Sayfa 72/226 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 1804 madde; 569 - 576 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Hocam harikasınız teşekkür ederim. Polemik yerine böyle faydalı bilgiler okumak dileğiyle
     Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Son günlerde hem yerel hem de global basında ortaya çıkan �kakaoda tedarik sıkıntıları ve fiyat yükselişiyle� ilgili #ULKER yatırımcı ilişkilerine e-posta aracılığıyla bazı sorular sordum.

Yatırımcı ilişkileri direktörü Beste hanım e-postadaki sorularım için yarım saat bile geçmeden telefonla iletişime geçerek detaylı bilgilendirmede bulundu.

E-postadaki sorularımın ekran görüntüsü aşağıda, telefon görüşmemizden notlarımı da ekliyorum.

Kakao�da yaklaşık 4 yıldır çeşitli sıkıntılar yaşanıyordu, son günlerde fiyatlardaki yükseliş nedeniyle bu konu daha çok gündem oldu.

2024 yılı kakao ihtiyacımız hedge edilmiş durumda. Tedarikte henüz bir sıkıntı yaşamadık, yaşayacağımızı da düşünmüyorum.

Kakaonun satılan mal maliyeti içindeki oranı %10 civarında. Enerji, asgari ücret ve diğer hammadde maliyetlerimizde de ciddi artışlar olduğundan, sadece kakao�daki fiyat artışı nedeniyle oluşan yükün daha az hissedilmesini bekleriz.

Enflasyon muhasebesinden dolayı, marjlar stok miktarına da doğrudan bağlı. Dolayısıyla enflasyon muhasebesi uygulanmış finansallarda marj etkisine ilişkin bir şey söylemek zor.

80 yıllık marka değerimiz nedeniyle maliyet artışlarını raf fiyatlarına yansıtmakta sorun yaşamıyoruz.

2024-1 finansallarının Mayıs ayında açıklanmasını bekliyoruz. 2024 beklentilerini de o zaman yayınlayacağız.

Beste hanım gibi yatırımcı ilişkileri yetkililerinin artması dileğiyle, hızlı geri dönüşü ve tüm sorularıma verdiği ayrıntılı cevapları için bir kez daha kendisine teşekkür etmek istiyorum

https://x.com/kisiselfinans/status/1...d8F2ZUHt93mWtw

2. Teşekkür hocam.
     Alıntı Originally Posted by Astra35 Yazıyı Oku
    Dun email atmıştım bu sabah dönüş yaptilar
    Ülker Bisküvi olarak 2024 yılı kakao ihtiyaçlarımızın tümü hedge edilmiş bulunmaktadır. Tabiki tüm şirketler gibi artan girdi maliyetleri bizleride etkilyor olacaktır ancak Ülker Bisküvi olarak ürün fiyatlama stratejimizde bir değişiklik olmayacaktır.

Teşekkürler,

Ülker Yatırımcı ilişkileri

3. Sayın clastobar,getrdiğiniz açıklamalara çok teşekkür eder,saygılar sunarım..

4. Günaydin arkadaslar, Yunus sahinin yayinda ulkerin katilim hisse senetlerine katilma gibi bir olasiligi oldugunu soyledi. Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi ? Katilim hisse senedini arasina girmesi icin sartlar olusuyor mu. Syglr

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --Ülkemizin en büyük market zincirlerinden ikisinde de yapıldığına göre, halkın alım gücünün iyice düştüğü ve dolayısıyla üretilen malın satışlarının zorlandığını/zorlanacağını göstermekte...bana göre...

burada devasa boyutta migros var biz oraya senelerce gitmezdik çünkü kasada çok kuyruk oluyordu üstelik 20 kasa var. içerde boşalan rafları doldurmakla görevli ve hayatından bezmiş çalışanlar oluyordu. haftalardır gidiyorum çünkü yemek yediğim restaurant onun içinde. boş.. bildiğiniz en cafcafe saatlerine gidiyorum bomboş. sadece bir ya da 2 kasa açık. mallar yerinde duruyor avokadolar siyahlaşmış bir tane bile eksilmiş değil geçen haftaya kıyasla. onca çalışanın maaşı orayı saatlerce soğuk tutmak için ödenen para.. bunlar ne olacak bilmiyorum az önce yine tek kişi bendim içerideki. kimse gitmiyor bir şey almıyor

--ekşi sözlükte 14 ağustos 2023 de yazılmış...

Türk-İşâ€™in şubat ayı, açlık ve yoksulluk sınırı araştırması sonuçlarına göre “açlık sınırı†olan 16 bin 257 liranın altında aylık gelir elde edenler ile “yoksulluk sınırı†olan 52 bin 955 liranın altında aylık gelir elde edenler geliyor. Açlık sınırı, dört kişilik bir ailenin sadece dengeli beslenebilme harcamasını; yoksulluk sınırı ise dört kişilik bir ailenin gıda, giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık gibi zorunlu harcamalar toplamını ifade ediyor.
    Senin mantığına göre insanların alım gücü bitti peki en ucuz şey olan gofret bisküvi alamayan insanlar beyaz eşya laptop mobilya araba mı alabilirler borsada diğer şirketler hiç alınmaz onzaman gene gıda olup en ucuz ürünleri satan Ülker bu konuda en avantajlı alım gücü azalması fiyatı pahalı ürünlerin satışını zorlaştırırken ucuz ürünleri pek etkilemez sen gene gizli gizli Ülker övüyorsun bence

6.  Alıntı Originally Posted by udem Yazıyı Oku
    Günaydin arkadaslar, Yunus sahinin yayinda ulkerin katilim hisse senetlerine katilma gibi bir olasiligi oldugunu soyledi. Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi ? Katilim hisse senedini arasina girmesi icin sartlar olusuyor mu. Syglr
    O yayını bende izledim ilk çeyrek büyük ihtimal katılım hisse şartlarını karşılayacak sanırım Buda avantaj olur gibi birşeyler söyledi galiba hatırladığım

7. Dostlar selamlar elimde ulker yok ama araştırma kapsamına aldım. Şu yüzden yazıyorum bu ft2 yi adam yerine koymayın aldığım birkaç hisse senedinin forumunda karşılaşmıştık, ne diyorsa tam tersini yapın emin olun ihya olursunuz #kontr 50 lirayken foruma dadanmıştı oradan hatırlıyorum. Bol kazançlar.. Muhabbete girmeyin derim.

8. Yunus Şahin söyledikleri
    Gıda enflasyonu devam edecek kanayan yara
    Ülkerin finansalları yayında bugün konuştuklarımızın içinde en iyisi etkileyicisi
    Hikaye yeni başlıyor
    Katılım endeksi illerini karşılıyor gibi şirketten teyit alacağım ilk çeyrek karşılar avantaj olur
    Kakao fiyatları çok yükseldi şirket hedge ettiği için buradan avantaj sağlar
    Yeni Cfo çok önemli işler yapıyor şirket çok iyi yönetilmeye başladı
    Kur riski hedge edildiği için kalmadı
    vb 2 dakika çok önemli bilgiler

https://x.com/ahmedgurkan/status/177...d8F2ZUHt93mWtw

Sayfa 72/226 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz