Sayfa 970/1004 İlkİlk ... 470870920960968969970971972980 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 7,753 - 7,760 arası.

Konu: Viop LV

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Sabah
    .............
    longa şartlandırma kendini... bolingeri daralttılar, yukarı açmaları zor

dirençler 978xxx lere geldi...

''bu fiyattan şort olunmaz, bari long açayım...'' mantığı yanlış bir düşünce tarzıdır

Yavuz Ağıralioğlu: Ben muhalefetin geçen seçimlerde selasının okunduğunu, bu seçimlerde de cenazesini kılacağımızı düşünüyorum.

3. yarına bir senaryo üreteyim.

xu100ün saatlikte bir kanalı var pztesi yukarı kırarak fake attığı ve sonra sert satışın geldiği.

o kanalın dibi yarın görülebilir.
    -Zamansallığa bağlı olarak- 19 Mart dibi olan 8695,39 bu kanal dibine yakın duruyor. bu rakam günlük pivot hesaplamasında yarın S1 rakamı olan 8695,73le de benzeşiyor. yani oldukça kritik bir rakam alıcı bulunabilecek. yalnız bu rakamlar yaklaşık %1,25lik bir düşüş gerektiriyor. bu noktada kısa süreli de olsa bir tepki için alıcı bulacaktır gündüz.
    -eğer piyasa buradan tepki aldıktan sonra dönüp tekrar vermeye başlarsa aşağılara bir iğne atıp tekrar kanal dibine yaklaşmaya çalışabilir kapanışta veya perşembe günü.

tabi ne zaman bu tarz senaryolar düşünsem, benim düşündüğümden hiç alakasız hareketler oluyor. mesela kanal dibine inebiliriz diyorum adam daha sabahtan alarak başlıyor filan. neyse sonuçta borsada 5 dakika sonrasını bilemiyoruz..

4. Hisse vadeli APS durumu ve değişimler

Vade sonu yaklaştığı için faizler bu vadede anlamlı değil. Long mu short mu baskın onu anlamaya yarar bence.

SAHOL'de millet direnmiş bence

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Enflasyon muhasebesi kafa karıştırıyor. Şirketin diyelim sadece bir arsası var, yorum olarak duran varlıklar artmış demek saçma oluyor.

6. Enflasyon muhasebesi kafa karıştırıyor. Şirketin diyelim sadece bir arsası var, yorum olarak duran varlıklar artmış demek saçma oluyor. Hatta şimdiki gibi gayrimenkul fiyatları düşerken enflasyon yüksek ise hepten yanıltıyor.

7. Teknoloji şirketinde ister istemez yüksek amortisman oluyor. Bu nakit çıkışı gerektirmiyor onu da kara eklemek gerekiyor deniyor. O da yanlış, ekipmanlar genelde amortismandan daha hızlı eskiyor yeni cihazlar daha kuvvetli olduğu gibi eskiler yükü taşıyamıyor.

Ama teknolojisi eskimeyen işlerde amortisman daha az vergi ödenmesine yarıyor, sonra yüksek kar ile bunlar devir ediliyor veya satılabiliyor.

8. TV'de askeri tartışma programlarında eski uçak yoktur bakımsız uçak vardır deniyor, F-16 idare eder vs deniyor vatandaşa moral veriliyor.

Sivil uçaklarda uçak yaşı müşteriyi etkiliyor ayrıca yenilerde yakıt tasarrufu veya bazı yeni imkanlar olabiliyor. Ortalama yaşı ha 5 ha 6 ne fark eder denilebilir ama uzun vadede fark ettiriyor.

Sayfa 970/1004 İlkİlk ... 470870920960968969970971972980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •