Sayfa 21/789 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon
Arama sonucu : 6307 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yok ben bir şey demedim size, altın 50 yılda yanlış hatırlamıyorsam 70 dolar gaymeden 2.100 dolara geldi.

50 yılda ABD doları değerinin 30/1'ne düşmüş hesap basit.

Zaten ben 1800$ den alın dedim. Çünkü Altın üretim maliyetleri 2000$ üstüne çıktı averajda. Amerikada da asgari ücrete zam yapıldı. Elektirik fiyatları uçtu gitti. Altın gerçek enflasyona göre kendi dengeliyor. Mevcut basılan paraya göre şu anda tahminen 2400$ da dengelenir.. Daha çok para basarlarsa 3000$ da dengelenir.

Bazı kreşçi ahmaklar Altın düşecek derken Altın ağaçta toprakta meyve sebze gibi yetişiyor sanıyorlar. Her yeri maliyet olan bir ürün Altın. Maliyet artarsa ne olacaksa oluyor işte. işin spekülatif tarafını bir kenara bırakıyorum. sadece net herşey dahil üretim maliyetine bakıyorum.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Zaten ben 1800$ den alın dedim. Çünkü Altın üretim maliyetleri 2000$ üstüne çıktı averajda. Amerikada da asgari ücrete zam yapıldı. Elektirik fiyatları uçtu gitti. Altın gerçek enflasyona göre kendi dengeliyor. Mevcut basılan paraya göre şu anda tahminen 2400$ da dengelenir.. Daha çok para basarlarsa 3000$ da dengelenir.

Bazı ahmaklar Altın düşecek derken Altın ağaçta toprakta meyve sebze gibi yetişiyor sanıyorlar. Her yeri maliyet olan bir ürün Altın. Maliyet artarsa ne olacaksa oluyor işte. işin spekülatif tarafını bir kenara bırakıyorum. sadece net herşey dahil üretim maliyetine bakıyorum.
    Elektrik ile altının bağlantısını çözemedim?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Benim töt olsa balıklama atlarsın boyuna trol tötü var bir barnak bile atmadın.
    Döt konusunda sadece kendi dötümlen ilgiliyim , onu koruma derdindeyim.
    Sn Batman bilir, duvara yaslanıp, yan ya. Yürümeyi icat etmiş kişileriz.
    Trol dötü derken kimi kastediyorsunuz bilmiyorum. Bazı engellediğim kişiler var. Onlar mı acaba?
    Son söz;
    En sadık dostun dötündür. Ne yaparsan yap o hep arkandadır.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Paşinyan düşecek diyordu. 3000$ taban olacak bu gidişle. Amariga korkunç şekilde para basmaya devam ediyor. Banana Republic.
    Çomar yaşadığın ülke teknik olarak iflas etmiş.!!
    En büyük banknotunla çocuk bezi vermiyorlar.!!
    200 TL kadar değerin var.!!
    Onada kaç gram pastırma alabiliyorsun.!!
    Nass la yat kalk .!!
    Acınacak haline gülüyorum.!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Merkez Bankası’nda üst düzey isimler Londra’ya gidip yabancı bir bankanın müşterileri ile kapalı toplantılar yaptığını öğrendim. Bu Merkez Bankası ve devlet ciddiyeti ile bağdaşmaz. Varolan sorunlara kısa vadede çözüm üretmek için yapılan bu hamleler yabancı yatırımcılardaki Türkiye algısını daha da bozar.

Merkez Bankası yöneticilerinin bunun yerine ivedilikle şeffaf bir şekilde doğruları yapmasını tavsiye ederim.

Her zaman söylediğim gibi devlet yönetmek, üst düzey kamu görevinde olmak ciddiyet ve sorumluluk gerektirir.

Maalesef bundan çok uzaktayız.

https://twitter.com/profbilgeyilmaz/...175513083?s=12

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Valla parça kalmış mı diye epeyce baktım, alçak sünnetçi kel kafaya döndermiş aleti, mümkün değil.
    Abi filmcilere söyleriz ona yapay makyaj deri koyarlar sünnetçi hızar ile keser gibi yapar çeyrekleri toparlarız.

7. Hakan Kara
    @ali_hakan_kara
    ·
    4s
    Kredi kartı faizi ABD’de enflasyonun 7 katıyken, bizde neredeyse enflasyonla aynı seviyede.
    Yıllardır bir yandan yüksek enflasyonla vatandaşın peşin alım gücü düşürülürken diğer yandan kredi kartı faizinin düşük tutulması ciddi bir sorun biriktirdi. Çözümü kolay olmayacak.

Seçimden sonra KK faiz ne olur?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

TUR’s money supply (M3) continues to SURGE at ~64%/yr.

As night follows day, I measure inflation in Turkey at a PUNISHING 73%/yr.

https://twitter.com/steve_hanke/stat...852061532?s=12

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!

Sayfa 21/789 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •