Sayfa 44/226 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon
Arama sonucu : 1804 madde; 345 - 352 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Saatlerdir yazan yok. Umarım ceza almıştır birileri

2. 2024 sonunda bu fiyatlarda kalacağını düşünürsek fd/favok ve fk tahmini var?

3.  Alıntı Originally Posted by Astra35 Yazıyı Oku
    2024 sonunda bu fiyatlarda kalacağını düşünürsek fd/favok ve fk tahmini var?
    Stoklardaki değişim miktarına bağlı....

Onunla ayar çekiyormus sirket

4. https://x.com/emtiadefteri/status/17...346577049?s=20

Bunun sirket uzerinde olumlu olumsuz etkisi nedir ? Bildigim kadari ile ulker kakao fiyatlarini hedgeliyor.

5. Kakao konusunda sirketin resmi aciklamasi nedir? hedge edildi diyelim ancak fiyatlar cikamaya devam ederse sirket bu duruma karsi bir plani vs var mi?

6. Başta ft-2 olmak üzere burada yazan çok bilge ve zeki,araştırmacı(Analist) arkadaşların ifâdelerinden altı ayı aşkındır beklettiğim ve diğer ekonomik enstrümanlara göre geri kalmış olan Ülker Portföyümü tasfiye etmeyi ciddi biçimde düşünmeye başladım..Ama bu tek neden değil..Ülker Hissesinin istikrarsızlığı ve aşırı oynaklığı da bu düşüncemde etken olmakta..Ya da buralara hiç uğramadan tutmaya devam etmek de iyi bir yol olabilecektir..Yatırım önerisi değildir..

7.  Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    Başta ft-2 olmak üzere burada yazan çok bilge ve zeki,araştırmacı(Analist) arkadaşların ifâdelerinden altı ayı aşkındır beklettiğim ve diğer ekonomik enstrümanlara göre geri kalmış olan Ülker Portföyümü tasfiye etmeyi ciddi biçimde düşünmeye başladım..Ama bu tek neden değil..Ülker Hissesinin istikrarsızlığı ve aşırı oynaklığı da bu düşüncemde etken olmakta..Ya da buralara hiç uğramadan tutmaya devam etmek de iyi bir yol olabilecektir..Yatırım önerisi değildir..

İsgyo hissesinin 3 tl den 15 tl ye gidişini çoğumuz biliyordur. Kağıdın kopmadan önceki süreçte yaptığı aşırı sert, anlamsız, YIPRATICI hareketleri..

Sabrın mükafatı...

Yatırım tavsiyesi olarak veya ülker özelinde değil bu söyleyeceklerim. Fakat fiyata aldanmak hata yaptırır. Bilanço ve konjonktür dışına algılarımızı kapatmamız gerektiğini düşünüyorum..

Gıda enflasyonu resmi enflasyonu katladı!

şeklinde manşetlerin atıldığı yerde birilerinin;

Maliyetleri fiyatlarına yansıtmakta zorlanmayan, kabuk değiştiren, hemen her hedef fiyat raporunda ciddi kar ve tarihi düşük fk çarpanı beklenen bir şirketin yatırımcılarını tedirgin etmek isteyebileceği ihtimalini olası görüyorum

Mondelez International Türkiye, şu an sakız ve ferahlatıcı şekerde pazar lideri olarak öne çıkıyor. Sakız kategorisinde pazar payı yüzde 48.1, ferahlatıcı şekerde ise yüzde 46,5. 2023 yılında bakery'de 7Days dahil yüzde 58,6, çikolatada ise yüzde 55 büyüme yakaladı. Türkiye'de sakız, şeker, çikolata ve bisküvi kategorilerinin toplam pazar büyüklüğü yaklaşık 103 milyar TL. Büyüklüğü 5.2 milyar TL olan sakız ve 6.9 milyar TL olan şeker kategorilerinde pazarın en önemli oyuncusu.
    https://www.platinonline.com/sirketl...urkiye-1089456
    103-5.2-6.9=90.9=bisküvi+çikolata

yatırımcı sunumunda türkiye cirosu (enflasyon muhasebesiz) 30.5 milyar-2.5 (**kek)=28 milyar...

** kekin toplam cirosu 3.5 milyar civarı; yurtdışı satışta kek var mı yok mu eldeki kaynaklara göre belirsiz); 1 milyar var olarak düşündüm...yoksa 27 milyar a düşer...

--90.9 milyarın %31 i 28 milyar eder....

--bu sene bisküvi ve çikolatadaki türkiye piyasasından aldığı pay oranı verilmedi...önceki dönem (2022) %40-%40 gibi idi...

Sayfa 44/226 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •