Sayfa 849/1004 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 6,785 - 6,792 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...44#post6758244

Üstat Maaciit ..bak nenim palişkoom kim..en baştaki ereğli sonre petkm sonraki turs sonraki altıns ... .ve ve ve ..fakat o en son diziyle burnu kırdığı kim ? BYDNR tabiikine

Ve böyle bir kadın benim aşşşkımm yoğun çalıştığı için anca hafta sonları görüşebiliyoruz sağ olsun ..geliyor birikmiş bulaşıkları çamaşırları yıkıyor ,ütülüyor ..yalı yı tertemiz yapıyor full servis veriyor bi de giderken de ..ooh mertciim aşkım istediğin saati de aldım hediye olarak

5712/1A - NAUTILUS
    Palanın bayan olduğu kesinleşti
    esmeraldaya aşık olan kuazimodo gibiyim,
    beni napsın
    görse kaçaaarrr
    ben spot tarafında pırasalara takılayım
    yemekhane bana göre değil
    bugün bunu net anladım
    ebenin şaplağı ile imamın pamuğu arasında geçen zamana HAYAT diyoruz.

İSLAMDA İDAM YOKTUR
    KISAS VARDIR

Bir birine benzetilen bu iki kavram da gerçekte aralarında hiç bir benzer
    lik yoktur.Kısasta hayat vardır, idamda ise zulum vardır.
    kısas haksız yere alınmış bir canın karşılığıdır, buna adalet denir ve kısas
    hakkına sahip olmuş hak sahibi diler ise bu hakkından vaz geçer ve bağışlar,hakim olan karar mercinde olan mağdurdur ....diğerinde idamda ise
    hakim devletdir karar mercii kanunlardır. Devlet asla bu hakka sahip değildir devletin görevi bireylerin yaşama hakkını güvence altına alıp onları korumaktır devlet vatandaşını öldüremez. bunun içinde idam devlet
    eli ile kamu adına uygulanamaz hak sahibi olan kamu yada devlet degil
    bireydir. Mağdur ve onun ailesi bu konuda hak sahibidir........ işte bu uygulama
    gerçek adalet olan yanlızca islam devletine ait bir uygulamadır.
    Ey akıl sahipleri, kısasta sizin için hayat vardır, böylece korunursunuz.
    (bakara 179)

çünkü kısasta iki şey vardır birincisi mağdurun hakkının korunması olan
    karşılık ki bu adalettir ikincisi ise mağdurun hak sahiplerinin bağışlaması
    işte buda hayattır.
    .. bunun için kısas mutlaka gerekir iken.... idama şiddet
    ile karşı çıkılmalıdır.... çünkü idam devlet eli ile yasanın yasa koyucuların içini doldurduğu kavramlarla uygulanır buda beraberinde zulmü getirir yasa koyucular kendi çıkar ve menfaatlerini ve siyasi ideolojilerini korumak için düşünceyi ifadeyi de kitabına uydurup zulüm eder .....geçmişte ve yakın tarihimizde bu acı dramanın bir çok örnekleri vardır.tarihin bir
    çok sayfası kitabına uydurulmuş hükümlerle katledilen mağdur ve onların yakınları ile doludur bu zulümdür.
    islamda öldürme hakkına sahip yanlızca ALLAH dır o da yaratan olduğu için ve dönüş yalnızca ALLAH a olduğu için ve ebedi hayatın başlangıcı
    ve hesap günü için vaadeye baglı ölümdür.

Onun için kısasta hayat vardır ve insanlık gerçek adaleti ve hayat ı ancak ALLAH ın hükmüne teslim olur ise bulabilir başkası zulümdür.

3. 22.03.24 Cuma

Haftanın son işlem günü ..İstanbul borsası bir bütün olarak kırmızı ..Amerika kırmızı ve Almanya mavi

XU030YVADE , 10217.50-10044.25 gördü 10096.00(uzlaşma 10088.00) kapattı. -%0.53

Alemin şorterlerine tebrikler
    Hayat hoş gerisi boş

4.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    Palanın bayan olduğu kesinleşti
    esmeraldaya aşık olan kuazimodo gibiyim,
    beni napsın
    görse kaçaaarrr
    ben spot tarafında pırasalara takılayım
    yemekhane bana göre değil
    bugün bunu net anladım
    Dün de pala benim diye biri dolanıyordu buralarda ..senin gibi akıl veriyordu bana sonra hep ağlamaklı gördüm onu
    Hayat hoş gerisi boş

5. Frotoya kaymışlar, lüleden yemişler onu..

Ne olacak benim halim..

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Frotoya kaymışlar, lüleden yemişler onu..

Ne olacak benim halim..
    Kchol ün dünkü işlemlerinden (spot, vadeli) grafikisinden, dün kısa vadeli tepeyi yaptığını görmedinmi abi ?

7.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Kchol ün dünkü işlemlerinden (spot, vadeli) grafikisinden, dün kısa vadeli tepeyi yaptığını görmedinmi abi ?
    Kısa vadeli almıyorum yaw. 800 civarından topladım ben bunu.

Optimizasyon yapamiyotum şikayetim odur.

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    keko, *Bozkurt, ariston, cml, e.yegen, el turco, EMLAK, indregandi, Master_Kamaji, mavsar, mimar74, MiniYatirimci, mustaf2231, Ozan Erol, ozzy, TIFIL, TOKATYILDIZI470, yemekci

maşALLAH bedava bileti bulan hemen buraya damlamış...adamlar cem yılmaza para vereceklerine buradan eğleniyorlar...ama haklılar..ben onları davet ettim...onlara sözüm var...onları eğlendireceğim... yeter ki bu iki eş... buraya gelsin..
     Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Başlığa ait bilgiler
    Bu başlığı şu anda 111 kişi okumaktadır. (11 üye ve 100 ziyaretçi)

mert45, By Akıl, çıtak, kaptannemo+, Karax, Master_Kamaji, mimar74, mustaf2231, turali, ukc+, value+

Olur ...

https://www.youtube.com/watch?v=YXmSNwYIw7Q

Tüm dostlarıma huzurlu geceler
    Farkeden ?

Sayfa 849/1004 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz