Sayfa 96/197 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon
Arama sonucu : 1576 madde; 761 - 768 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Airfryerler için hazır ambalajlı ürünler yapsa coşar diye düşünüyorum. İşte böyle candan ortağım şirkete ama şeker sevmem :/

2.  Alıntı Originally Posted by Borsaborsaborsa Yazıyı Oku
    102 altı gelmeyecek

3. Bilanço iyi güzel de yeterli olur mu? Olmaz.Ucuz olmasının da bir önemi yok.Bistte ucuz şirket çok.Migros gibi olacaksa hikaye gerek.Beklenti, büyüme satın alma bunlar var mı? Borçluluk azalıyor iyi hoş da bundan dolayı son 1 yılda 4x yaptı zaten.Yukarı marj var ama İsmail gibi heyecanlanacak bana bir şeyler oluyorluk bir durum göremiyorum ben.

4. 1 yılda baya arttı ancak piyasa değeri oldukça düşüktü, şuan piyasa değeri sürekli değişmekle birlikte 1.2 milyar dolar civarı. Daha önce bu hisse 7-8 dolarları gördü şuanda 3 dolar civarı takılıyor. nekadar çıkar ne olur kimse bilemez ama karlılıkta devamlı olursa bu piyasa değeri düşük duruyor. karlılıkta devamlılık zaten hikayesi bence. ancak kısa vadede borsa oldukça volatil ne olacağını kestirmez zor. mevduat faizleride bukadar yuksekken temkinli konuşmak gerekir.

5. X de paylasilan yatırımcı ilişkilerinden alinan cevaplara göre sirket net nakit poz. gecmek istemiyor....ayrica yeni yatırım planlarının olamdigi da siylenmis...

Sirket yillik 100 m usd ana para ve faiz ödemesi yapasa geri 300 m usd kalir....50 m usd vergi desek 250 kalir....bundan 150 m usd temettü ödeyebilir diye düşünüyorum....

6. Ben sadece piyasa değeri üstünden bakıyorum Ülker'e ve ortalama takibi yapıyorum. 37 milyar pd bence beleş Ülker için, başkasını bilmiyorum:/

7.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Ben sadece piyasa değeri üstünden bakıyorum Ülker'e ve ortalama takibi yapıyorum. 37 milyar pd bence beleş Ülker için, başkasını bilmiyorum:/
    Piyasa değeri güzel bir bakış açısı.Yeni arz hisslerde bir noktaya kadar işe yarıyor ama bu tür fosil hisselerde hiç önemi yok.Önemli olsa glyho gibi bir şirket 8 milyar pd, 7 tl defter değeriyle 12 den işlem görmezdi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Piyasa değeri güzel bir bakış açısı.Yeni arz hisslerde bir noktaya kadar işe yarıyor ama bu tür fosil hisselerde hiç önemi yok.Önemli olsa glyho gibi bir şirket 8 milyar pd, 7 tl defter değeriyle 12 den işlem görmezdi.
    Borsadan bağımsız değerlendiriyorum Hanımelleri. Benim olsa, %45'ini 80 milyara belki satardım mesela

Sayfa 96/197 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •