Sayfa 125/213 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175 ... SonSon
Arama sonucu : 1697 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Tabii şak diye satıp, tık diye alarak olmadı bu. Kendi içinde parça parça oldu ama gene de ihtiyacımı gördü. Hep faiz yüzünden.

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --dünkü hesabımızın tersini yapalım...mamül stokları azalmış olsun...

--şirket 2024 e yarımamül 50 ve mamül stoku 150 ile girdi diyelim; yani mamül ve yarımamül stoku 31 .aralık 2023 de 200 TL

--2024 yılında 700 lira hammadde, 100 lira işçilik, 100 lira genel üretim giderleri (elektrik su, ambalaj, yemek, personel taşıma vs) ve 100 lirada amortisman gideri var...1000 adet ürün üretti; toplam üretim maliyeti 1000 oldu; 1000 tane çikolata üretti..Üretilenin tümünü ve 100 tane de stoklardan sattı (%30 brüt kar marjı)..

satılan ürün 1100, brüt kar marjı%30; brüt kar 330; hasılat 1100+330=1430

--HASILAT=.......................................... ................................................=1 430
    --toplam üretim maliyeti= hammadde+işçilik genel üretim gideri+amortisman=1000
    ...Stok değişimi .................................................. ...................................=+100)
    brüt kar............................................... .................................................. .=330

--mamül stoklarını, toplam üretim maliyetine eklemezseniz ne olur...??? cevap=brüt karınınız 430 olur...bu durumda faaliyet karı, vergi öncesi kar, vergi miktarı ve net kar artmış olur....
    Buraya fazla takıldın birazda ilk çeyrek bilançoya kafa yorsan ne kadar kar gelecek onu hesaplasan

Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Buraya fazla takıldın birazda ilk çeyrek bilançoya kafa yorsan ne kadar kar gelecek onu hesaplasan
    --sen ne hesaplasan hesapla...hiç bir anlamı yok...neyi, neye göre nasıl hesaplayacaksın ki?...

--bir defa güven kaybolmuşsa...

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Sen arkadan konuşmaya utanmıyor musn....hasabinin yalan ve sahte olduğu orada ispatlandi.......emi cimi demekten baska hic bir cevap veremedin.....sahte ve yalan bir hesap yaptin ama tutmadı....neyi ispatladin ki sen..

--demişsiniz...bu dediklerine gerçekten inanıyorsanız, siz aptal bile olamazsınız...

--ben örnek verdim...genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine göre hesapladım...

--benimki yalan yanlış ise buyurun doğrusunu yazın...
    elinizi tutan yok...
    Yazdik ya sana doğrusunu.... neresine kafan basmadi soyle....anltayim......zorla sokayım o giremeyen kafana...

50. Kere dedim sana.... SATILMIŞ MAL......

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

--şirket 2024 e yarımamül 50 ve mamül stoku 150 ile girdi diyelim; yani mamül ve yarımamül stoku 31 .aralık 2023 de 200 TL

--2024 yılında 700 lira hammadde, 100 lira işçilik, 100 lira genel üretim giderleri (elektrik su, ambalaj, yemek, personel taşıma vs) ve 100 lirada amortisman gideri var...1000 adet ürün üretti; toplam üretim maliyeti 1000 oldu; 1000 tane çikolata üretti..Üretilenin tümünü ve 100 tane de stoklardan sattı (%30 brüt kar marjı)..

--HASILAT=.......................................... ................................................=1 430
    ...Stok değişimi .................................................. ...................................=+100)
    brüt kar............................................... .................................................. .=330

--mamül stoklarını, toplam üretim maliyetine eklemezseniz ne olur...??? cevap=brüt karınınız 430 olur...bu durumda faaliyet karı, vergi öncesi kar, vergi miktarı ve net kar artmış olur....
    Maaliyet 1000 kar 330.....

Burutbkar marji yuzde 33.......

SATILMIŞ MAL........tutturamion........hep bir tarafın acikta kaliyorm.......

SATILMIŞ MAL hesabi yap......SATİLMAMİS degil

6.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Abiler, mis gibi bilgiye donanıma sahip gibisiniz ama 500 sayfadır kavga ediyorsunuz.Ne gerek var ölümlü dünyada, hayır enerjinizi bilginizi güzel tartışmadan aktarsanız faydalanacağız ama olmuyor yani, sürekli savaş var
    Cunku adama SATILMIŞ MAL diyorum suratına hala daha anlamıyor....

7.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Tutturamiyor ki... neyine yoracak kafa.....

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

stoklardan sattığı dedi 100 taneyi maaliyete eklememiş.....Daha hayali şirketinin hesabını yapamıyor. Turşu gibi hesap yapıyor. Birde ülkeri eleştiryor....

Çakala bak çakala....100 tane stoktan satmış ama bu yüz tanenin maaliyeti sıfır...Suç işliyor....
    Sokrates der ki : “ Akıllı insanlar herkesten ve her şeyden öğrenirler...Sıradan insanlar sadece kendi deneyimlerinden öğrenirler. ..Cahiller ise zaten her şeyi bilirler..”

Sayfa 125/213 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •