Sayfa 220/220 İlkİlk ... 120170210218219220
Arama sonucu : 1758 madde; 1,753 - 1,758 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by Borsaborsaborsa Yazıyı Oku
    Hep bahsettiğim ve üstüne basa basa belirttiğim konu buydu.

2021 ve 2022 ve 2023 ün 6 aylık bilançoya kadar Az değil Dövizde %100 ve %70 çıkışlar olmuştu .Ülker inde Döviz borcu yüzünden otomatik olarak bütün Kâr gidiyor Üstüne Zarar görünüyordu.2023 bilanço bakılırsa 18 Milyar TL Finansman Gideri bunun 6-8 Milyarı Faiz gideri olsa diğeri 10 Milyar civarında Kâr a eklendiğinde 13.3 Milyar TL Kâr açıklardı.

Borsada yatırım yapıp para kazanmak için, Şirketlerin önümüzdeki yıllarda Bilançoyu tahmin etmek öngörüde bulunmaktan geçiyor.
    Olağandışı şirket haberleri vb saymazsak.

2024 ilk Çeyrek bilançoda 18-20 Milyar Ciro.,
    3.6-4 Milyar arasında Net Kâr açıklarsa,
    Önümüzdeki dönem Döviz Enflasyondan az çıkarsa, Yıl sonu Bilançosunda 10-12 Milyar Kâr beklentisi oluşur ve fiyatlamaya başlar.
    Hatta Yıl sonunda Döviz böyle devam ederse,
    Faiz oranlarının %75 e çıktığı bu dönemde , Döviz Borçları ve 600 Milyon USD Tahvil den de Kâr yazar Kaymaklı ekmek kadayıfı olur.
    Hocam 3-4 milyar kar açıklayacak ne oldu biraz abartılı değil mi beklentileriniz vergi karını çıkartırsak son çeyrekte 1.9 gibi kar yazdı 1. Çeyrek döviz bir tık fazla arttı ben şahsen 1.5-1.9 arası karı çok güzel bulurum ama 2. Çeyrek döviz daha stabil böyle kalırsa kur artmazsa 300-400 milyon kur zararı yazmaz 2. Çeyrek karı 1. Çeyrekten fazla gelir oda 2 milyar yapar böylece yıllık 8 milyara yakın kar açıklama potansiyeli olur bana görede bunlarda benim beklentim

2. Yıllık bilançodaki 3.378.878.000 lira net kâr benim açımdan tek kelimeyle harika. Bir önceki seneye göre kârını % 243 artırmış bir ülker hissesine sahibiz. Bu sene ki ilk çeyrek bilançoda da harika rakamlar göreceğimizi umuyorum.
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

3.  Alıntı Originally Posted by Borsaborsaborsa Yazıyı Oku
    Ülker geçen yıl ilk Çeyrek bilançosunu 9 Mayısta açıklamıştı.Bilançoya az kaldı ,
    O zaman Kakao, Sektör, Kâr Marjı vb görürüz.

Bizim Mal 80 TL yi beklerken 120 den de alamaz , 150 olunca sittinir olup gider
    29 Mayıs bu sene

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Siz diger başlıktaki yalanci bey efendi degil msiniz?

5.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    ft2 yine büyük bir cehalete imza atti emea bölgesinden bahsederek..... Başlıyoruz şimdi....iyi izleyin......kacacak delik arayacak....
    --delikten kaçtım...

Sayfa 220/220 İlkİlk ... 120170210218219220

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •