Sayfa 70/253 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 2017 madde; 553 - 560 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --birine faydam dokunmuş ise ne mutlu bana...

--kendini haklı çıkarmak için olmdık yerlerden umut aradığın o kadar belli ki?...haklısın, hayallerini öldürme!!.
    Faydan dokundu sayılmaz...ben mutlue olacak baska seyde bulurum...

Satılmayan mamul maaliyete dahil edilmez...

Stoklar bilanço ile alakalı.....bu da uretilen ile...

Maliyet hesabi gelir tablosu ile alakali...bu da satılan ile....

Senin bana faydan dokundu...bari benimde sana dokunsun.... öğrenmiş ol....

iki kere ikinin dört olduğunu kabul etmeyen biri ile tartışılmaz....

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    iki kere ikinin dört olduğunu kabul etmeyen biri ile tartışılmaz....
    ben tartışmıyorum...sana iki kere ikinin dört olduğunu anlatıyorum...Tartışmak başka, anlatmak başka...

Üretilen başka...satılan başka...satılmamış ürün maliyete dahil edilmez..aksi halde hesap şaşar..ürün birim maliyetini hesaplayamasın..
    Sokrates der ki : “ Akıllı insanlar herkesten ve her şeyden öğrenirler...Sıradan insanlar sadece kendi deneyimlerinden öğrenirler. ..Cahiller ise zaten her şeyi bilirler..”

4. Dun email atmıştım bu sabah dönüş yaptilar
    Ülker Bisküvi olarak 2024 yılı kakao ihtiyaçlarımızın tümü hedge edilmiş bulunmaktadır. Tabiki tüm şirketler gibi artan girdi maliyetleri bizleride etkilyor olacaktır ancak Ülker Bisküvi olarak ürün fiyatlama stratejimizde bir değişiklik olmayacaktır.

Teşekkürler,

Ülker Yatırımcı ilişkileri

5.  Alıntı Originally Posted by Astra35 Yazıyı Oku
    Dun email atmıştım bu sabah dönüş yaptilar
    Ülker Bisküvi olarak 2024 yılı kakao ihtiyaçlarımızın tümü hedge edilmiş bulunmaktadır. Tabiki tüm şirketler gibi artan girdi maliyetleri bizleride etkilyor olacaktır ancak Ülker Bisküvi olarak ürün fiyatlama stratejimizde bir değişiklik olmayacaktır.

Teşekkürler,

Ülker Yatırımcı ilişkileri
    Emeğiniz, paylaşımınız için teşekkürler.
    Konu (bir kez daha) kapanmış oldu. Dilerim artık topiği meşgul etmez.

6. Kap haberi:Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından, Şirketimizin Uzun Vadeli Yabancı Para Cinsinden kredi notu "B" den "B+"ya, görünümü ise "Durağan"'dan "Pozitif'e yükseltmiştir.

7. Ama olur mu kap atmadı ki şirket, yatırımcı ilişkileri yalan söyleyebilir maazAllah

8. Son günlerde hem yerel hem de global basında ortaya çıkan “kakaoda tedarik sıkıntıları ve fiyat yükselişiyle” ilgili #ULKER yatırımcı ilişkilerine e-posta aracılığıyla bazı sorular sordum.

Yatırımcı ilişkileri direktörü Beste hanım e-postadaki sorularım için yarım saat bile geçmeden telefonla iletişime geçerek detaylı bilgilendirmede bulundu.

E-postadaki sorularımın ekran görüntüsü aşağıda, telefon görüşmemizden notlarımı da ekliyorum.

📌 Kakao’da yaklaşık 4 yıldır çeşitli sıkıntılar yaşanıyordu, son günlerde fiyatlardaki yükseliş nedeniyle bu konu daha çok gündem oldu.

📌 2024 yılı kakao ihtiyacımız hedge edilmiş durumda. Tedarikte henüz bir sıkıntı yaşamadık, yaşayacağımızı da düşünmüyorum.

📌 Kakaonun satılan mal maliyeti içindeki oranı %10 civarında. Enerji, asgari ücret ve diğer hammadde maliyetlerimizde de ciddi artışlar olduğundan, sadece kakao’daki fiyat artışı nedeniyle oluşan yükün daha az hissedilmesini bekleriz.

📌 Enflasyon muhasebesinden dolayı, marjlar stok miktarına da doğrudan bağlı. Dolayısıyla enflasyon muhasebesi uygulanmış finansallarda marj etkisine ilişkin bir şey söylemek zor.

📌 80 yıllık marka değerimiz nedeniyle maliyet artışlarını raf fiyatlarına yansıtmakta sorun yaşamıyoruz.

📌 2024-1 finansallarının Mayıs ayında açıklanmasını bekliyoruz. 2024 beklentilerini de o zaman yayınlayacağız.

Beste hanım gibi yatırımcı ilişkileri yetkililerinin artması dileğiyle, hızlı geri dönüşü ve tüm sorularıma verdiği ayrıntılı cevapları için bir kez daha kendisine teşekkür etmek istiyorum

https://x.com/kisiselfinans/status/1...d8F2ZUHt93mWtw

Sayfa 70/253 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •