Sayfa 25/246 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Arama sonucu : 1962 madde; 193 - 200 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --ifitra sizin yaptığınız...

--ben olanı gösteriyorum... ,yanlış diyen olmadı şimdiye kadar...
    Stoklari borcla yönettikleri icin olablir....

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --ben suçlamıyorum...olanı gösteriyorum...buradan o sonuç çıkıyorsa ben isimlendirmem...isteyen isimlendirsin...ben sıfat yüklemem..

--belki sehven olmuştur...
    Bak muhterem kardeşim..50 yıllık bir çalışan ve çalıştıran olarak sana bazı deneyimlerimi ileteyim..Tüm büyük cirolu ve yüksek istihdamlı yerli ve yabancı sermayeli şirketlerimizde çok yetkin ve etkin hesap uzmanları çalıştırılır.ve bunların nerede ise tamamı TC Maliye Bakanlığına sınavla girip Bakanlık içinde ve Yurtdışında özel eğitim almış kişilerdir.Neden acaba ?Nedeni bellidir..Vergi matrahını yasal yollarla aşağıya çekmek..Bilanço dünyanın en sıkı devletlerinde bile yoruma bağlı olarak değerlendirilebilir..Ama bunun da bir toleransı vardır..YEP uygulanacağı zaman bir Damat Paşa,Hazine ve Maliye Bakanı idi..Türkiye'nin en önde gelen bir Holdingine 4 yıl öncenin parasıyla Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları 3Milyar 300 Milyon MATRAH KAÇAĞI CEZASI kesmişti..Şirketin CEO'su Bakana yalvardı yakardı ve bu cezanın Milyar kısmını iptal ettirdi..
    Bu örneği niye anlattım..Türkiye'de ki hiçbir özel kurumun Bilançosu gerçeklere uygun olamaz..Devlet ise bu Kurum için gözüne kestirdiği vergiyi alırsa sesini çıkarmaz..Bu son yirmi yıl için değil tüm zamanlar için geçerlidir..Sayıştay denilen Kurumun varlığı son yirmi yılda yalnızca kağıt üzerindedir..Türkiyede vergi mükellefin gönlünden koptuğu kadardır..Bu durum yalnız Ülker için değil tüm şirketler için böyledir..Politikaya girmem doğru olmaz,ama şunu ifâde edebilirim ki Ülker,İktidara uzak bir Kurum da değildir..O bakımdan sen Türkiye gerçeklerine vakıf olamamışsın..Bu ülkede İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR..Bu sözü sevip kullananların başında da bu devletin başkanı yer alır..Şimdi fesini önüne koy ve yazdıklarını bir daha düşün..Kal sağlıcakla muhterem kardeşim..

3. Sevgili paydaslar,

Sayin FT2 ye kizmayin. Kendisi benim nazarimda tam bir ters indikatordur. Su an bu sayfada yaziyor olmasi (olumsuz anlamda) tahta icin cok iyi bir durumdur. Ne zaman bu hisse hakkinda pozitif seyler yazar iste o zaman satmak icin bir nedenim olur.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    Bak muhterem kardeşim..50 yıllık bir çalışan ve çalıştıran olarak sana bazı deneyimlerimi ileteyim..Tüm büyük cirolu ve yüksek istihdamlı yerli ve yabancı sermayeli şirketlerimizde çok yetkin ve etkin hesap uzmanları çalıştırılır.ve bunların nerede ise tamamı TC Maliye Bakanlığına sınavla girip Bakanlık içinde ve Yurtdışında özel eğitim almış kişilerdir.Neden acaba ?Nedeni bellidir..Vergi matrahını yasal yollarla aşağıya çekmek..Bilanço dünyanın en sıkı devletlerinde bile yoruma bağlı olarak değerlendirilebilir..Ama bunun da bir toleransı vardır..YEP uygulanacağı zaman bir Damat Paşa,Hazine ve Maliye Bakanı idi..Türkiye'nin en önde gelen bir Holdingine 4 yıl öncenin parasıyla Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları 3Milyar 300 Milyon MATRAH KAÇAĞI CEZASI kesmişti..Şirketin CEO'su Bakana yalvardı yakardı ve bu cezanın Milyar kısmını iptal ettirdi..
    Bu örneği niye anlattım..Türkiye'de ki hiçbir özel kurumun Bilançosu gerçeklere uygun olamaz..Devlet ise bu Kurum için gözüne kestirdiği vergiyi alırsa sesini çıkarmaz..Bu son yirmi yıl için değil tüm zamanlar için geçerlidir..Sayıştay denilen Kurumun varlığı son yirmi yılda yalnızca kağıt üzerindedir..Türkiyede vergi mükellefin gönlünden koptuğu kadardır..Bu durum yalnız Ülker için değil tüm şirketler için böyledir..Politikaya girmem doğru olmaz,ama şunu ifâde edebilirim ki Ülker,İktidara uzak bir Kurum da değildir..O bakımdan sen Türkiye gerçeklerine vakıf olamamışsın..Bu ülkede İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR..Bu sözü sevip kullananların başında da bu devletin başkanı yer alır..Şimdi fesini önüne koy ve yazdıklarını bir daha düşün..Kal sağlıcakla muhterem kardeşim..
    Bu arkadaşa bu şekilde mantıklı cevaplar vermeyin.bence....

Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    --bunun vergi ile alakası yok...olmadığını da söyledim...
    --o nedenle boş konuşuyorsun...laf salatası...

--vergi ile alakası olsa zaten yapmazlar...685 milyon TL ek vergi matrahı biniyor..., favök biraz güzelleşecek diye yaklaşık 200 milyon TL vergi vermeyi kim ister?

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

ciro artışı cüzi iken brüt kar marjı ve buna bağlı olarak da FAVÖK ün çok yüksek olması
    çoğu kişide acaba dedirtmiştir...
    --burada asıl sorulması gereken şu...

--brüt karı-favök ü artırmak için bilinçli yapılan bir eylem ise; bu sonucu çıkaracak şekilde dönen varlıklardaki stoklar bölümündeki mamül ve yarı mamül stoklarını da neden artırmamışlar??..

--neden olabilir???...var mı fikri olan...

--bu durum iki şekilde düzeltilebilir, ya brüt karı eksiltecekler, ya da dönen varlıklardaki ilgili stok kalemlerini artıracaklar, ya da kulaklarının üstüne yatacaklar....

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bunun vergi ile alakası yok...olmadığını da söyledim...
    --o nedenle boş konuşuyorsun...laf salatası...

--vergi ile alakası olsa zaten yapmazlar...685 milyon TL ek vergi matrahı biniyor..., favök biraz güzelleşecek diye yaklaşık 200 milyon TL vergi vermeyi kim ister?
    Bir etkisi olmayan maniplatif aciklama..dikkate.almayiniz

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Bir etkisi olmayan maniplatif aciklama..dikkate.almayiniz
    sen burayı okuyanlardan daha bilgili ve zeki değilsin...böyle yazarak, insanları ne yerine koyduğunun farkında değilsin...

Sayfa 25/246 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •