Sayfa 377/1004 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: Viop LV

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bence bu bankalarda bi mevzu dönüyor.

Yazıldı, hareket görüldü, dendi ki fonlar banka satmışlar.

Bu malı biri karşıladı, dendi ki bunlar yabancı....İlginç geldi, yabancı bu seviyeden, bu zamanlamayla niye alsındı(?)

Ardından evet bazı yabancılar dolarda düşüş, hatta yıl sonunda afaki rakamlar vermeye başladılar, (21 TL)

Dedim gerçekten birileri bu fiyatlardan tahvillere ve bankalara mı girdi acep...

Sonra birden bu aynı yabancılar ağız değiştirdi 180 derece, devalüasyon bekliyoruz yazdılar. Hatta önce devalüasyon bekliyoruz, sonra tekrar 21 TL ye düşmesini bekliyoruz (???) Yoh artık..

Sanki birileri burada terste yakalandı, kıvranıyor, bütün tuşlara basıyor...

Bütün mevzu, bu fonlar blok malı boşalttığında, kim/-ler karşıladı bu seviyeden altına yattı bu malın..

Yakında belli olur...Belki XBANK, şu görünen ED ye devam edebilir, paylaşmıştım daha önceden...endeks zirveyi aştı bizim kağıtlar (banka dışı) hala dolar bazlı içeride muhabbeti olur..ytd
    2020 yılından sonra YABANCI'nın BİST'i yönlendirme şansı bitti.

o zamandan bugüne (birkaç istisna hariç ) endeks kağıtları lokal tepelerinden en fazla % 15 düştü... 16 olmadı düşüş

şirket sahipleri, yabancıya... '' hissemi mi satacan ? kaç milyon lot ? 100 milyon....200 milyon ver dayu ver, sen ver ben alurum hissemi...'' didi

bu yüzden : EKONOMİK KRİZ çıkmadıkça, grafiğinizdeki gibi 185 dolara DÜŞÜŞ kesinlikle gelemez abi

MİSAL : GARAN

2,5 milyar lotun... 600 ü citide, 300'ü döyçede, 300'ü emeklilikte, 300 ü yatırım fonlarında idi

şimdi 1,850 si... %76 sı garantide...

yani MAL blok olarak PATRON'a verilmiş

2016 larda endeksin göstergesi, kademelerinde 2 şer milyon lot olan kağıdın kademelerinde 30000 lot bile olmuyor

fiyatı ne oldu peki ?

6,8 den 68 tele

SONUÇ: yabancının bisti speküle ve manipüle etme şansı yok, ellerinde mal yok

ellerindeki malın % 30 unu satmaya kalksınlar, şirket sahipleri onlarıda karşılar
    Son düzenleme : çıtak; 10-03-2024 saat: 14:09.

2.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    MAZGALA DÜŞEN BİJONLAR

“Arabanın lastiği tam tımarhanenin önünde patlar.
    Adam arabayı kenara zor yanaştırır.
    Sonraki işlem malum…
    Kriko, stepne, bijon anahtarı ve tekeri söker.
    Ama söktüğü 4 adet bijon, yuvarlanıp yağmur mazgalına düşer.
    Mazgal açılır gibi değil,
    Bijonlar görünmüyor bile.
    Adam bir sağına bakar, bir soluna bakar,
    çaresiz kaldırıma çöker.
    Olayı en başından beri tımarhanenin demir parmaklıklı penceresinden izleyen bir deli, seslenir;
    – Ula salaaak! Sen ne yapıyorsun orda öyle?
    – Sorma birader,lastik patladı ve değiştirirken bijonları mazgala düşürdüm.
    – Düşündüğün şeye bak! Diğer lastiklerden birer tane bijon çıkar. Hepsi 3 bijonlu olsun.
    Seni, lastikçiye kadar idare eder.

Adam hemen denileni yapar.
    Ve akıl hastanesindeki deliye seslenir:
    – Senin ne işin var tımarhanede?
    Cevap müthiştir….
    – Biz burada delilikten yatıyoruz kardeşim, salaklıktan değil…!”

"VIOP oynamadık deliyiz tamam ama salak değiliz"
    Çok iyiydi hocam
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3. Ocak 2023 den son zirveye 419 günlük hikaye...

Kritik zamanlarda (dikey çizgiler) twitter'daki Hüstatların, genel kabul görmüş duayenlerin, aracı kurumların ne yazdığına bakmak lazım. Geriye doğru ilgili tarih aralığı süzülüp bakılabiliyor sanırım gelişmiş aramayla...

Benim gördüğüm, takip edebildiğim, düşüşleri de haber verebilen kişi sayısı iki elin parmağını geçmez.

Evet, bunların dışında da öngören vardır ama, paylaşım yok(?)

Daha çok, özellikle borsadan değil de, borsayla kazanan profesyonel ağzı; tutun, biriktirin, ilave alım yapın...

Muhtemelen kendileri, deli gibi çeviriyorlardır malı...

Rahmetli Yaşar Erdinç'in (ben severdim kendisini bu arada, naif bir tarafı vardı belki ondan) de söylemleri hep aynıydı, temettü yatırımı, biriktirin, satmayın, tutun v.s. Ardından da Metastockta Explorer tarama formüllerini anlatırdı, günlük al-sat verenler hangileri.

Yani...racon bu...satın yok...satın demek yasak...düşerse de, ben de içeri girdim arkadaşlar benim de sizden farkım yok, zarar büyük, ama malımıza sahip çıkıyoruz satmıyoruz, ben borsamıza güveniyorum falan...beğeni, alkış, tezahürat gırla...Gerçekte ise satmamış olamaz. Birileri satıyor ki, bu borsa düşüyor. Hiç kimse satmıyorsa, malına sahip çıkıyorsa, ula bu borsa niye düşüyor?

Hülasa...hep aynı terane...birileri tutarken, birileri deli gibi çeviriyor malı ve sana diyor ki satma sakın...

Bu tarihlerde, 'varsa' keşfettiğiniz satın %20-30 düşüş bekliyorum, ya da piyasa dip yaptı ben alım yapıyorum diyebileni, işte onları takip edin, gerisini engelleyin geçin, parazit yapıp timeline'a düşüp durmasınlar..

p.s: Sn Çıtak gönderinizi, ben gönderdikten sonra fark ettim, tesadüf, size cevap gibi olmuş grafik. Katılmıyorum dediğinize, her dalganın tamamlanıp da daha büyük bir dalgaya başlamadan evvel yaptığı bir düzeltme var. Her düzeltmenin boyu derinliği dalganın büyüklüğüyle alakalı, ne kadar büyük dalga başlangıcı, o kadar büyük düzeltme. Bir 2 nci dalga en az %38 olur. Pandemiden sonra dalga tek parça, başlamış ve bitmiş/bitmek üzere görünüyor, düzeltip daha büyüğüne başlayacak, istisnası, son dalganın uzaması(Sarı 5.1-5.2), bu da bu koşullarda imkansız değil ama, zor görünüyor.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,012
     Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Ya niye veriyon
    Aralık vade vop 1milyon600bin
    Aralıkta hisselerin en az 2 katı
    Ama dolarda 60 a gelür
    Yani bi zevk yaşarsın, tatmin olursun... 10 dan aldım 20 ye verdim deye
    Emme reelde bi lazancın olmaz ������
    Enflasyondan korunmuş olursun

Bu sene reel ne kazanırım(kaybederim) bilemiyorum ama hisse seçimime oldum olası güvenirim.
    Bir de çölde kutup ayısı ile başetmenin yolunu bulduk mu iş tamamdır.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

2020 yılından sonra YABANCI'nın BİST'i yönlendirme şansı bitti.

o zamandan bugüne (birkaç istisna hariç ) endeks kağıtları lokal tepelerinden en fazla % 15 düştü... 16 olmadı düşüş

şirket sahipleri, yabancıya... '' hissemi mi satacan ? kaç milyon lot ? 100 milyon....200 milyon ver dayu ver, sen ver ben alurum hissemi...'' didi

bu yüzden : EKONOMİK KRİZ çıkmadıkça, grafiğinizdeki gibi 185 dolara DÜŞÜŞ kesinlikle gelemez abi

MİSAL : GARAN

2,5 milyar lotun... 600 ü citide, 300'ü döyçede, 300'ü emeklilikte, 300 ü yatırım fonlarında idi

şimdi 1,850 si... %76 sı garantide...

yani MAL blok olarak PATRON'a verilmiş

2016 larda endeksi göstergesi, kademelerinde 2 şer milyon lot olan kağıdın kademelerinde 30000 lot bile olmuyor

fiyatı ne oldu ? 6,8 den 68 tele

SONUÇ: yabancının bisti speküle ve manipüle etme şansı yok, ellerinde mal yok

ellerindeki malın % 30 unu satmaya kalksınlar, şirket sahipleri onlarıda karşılar
    PEKİİİİ...

YABANCILAR bu malları neden sattı ?

kaçıncı kez yazıyorum.. tekrarlıyorum

YABANCI : İKTİDARIN ın 2017'lerde ülkeyi batırdığını gördü

MB'de dolar yok... borç 700 milyar dolar

bu şartlarda EKONOMİK KRİZ çıkar...

arjantin gibi borsa sıfırlara düşer, oradan malımızı geri alırız düşüncesinde idiler

ama hesaba katmadıkları şu var idi :

BOP PROJESİ...

bu proje için biçilmiş kaftan vardı

ekonomi gitgide daha kötüye gidiyordu, ülkeye SURİYELİLER dolduruluyordu, topraklar satılıyordu...

ABD...

böyle bir iktidarı bulmuşken, EKONOMİK KRİZ çıkartıp, iktidarı değiştirirmiydi ?

elbette değiştirmez

TÜRKİYE'yi böyle batıracak başka bir iktidarı bir daha nereden bulacak

6. Cuma akşamı olan hareketin
    Tek bir anlamı olabilir.
    Stop patlatma.
    3-5-10 gibi az kontrat açan çoğunluk ekrana stop koyuyor.
    Ekrana stop koyanları patlatmış olurlar.

Cuma gecesi ilave niye almadılar.
    Zaten vadeli fiyatlaması şuan pozitif.
    Nisan sonuna kadar kar payı dağıtım olayları tam yansımış değil.
    O nedenle ilave alıp acaba dedirdip.
    Şhortcu grubu panik etmediler.

Endeksin kapadığı yerde zaten kimseyi panik ettirmeyecek yer.

Bu yazdıklarımın anlamlı olması için,
    Pazartesi kapanış %4-5 den az olmamalıdır.
    Ertesi gün okkalı bir mc olmalı.

Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Gece seansı %-1 ani hareket neydi..
    Piyasa her şeyi biliyorsa, vadeli palası neyi yanlış yaptı..

Pazartesi %+2 üstü açılış olmalı..
    Cuma gecesi viop seansına göre ,olmamalı..?!
    SM-S926B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,012
    orasına ne şüphe
    birde tutulacak hisseyi erkenden satmasan
    atı satıp, eşekleri tutmasan tam olacak
    Ben at alır at satarım.
    At yetiştiricisiyim diyelim.

NOT: Ekran başında mısınız sn Çıtak ?
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

8. Çıtak sana net tavsiye sen bu siyaset işlerinden uzak dur. Çünkü konu siyaset olunca belli ki akıl ve dimağ tutulması yaşıyorsun. BOP a öyle desteğiz ki yurdun dört bir yanını Sampt ler ve Patriotlardan oluşan kalkan koruyor zaten. s-400 yüzünden ambargo ve savunma sanayii için uygulanan caatsa da zaten bunun için. ödüllendiriyorlar bizi demek ki sana göre! Bir de Rajova da ki 200-300 K lık orduyu da bize karşı bu BOP projesine verdiğimiz desteklerden dolayı hazır tutuyorlar. Çok Haklısın yani çıkarımlarında !!!?????

Anlaşılan Engin Altay hesap seni de bu konularda mutlu etmek pek mümkün değil.

Bir de sen şimdi yukarıdaki yazıyı yazdığın için sen serbest olacaksın biz sana bu cevabı yazdığımız için AK partili ya da Troll olmuş olacağız öyle mi? Hadi canım sende....
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 377/1004 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •