Sayfa 578/1004 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: Viop LV

1. Atilla Yeşilada bu hafta faizler artar ise Mehmet Şimşek'e destek var diye algılanır diyor.

Aksi durumda seçimden önce Türkiye'den çıkışlar hızlanabilir. Herif millet kaçamasın diye fiyatları aşağıya çekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=PiHZ1y_Qtt0
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Işık Ökte enflasyon ile mücadele edilir ise ilk etapta borsa düşebilir diyor şeklinde anladım.

Faizleri artırsan borsa düşer, artırmasan ekonomide kayışlar kopacak diye yine düşebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=cAfqpObmIIs
    Seans Odası #9 I Dolarda Viop Fiyatlamasına Dikkat

Fitch not artışı sonrası 5 gün düşen borsa da ne demek?
    Neyi fiyatlıyoruz?
    Bankalardan yabancı her gün çıkış yapıyor.
    Bademspor Allah ne verdiyse satıyor..
    Aracı kurumlar %90 faizli kredili malları satıyor..

THY her kafa kaldırdığında, satışla günü bitiriyor..

Mehmet şimşek dayı konuşuyor da, inanan var mı?

e507 abimiz, dth larda dövizi çoktan bittiğini yazmıştı. Kağıt üzerinde olanda, karşılıklar, swaplar, ithalat transferlerine gitmiş..

Sorun 260 milyar doları bulup çarkı döndürmek..

Tek adam rejiminin en büyük faciası da, yollar, hastaneler, köprüler.. Garantili taahhütler..
    860 milyar TL karşılığı ödenecek döviz taahhütü varmış.. Hiç bir döviz getirisi olmayan bu işleri dövizle borçlanarak yaptık, bir ucu da İngiliz tefecilere dayanıyor..

İFLAS etmediğini etrafa göstermek için borçla mersedes alan sanayici nin durumu gibi, halimiz.. Kurtuluş yok, ödeme krizine gireceğiz.. Günlerimiz ertelemekle geçiyor..

IMF in kapısına kadar gider bu iş!

(sahurda aklıma gelenler)
    Son düzenleme : keremalkm; 16-03-2024 saat: 06:05.

4. Umudumuz üst akıl.

Bir kısım sürprizler yapacak ama ters pozisyonda kalmamak lazım.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Migros 5 kg şeker 119 TL
    30 lu yumurta 84 TL
    Gözde Piliç Kalçalı But Kg 72,50 TL
    Migros Un 5 Kg 79 TL
    Migros Süzme Peynir 500 G 59,90 TL
    Migros Petit Beurre Bisküvi 1000 G 45 TL

Enflasyonda ağırlığı yüksek ürünlerde damping yapılmış gibi.

https://www.migros.com.tr/aile-butce...nler-l-bbc2290

Ticari ürünlerin kaynağına göre ortak barkod koyulursa ve yazarkasalar maliye bakanlığına bağlanırsa fahiş perakende fiyat uygulayan mağazalar kendiliğinden ortaya çıkabilir mi?

A müstahsilinden alınmış portakal, beyaz peynir, sandalye, tabak v.s.

Aynı hurma bir yerde 650 tl kg, baska yerde 350 tl kg olursa ve bu maliye bilgisayarinda takip edilirse ....

Eskiden perakende kâr hadleri vardı.
    Simdi de var mı?
    Eğer yoksa yeniden koyulmalı.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Ticari ürünlerin kaynağına göre ortak barkod koyulursa ve yazarkasalar maliye bakanlığına bağlanırsa fahiş perakende fiyat uygulayan mağazalar kendiliğinden ortaya çıkabilir mi?

A müstahsilinden alınmış portakal, beyaz peynir, sandalye, tabak v.s.

Aynı hurma bir yerde 650 tl kg, baska yerde 350 tl kg olursa ve bu maliye bilgisayarinda takip edilirse ....

Eskiden perakende kâr hadleri vardı.
    Simdi de var mı?
    Eğer yoksa yeniden koyulmalı.
    Büyük marketler Maliyeye veya TUİK'e bağlı diye biliyorum hatta e-devletten fiyatları açacağız demişlerdi.

Bir site vardı kapandı, 5 marketin fiyatını da yayınlıyordu ben de hangisi ucuz ise ondan alıyordum ama herkes benim gibi değil hatta kimse benim kadar değildir.

Öte yandan ticarette özgürlük var, sadece temel mallarda sınırlama var diğerleri serbest (akaryakıt, ekmek, elektirk, taksi ücreti, ilaç vs). Le Cola ile Pepsi ve Cocacola aynı olmaz. Prinç, un vs bile farklı olabiliyor.

Sanıyorum ticarette Yahudi ahlakı veya prensibi var en iyi fiyattan satma prensibi olabilir, yani maliyet artı mantıklı bir kar haddi gibi. Öte yandan devletin zorlaması tutmaz. KDV daha yüksek olması gerekir pahalılandıkça artan vergi işe yarayabilir, sigarada öyle. Esnaf tost satıp su faturası kesiyormuş.

Enflasyonda esas katılık hizmet sektöründe deniyor, berberler odası, lokanta odası, terzi odası, çilingir odası vs var ama bir şekilde orada fiyatlar yüksek. Adam geçinecek kazancı kafasına yazıyor ona göre fiyatları belirliyor, talep azaldıkça zam yapıyor ekonomi kitabına ters işler oluyor.

Her krizde fitness salonu kapandı yıllık aidatımız içeride kaldı diye haberler olur.

Bir de fiyat kıran otobüs firmasının yazıhanesi kurşunlandı ya da ucuz ekmek satan bakkal dövüldü gibi. Rekabeti sevmiyoruz.
    Son düzenleme : ariston; 16-03-2024 saat: 07:48.

nooldu paşinyan noooldu paşinyan..

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8. Almanya'yı da kendimize benzetmişiz.

<<<<<<<

https://www.haberturk.com/video/habe...ro-oldu/784102

Avrupa'da enflasyon ve hayat pahalılığı ciddi ölçüde artarken, Almanya'da Başbakan Scholz'a yapılan bir protesto gündem oldu. Sosyal medyada yayılan görüntülerde bir kişi, Şansölye'ye, "Döner 8 euro oldu. Putin ile konuşun 4 euro olsun" diyerek tepki gösterdi.

Sayfa 578/1004 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •