Sayfa 372/803 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon
Arama sonucu : 6419 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Batuhan Çolak
    @batuhancolak33
    AKP’den CHP, İYİ Parti ve YRP’ye geçen belediyelerde ilk gün yaşananlar:

-Çekmeköy belediyesinde Erdoğan ve başkanın fotoğrafı belediye binasından kaldırılıp yerine Türk bayrağı konuldu.

-Nevşehir’de Arapça tabelalar kaldırılmaya başlandı.

-Nevşehir’in Derinkuyu belediyesinin tabelalarına T.C. eklendi.

-Adıyaman belediye başkanı tarikatlara belediyeden yapılan kaynak aktarımına son verildiğini açıkladı.

-Şanlıurfa Belediye başkanı, torpile son verildiğini partili veya oy verenlerin kendisinden ricacı olmamasını istedi.

-Keçiören belediye başkanı tebrik çiçeği yerine SMA’lı çocuklara destek olunmasını istedi.

-Torbalı belediye başkanı kendi şahsi aracını belediyeye bağışlayarak makam aracı olarak kullanmaya başladı.
    Anlı şanlı Türk milliyetcisi turgutun kaldırtığı T.C Keçiören Belediyesinin tepesine kondu.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. M.Ş. nin 17 Nisanda yapacağı gezi son gezisi olabilir.Eğer eli gene boş döner ise.
    Sonra dolarda füze harekatı beklenebilir.
    Sonunda dolarla ilgili bir şey yazdım.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

3.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Güzel hareketler bunlar.1.partiyi güçlendirip 2.partiyi dahada eritecek hareketler.
    Hiç belli olmaz bakmışınız 4 sene sonra 2.parti 3. olmuş ,3.partide 2.olmuş olur.
    %15-20 bandlarında olabilir 2. ve 3.parti.
    Orası hiç belli olmaz %5 de olabilir. Önce bu ekonomi politikaları ne kadar devam edecek başarı olacak mı. Bunlar nasıl yansıyacak hiç belli değil. İşsizliğin arttığı ve emekli sayısının da arttığı bir dönemde emekli maaşın akıbeti asgari ücretin 1/3 üne bile düşebilir. Bir emekli olarak akıbetimi hiç iyi görmüyorum.

4. Seçim bitti bundan sonra acil olarak beklerim ki kamudaki israfa giyotin ile dalsinlar. Ama bunlar seçim sonuçlarının altında kaldıkları için bir şaşkınlık içindeler. Seçim sonuçları onların istediği gibi olsaydı Pts atılacak adımlar belliydi. Şimdi yandaş için pasta %15-20 kadar kaldı bunu cemaatler mi yiyecek müteahhit mi yiyecek boş beleşçiler mi yiyecek onun kavgası olacak. O kadar medya var doyuracakları bu sırtlanlar aç kalınca birbirini yiyecekler.

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bence yakında yaşlılara vs vs bedava ulaşımı falan da kaldırırlar. İmamoğluna çok acil 2.8 Milyar Avro para lazım. Çok acil.

En son Aralık 2023 te %10.75 ten 715 Milyar eurobond dolar borçlandı.

https://www.bloomberght.com/ibb-den-...ihraci-2343013

Ama görünüşe göre daha fazla borç bulması gerekiyor. İşi kolay değil bundan sonra. Emekliye bedava ulaşımı kaldırması lazım. Bir sürü bedava yardımı da durdurması lazım. Bilançoyu düzeltene kadar bunu yapmak zorunda. Yoksa çok kötü bir durum bizi bekliyor. Çok ciddi açıklar var Belediyelerde Hazine garantisi de yok.

https://www.cnnturk.com/video/turkiy...borc-bataginda

Sonuç daha beteri olacak. Ben tarafsız konuşuyorum. Seçim bitti. Sonuçlar net. Hiç bir siyasi parti ile alakam ilişkim desteğim yok.

İmamoğlu beklediğim gibi büyük bir siyasal başarı elde etti. Ancak İBB bu borçla bu dev operasyonu çok zor çevirir. Sistem daha şimdiden çökmeye başladı bile. Seçimden önce aldığı 715 milyon$ eurobond borcu hemen eridi bitti gitti daha şimdiden. Kasada para yok. Borç devasa.

İsteyen farklı düşünsün. Ben rakama bakarım. Gerisi tırı vırı. Sloganlarla boş laflarla analiz yapılmaz. Aksini iddia eden İBB nin güncel bilançosu ile aksini gelir gider rakamları ile ispat etsin, saygı duyarım, ben yanlış analiz yapmışım derim, ve özür dilerim. Ama sloganlarla yazan olursa ister eleştiri ister övgü ikisini de dikkate almam.

https://x.com/ne_kadarolduTR/status/1775976350265802779

https://x.com/fetih1400191810/status...18527359086783

6. Ülkenin en büyük sorunları
    1. Kamu israfı
    2. Kayıtdışı ekonominin giderek artması
    3. Mevcut KDV de çok kaçağın olması
    4. Tabana yayılan vergi sistemi
    5. Hukuk ve adaletin taraflı yürümesi
    6. Liyakatin olmaması
    7. Yandaş ve ballı ihaleleri alanlardan vergi alınamaması

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Sonuç daha beteri olacak. Ben tarafsız konuşuyorum. Seçim bitti. Sonuçlar net. Hiç bir siyasi parti ile alakam ilişkim desteğim yok.

İmamoğlu beklediğim gibi büyük bir siyasal başarı elde etti. Ancak İBB bu borçla bu dev operasyonu çok zor çevirir. Sistem daha şimdiden çökmeye başladı bile. Seçimden önce aldığı 715 milyon$ eurobond borcu hemen eridi bitti gitti daha şimdiden. Kasada para yok. Borç devasa.

İsteyen farklı düşünsün. Ben rakama bakarım. Gerisi tırı vırı. Sloganlarla boş laflarla analiz yapılmaz. Aksini iddia eden İBB nin güncel bilançosu ile aksini gelir gider rakamları ile ispat etsin, saygı duyarım, ben yanlış analiz yapmışım derim, ve özür dilerim. Ama sloganlarla yazan olursa ister eleştiri ister övgü ikisini de dikkate almam.

https://x.com/ne_kadarolduTR/status/1775976350265802779

https://x.com/fetih1400191810/status...18527359086783
    Çok tarafsız olmuş ya. Biz buna aktrol diyoruz. Ayrıca Türkiye de belediye olarak şuan en az borç destek alan CHP li belediyeler. akp li belediyeler batık durumda onları devir alan CHP ve diğerleri bu parasız bırakılma programında baya zorlanır. Konya belediyesi seçimden sonra ertesi gün suya zammını yaptı. Elektrik faturasının iki üç katı su parası geliyor artık.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Çok tarafsız olmuş ya. Biz buna aktrol diyoruz. Ayrıca Türkiye de belediye olarak şuan en az borç destek alan CHP li belediyeler. akp li belediyeler batık durumda onları devir alan CHP ve diğerleri bu parasız bırakılma programında baya zorlanır. Konya belediyesi seçimden sonra ertesi gün suya zammını yaptı. Elektrik faturasının iki üç katı su parası geliyor artık.

Benim aktrol olarak AKP lehine pozitif tek 1 mesajımı bul, foruma bir daha yazı yazmayacağım.

Bulamazsan müfterisin.

Sayfa 372/803 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •