Sayfa 54/252 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 2010 madde; 425 - 432 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    0 zaman millete buna inanmayın mealinde yazı yazmayın...yönlendirme ve algı veriyorsun; altı ve içereği boş olarak...

Topiği okuyanların bilmesi gerekenleri paylaşıyorum.

Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Sayın Ft-2'nin Yıldız Holding görüşü:

sürekli der iken mesela hangileri?...

borçlanmış, mısır, kazakistan-arabistana girmiş ve büyümüş...biskotttaki oranını artırmış, büyümüş, önem gıdayı almış büyümüş, brüt kar marjı ve FAVÖK ü ciddi artmış...pahalı aldı diyenler altını doldurmaıyorlar, o zaman da şunu alsayıd şu olur cevapları boş laflar...

yıldız holdinge örtülü transfer yapıyor diyenler de dediklerinin altını dolduramyıyorlar...

yıldız holdinge borç vermesi abartılı değil, holding de GODİVA-pladis- UB- DEMETS vs operasyonlarıyla ülkeri direkt ve endirekt olarak büyütüyor...KOÇ hold gibi hukuk- dansışmanlık hizmeti ayağına çok çok yüksek haraçlar almıyor..
    --bunu yazdığımda bilmiyordum...yeni öğrendim...bu son bilançoda öğrendim...o dönem bilseydim, yatırımımı erkenden sonlandırabilirdim...

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bunu yazdığımda bilmiyordum...yeni öğrendim...bu son bilançoda öğrendim...o dönem bilseydim, yatırımımı erkenden sonlandırabilirdim...
    Bütün vaktini Ülker topiğinde geçirmiş ve geçiren biri için hiç inandırıcı gelmedi.

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Neyi ogerendin?

Maaliyet muhasebesini mi

5. Ülker'in büyümesiyle ilgili bir görüşü sayın Ft-2'nin :

--UB, birleşik kralııkta (ingiltere-irlanda) yerinde sayar iken, dünyanın diğer yerlerinde küçülürken, ÜLKER, hem türkiyede hem doğu avrupa, ortadoğu-kuzey afirka ve türki cumhıriyetlerinde büyüdü....

--PLADİS halka arzında lokomotif görevi ÜLKER de o nedenle halka arz için ÜLKER in borcunun azalması, karlılığının ve büyümesinin artması kaçınılmaz...

--pladis de ilk halka arz isteğinin üzerinden 7 yıl geçti...9.10 yılında da yapamaması ülker-yıldız gurubu için büyük bir prestij kaybıdır...

--adın pladisglobal https://pladisglobal.com/ olacak ve hala borsada işlem görmeyeceksin...bu ayıp ile ne kadar devam edebilir ki??

Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Borç ödemeyle gibi Sayın Ft-2'nin bir görüşü:

2023 1.Çeyrek mali tablolarda:

9 un toplam FAVÖK ü 58.965; ÜLKER in FAVÖK ü=124.298 milyon dolar

--FAVÖK 9 nun toplamının iki katından fazla %110...

--brüt kar %56 daha fazla...

--faaliyet karı % 108 daha fazla...,

--net kar % 81 daha fazla....

--borcun önemi ödenemez ise meseledir...ÜLKER in FAVÖK ü brüt kar marjı çok güçlü...yani ÜLKER in borç ödeme kapasitesi çok yüksek...diğerlerinin çoğunda maalesef çok düşük...

--31 mart 2013 tarhinde net bor. 800 milyon civarında, tek çeyrekteki favök ise 124 milyon dolar.... bir yıl sonra borç-faiz ödeme yarıya düşer 2 yıl sonra sıfırlanabilir..
    --yalan yanlış abartı yapmış mıyım??...

7. Ülker'de avcı olduğunu söylemişti Sayın Ft-2, kendisinin Ülker'deki bu konudaki görüşü:

--yatırım yaptığın hissede trade etmeyeceksin (james donald)..

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --yalan yanlış abartı yapmış mıyım??...
    Yalan ve manipülasyon konusu ayrı ona değinmiyorum şu an.

Sayfa 54/252 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •