 6 çocuğu vardı.Anna-baba Türkçe konuşamıyor ve ilkokula bile gitmemişler.

Onların o çocukları zamanı gelince ÖYS de tüm matematik sorularını full çekiyorlardı ve DOĞU ANADOLU birincisi oluyorlardı.Oysaki kaç matematik öğretmeninin %85 neti geçemediğini gördüm...

Demem o ki: bazı yetenekleri ALLAH veriyor..O işte eğitim alanı o istidatla ''TAK'' diye geçiyor.

ODTÜ işletme mezunu 2 arkadaşım vardı.Orayı bitirmenin verdiği güvenle geldiler... BORSADA Bir kulak arkaları kaldı...

Mesela İSMAİL var.BAĞCILARda büyümüş-taksicilik yapmış...Bildiğim bu konuda okul vs. yok..Ama bana deseler ki bu alemde tek bir isim ver, onu söylerim..

Eğitimi anlamsızlaştırmıyorum..Ama burada-borsada bu işe pek işe yaramıyor.BU DALDA EĞİTİM ALMAMIŞ KİŞİLERİN ÇOK zengin olduğunu gördüm...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Tokatlı dayı beni bul
    6 tele zarardayız.... acil zararı çıkarmamız ilazım
    Dayu dün normalde borsayı almaları gerekiyordu......faizler gevşedi normalde.......dün putin odesa limanını e bazı noktaları bombalamış.....yunanistan başbakanı oradaydı kıl payı kurtulmuş.......bu haber çok dinlendirilmedi....bu haberden sonra satışlar yoğunlaştı...altın ve gümüş fiyatlanıyor......kısacası PUTİN korkusu var.......
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    GLDTRF de stopaj yoksa çok iyi...yalnız %4-5 marj açmış bu da yukarı...sıkıntı burası...

Altın ve gümüş sertifikaya yada fonları hikaye yükseliş zamanı piyasadan yüksek makas açıyor.
    Düşüş zamanıda kademeler boşalıyor bu seferde piyasadan aşağı düşük makas açıyor.
    %7-8 alış satışda zarar yazma ihtimali yüksek yüklü miktarlarda.

Aşağı ve yukarı atılan iğnelere bakın ne kadar sık ve uzun.
    Kimleri çarptılar kimbilir.
    Sağlıklı bir fon bu iğneleri atmaz.
    Heikenashi.

5.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    HSBC Türk Havayolları için hedef fiyatını 223,50 TL'den 385,0 TL'ye yükseltti. #THYAO

Potansiyel: %48
    Ben de bunların bu hedef fiyatlarını bir türlü çözemedim. Sorunca 1 yıl içinde diyorlar, yaw hangi kurdan?

Dolar bazlı hedef vermeliler. Şu an 385 TL başka şey, 6 ay bir sene sonra başka şey...

O geçenki yabancının 17 TL Ereğli hedefi hele ki evlere şenlikti. İnsan bi açar bakar 17 TL kaç dolar yapıyor, Ereğlinin varlıkları ne, sadece bunlar kaç paraya tekabül ediyor. Şimdi de 47 TL demiş...e zaten 47 TL...bir yıl sonra da mı 47 TL....hangi kurdan...ney

Hiç bakmamak lazım bunlara...Tüpraşı sattılar geçen sene yabancılar, hop ardından rapor...kağıt feyzaya gidecekti az kalsın.

THYAO son dolar bazlı zirvesinde 13.7 milyar dolar piyasa değerini gördü...15 e kadar gidebilir devran dönerse...dönmezse orası zirve...normalde 12-13 doları görür dedik olmadı..belki düzeltmeden sonra olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,584
     Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Altın ve gümüş sertifikaya yada fonları hikaye yükseliş zamanı piyasadan yüksek makas açıyor.
    Düşüş zamanıda kademeler boşalıyor bu seferde piyasadan aşağı düşük makas açıyor.

Güzel bir noktayı fark etmişsiniz...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

7.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku

Aynen...ama o iğneleri zoomlayın bakın saatlerine....tam açılışta çoğu...derinlik az oluyor...aktiften yüklü verilirse yıkılıyor...pasiften vermek lazım yüklüyse...

8. Altın ve gümüşte yüklü kademeler olmaz ise ne işe yarar bu fonlar dışarıdan fiziki al sat daha iyi.En azından kuyumcuda alış ve satış marjları belli.
    Kimse 3-5 gram için girmezki.
    Heikenashi.

Sayfa 262/1004 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •