Sayfa 232/232 İlkİlk ... 132182222230231232
Arama sonucu : 1855 madde; 1,849 - 1,855 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. https://www.resmigazete.gov.tr/arsiv/21447_1.pdf
    Ek Tablo 5) Bu tablo, gelir tablosunun ekini oluşturur ve gelir tablosunu tamamlar.
    --sayfa 36.

2. BUCİM,
    --2008 yılına kadar tüm sanayi şirketleri bu şekilde gelir gider tablosu veriyordu...sonra ayrıntılı veriler giderek azaldı..
    --yukarıdaki gösterim devam etseydi, 1 aydır gereksiz tartıştığımız yamuk durum vuku bulmayacaktı...

**TMS/TFRS gösteriminde FAVÖK kolay hesaplansın diye AMORTİSMAN gideri genel üretim giderleri içinden alınarak ayrı gösteriliyor.

**üretim dışındaki amortisman giderleri satışların maliyetine eklenmez (ekleyip gösterenler de var)

3. Ft2 soru sormayı beceremediği için 1 sene daha kafamızı ütüleyecek anlaşıldı. Bari yatırımcı ilişkilerine sor belki cevap alırsın

4. .....şirketin mali tablolarının ve beraberindeki notların, bağımsız bir denetim firması tarafından bir bütün olarak denetlendiğini ve standartlara uygun olarak sunulduğunu bildirdi.....

--sen ne sorarsan sor, cevaplanması zor sorulara alacağınız cevap bu olacak..

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Hissedar**..**...[B].Stoklardaki değişim ile satışların maliyeti kaleminin yüksek gösterildiğini ve bilançodaki satılan malın maliyeti yüksek gösterildiğini belirtmiş....[/B

--satılan malın maliyeti yüksek gösterilirse brüt kar kar azalır mı?...artar mı??
    --soranın ifadelerini, ters olarak lanse edenlerden ne beklenebilir ki?; cümle-ifade düşüklüklerini hesaba katmıyorum bile..

6. Sen kalem kalem göster bu kalemler neden tutmuyor diye bir sor. Daha düzgün bir yanıt alırsın. Çok yuvarlak sormuşsun adamların o esnada anlayıp cevaplaması zor o ortamda

7. --buralara her şey yazılamaz...

--önceden sorulmuş ve cevaplanmış soruları sormanın bir alemi yok; fincancı katırlarını ürkütmek, diğer yatırımcıların hayallerini öldürmek de o ortamda kolay değil...

--ben hesap sormak için gitmedim... hesap sormak için bir kaybımın olması lazım...ben yatırım yapılabilir mi sorusuna cevap almak için gitmiştim ve cevabımı da aldım..

--ama, hamama girenler de lütfen bir rahatsız olsunlar....meydanın boş olmadığını anlasınlar da bundan sonra kendilerine bir çeki düzen versinler diye uyarmamı da kabullensinler...

Sayfa 232/232 İlkİlk ... 132182222230231232

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •