Sayfa 379/1004 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by abicim Yazıyı Oku
    Achiles abeyim
    Hazır not artışını da yakalamışken ite kalka bunu da yapabilir gibi...
    Kırmızı 2 keskin, kırmızı 4 de keskin...zigzag..hadi kural değil tamam diyelim..

Beyaz 2 keskin, zigzag veya double three..

Beyaz 4 ü de keskin double zigzag kabule ettik, ED çizdi diyelim.

Peki sonrası....kocaman devasa bir 2nci dalga....kaç yıl sürecek...

Son düşüşü itki değil de DZZ sayacaksak, beyaz 4 e sanki üçgen daha çok yakışır...

Üçgenle konsalidasyon, sonra uzatan 5?...

İyi de, bu yabancı 30-50 milyar dolarlıksa, ne ara, hangi formasyonla mal alacak....VF nin ve bankaların bunlara blok mal vermesi lazım, yoksa yukarıya doğru nasıl girecek...Üstat JonDowes yazmış bütün bankacılık 38 milyar dolar....3 milyar dolarlık alım yaptığı duyulsa yabancının non stop ralliye kalkar...

Bence, yapı bir LD...LD 4 e gideceğiz....düşük montanlı yabancı gelecek ilk etapta...ve LD 5 e gidip ilk büyük dalga tamamlanıp yıkılacak LD Exp olduğu için....

Asıl büyük yabancı sonraki dönemde gelecek...yargı bağımsızlığı....swap piyasalara tam entegrasyon...küresel finans sistemine tam uyum, ya da biat mı diyelim bilemedim...

Bu şekilde olursa, bunu yabancı değil bizim piyasa çizer...1-2 yıl da bunun düzeltmesi sürer...

Küresel piyasalara vurgu yapıyorum, ara ara...BY oraya gidiyormuş....yıkılırsa SP500 Nasdaq, niye komple göçmesin oralara erenler.....Erenler artık dünya vatandaşı, hepsinin çifte pasaportu var...alıyorsunuz adalardan ev, bankaya para..al sana vatandaşlık...gibi gibi..

2.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Ocak 2023 den son zirveye 419 günlük hikaye...

Kritik zamanlarda (dikey çizgiler) twitter'daki Hüstatların, genel kabul görmüş duayenlerin, aracı kurumların ne yazdığına bakmak lazım. Geriye doğru ilgili tarih aralığı süzülüp bakılabiliyor sanırım gelişmiş aramayla...

Benim gördüğüm, takip edebildiğim, düşüşleri de haber verebilen kişi sayısı iki elin parmağını geçmez.

Evet, bunların dışında da öngören vardır ama, paylaşım yok(?)

Daha çok, özellikle borsadan değil de, borsayla kazanan profesyonel ağzı; tutun, biriktirin, ilave alım yapın...

Muhtemelen kendileri, deli gibi çeviriyorlardır malı...

Rahmetli Yaşar Erdinç'in (ben severdim kendisini bu arada, naif bir tarafı vardı belki ondan) de söylemleri hep aynıydı, temettü yatırımı, biriktirin, satmayın, tutun v.s. Ardından da Metastockta Explorer tarama formüllerini anlatırdı, günlük al-sat verenler hangileri.

Yani...racon bu...satın yok...satın demek yasak...düşerse de, ben de içeri girdim arkadaşlar benim de sizden farkım yok, zarar büyük, ama malımıza sahip çıkıyoruz satmıyoruz, ben borsamıza güveniyorum falan...beğeni, alkış, tezahürat gırla...Gerçekte ise satmamış olamaz. Birileri satıyor ki, bu borsa düşüyor. Hiç kimse satmıyorsa, malına sahip çıkıyorsa, ula bu borsa niye düşüyor?

Hülasa...hep aynı terane...birileri tutarken, birileri deli gibi çeviriyor malı ve sana diyor ki satma sakın...

Bu tarihlerde, 'varsa' keşfettiğiniz satın %20-30 düşüş bekliyorum, ya da piyasa dip yaptı ben alım yapıyorum diyebileni, işte onları takip edin, gerisini engelleyin geçin, parazit yapıp timeline'a düşüp durmasınlar..
    23 şubatta bir yayında Nuri Sevgen, MB piyasayı sıkıştırıyor, Endeks yukarı gitmiyor, bir sürede gitmeyecek demişti. Ardından sosyal medyada epey tepki de aldı. İzleyen 2 haftada ise satış yedi piyasa.

Twitterda not artırımı sonrası #Fitch etiketine hisselerinize sahip çıkın, tutun satmayın yazan birçok az veya çok takipçili hesap gördüm. Yine not artırımını coşkuyla kutlanacak kadar abartılmamasını söyleyen hesaplarda yok değil. Fakat bu sonuncular bazıları 'malsız mı kaldın, şortta mı yakalandın' tacizlerine muhatap olmuşlar.

Takip edebildiğim kadarıyla samimi tecrübelerini paylaşıp elini taşın altına koyanlar, yani düşüş bekliyorum satıp çıktım veya sektör ansa da hisse adı anmadan, ima etmeden buralardan mallanıyorum diyen çok az. Hüstatların bağlantılı olanları hesaplarını hisse operasyonlarında kullandırıyorlar, bağlantılı olmayanlarsa mavi tık alıp twit gösterme, youtube videosu üstünden reklam geliri elde etme peşinde.

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    AH sana bir türlü öğretemedim...ORTA VADE-KISA VADE...ORTA VADEDE SP500 nereye biz oraya..Kısa vadede yerel haberler etkili olur.

Mesela SP500 RALLİNİN kralı olsun..Bizde dengeleri değiştiren bir siyasi ölüm olsa anlık etkilemez mi?

vallahi bıktım..Böyle acemilere laf anlatmaktan...

ZEKİ MÜREN DE BİZİ GÖRECEK Mİ? OLAYINI AŞALIM..

Yaz bunu bir tarafa...
    Sen onu da bilirsin. Büyüksün. Biz gariban Ky yiz. Senin gibi strateji kurmak ne haddimize. Rüzgar ne tarafa biz o tarafa....
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,579
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sen onu da bilirsin. Büyüksün.
    Haşa ,kella...BİZE GÖRE GAYBI SADECE ALLAH BİLİR...Ama sonuçta ,her fani ölecektir...ECEL VAR.

ASTROLOG işin geyiği..Birazda istatistik..Mesela son 1.000 yıla bakınca; MERKÜR VENÜSÜ DİK KESİP,JUPİTERİ SOLUNA alınca büyük olumsuzluklar olmuş...

Bu koşullar yanyana gelince bu oluyor,şu oluyor..gibi istatistikler var.

Ufukta siyah bulutlar varsa ve bağıl nem varsa yağmur yağma ihtimali yüksektir...gibi..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,579
    Sen onu da bilirsin. Büyüksün. Biz gariban Ky yiz. Senin gibi strateji kurmak ne haddimize. Rüzgar ne tarafa biz o tarafa....
    Başgan ben konuda alaylıyım...Ekonomi eğitimi almadım ..Dışarıdan -hayat okulundan ve viobda 3 kere batarak öğrendim.

VİOB yüksek okulunu,çok yüksek eğitim harcı vererek bitirdim.Bir ev parası verdim.

Bu işte GÜVEN, EN TEHLİKELİ UNSUR..''İşi biliyorum'' dediğin an kroşeyi yersin.

Daima'' GÜVERCİN ÜRKEKLİĞİNDE'' OLMAK LAZIM...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Çıtak sana net tavsiye sen bu siyaset işlerinden uzak dur. Çünkü konu siyaset olunca belli ki akıl ve dimağ tutulması yaşıyorsun. BOP a öyle desteğiz ki yurdun dört bir yanını Sampt ler ve Patriotlardan oluşan kalkan koruyor zaten. s-400 yüzünden ambargo ve savunma sanayii için uygulanan caatsa da zaten bunun için. ödüllendiriyorlar bizi demek ki sana göre! Bir de Rajova da ki 200-300 K lık orduyu da bize karşı bu BOP projesine verdiğimiz desteklerden dolayı hazır tutuyorlar. Çok Haklısın yani çıkarımlarında !!!?????

Anlaşılan Engin Altay hesap seni de bu konularda mutlu etmek pek mümkün değil.

Bir de sen şimdi yukarıdaki yazıyı yazdığın için sen serbest olacaksın biz sana bu cevabı yazdığımız için AK partili ya da Troll olmuş olacağız öyle mi? Hadi canım sende....
    Abka dayu ile endekise başlamışsınız yine ama... unutmadan sorayım

Yahudi cesaret madalyasını kime verdiler ?

Banamı verdiler ?

7.  Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    23 şubatta bir yayında Nuri Sevgen, MB piyasayı sıkıştırıyor, Endeks yukarı gitmiyor, bir sürede gitmeyecek demişti. Ardından sosyal medyada epey tepki de aldı. İzleyen 2 haftada ise satış yedi piyasa.

Twitterda not artırımı sonrası #Fitch etiketine hisselerinize sahip çıkın, tutun satmayın yazan birçok az veya çok takipçili hesap gördüm. Yine not artırımını coşkuyla kutlanacak kadar abartılmamasını söyleyen hesaplarda yok değil. Fakat bu sonuncular bazıları 'malsız mı kaldın, şortta mı yakalandın' tacizlerine muhatap olmuşlar.

Takip edebildiğim kadarıyla samimi tecrübelerini paylaşıp elini taşın altına koyanlar, yani düşüş bekliyorum satıp çıktım veya sektör ansa da hisse adı anmadan, ima etmeden buralardan mallanıyorum diyen çok az. Hüstatların bağlantılı olanları hesaplarını hisse operasyonlarında kullandırıyorlar, bağlantılı olmayanlarsa mavi tık alıp twit gösterme, youtube videosu üstünden reklam geliri elde etme peşinde.
    Aynen...iyi niyetli olanlar da baskılanıyor bir şekilde...aman bana ne napıyosanız yapın moduna geçiyor.

Bi de tam zirvelerde, tatile çıkan, özel işleri olan, cenazesi olan falan var bu hüstatların...nasıl bir senkronizasyonsa...

Dip yapıp döndükten sonra, nerde kalmıştık diye geri geliyorlar..

Belki de olayın özünde samimiyet yok, ondandır, herkes birbirinden kazanıyor parayı, havuz tek...

İyi de, şunun şurasında, iki muhabbet sohbet bilgi paylaşımı bile yapılamayacak mı?

Twitter, çok berbat bi yer....forum en azından daha geleneksel...daha naif geliyor bana...bi de kavga gürültü olmasa...

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Başgan ben konuda alaylıyım...Ekonomi eğitimi almadım ..Dışarıdan -hayat okulundan ve viobda 3 kere batarak öğrendim.

VİOB yüksek okulunu,çok yüksek eğitim harcı vererek bitirdim.Bir ev parası verdim.

Bu işte GÜVEN, EN TEHLİKELİ UNSUR..''İşi biliyorum'' dediğin an kroşeyi yersin.

Daima'' GÜVERCİN ÜRKEKLİĞİNDE'' OLMAK LAZIM...
    İşte bu... süper ötesi
    "Bu işi biliyorum, tamamdır... gelsin maserati..." dediğin an... batacağının resmidir

Sayfa 379/1004 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •