Sayfa 91/801 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon
Arama sonucu : 6405 madde; 721 - 728 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bayrağın inip inmediğini göremiyorum ama pantolonlar inmiş durumda. Temelin fıkrasına dönecek gebersin deyyus.
    Sadece Konyalılar için demiyorum, Kayseri, Yozgat Malatya v.s. buralarda pantolon inmesi yetmez, domaltıp ... gerekir.

KKM de Ağustos 2023 tarihinde, 140 milyar dolar gayme vardı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bizim ekonominin mantıklı bir çözümü yok. Faizleri %70-75 yapsan bunun bedeli ağır iflaslar. Bir kişiyi istihdam etmenin üretim için yatırım bedeli 100 bin dolar. Borçlu olmayan sektör yok. Kuru serbest bıraksan kkm var ayrıca enflasyon kontrol altından çıkar. O müthişti icad olmasa bütçe açığına 2-3 trilyon rakam belli değil çünkü kkm de hâlâ 70-80 milyar dolar var. Yani bütçe açığına bu rakamı ilave ettiğinizde 4 trilyonluk bütçe açığı var. Peki devlet bütün bunlar olurken hiç tasarruf yapıyor mu. En ufak olumlu bir adım var mı. O bağların yakıtı hiç kolay değil. Ne kurun fiyatı belli ne faiz ne de bunların maliyeti.
    Nas var nas sana bana ne oluyor ki...

4. Bloomberg deki kel kafalı borsa sever yorumcu dolar mevduatları 5 MİLYAR ARTTI dedi.

Babacan MB nın her gün ne kadar dolar sattığını açıklaması gerekir. Örneğin bugün doları 33 TL de tutmak için ne kadar satıldı bilmiyoruz.

Şimşek seçim sonrası dolar 40 TL olacak lafı yalan...

Peki 40 değilse kaç olacak?

Vatandaşlar neden aylık yüzde 4, yıllık 50 faiz yerine dolar-altın alıyor?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Sadece Konyalılar için demiyorum, Kayseri, Yozgat Malatya v.s. buralarda pantolon inmesi yetmez, domaltıp ... gerekir.
    Lütfen Sakarya en başa yazılır. Doğma büyüme bir Sakaryalı olarak söylüyorum.. Ama domaltacağınız zaman bana haber edin de ben oralarda olmayayım.

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bloomberg deki kel kafalı borsa sever yorumcu dolar mevduatları 5 MİLYAR ARTTI dedi.

Babacan MB nın her gün ne kadar dolar sattığını açıklaması gerekir. Örneğin bugün doları 33 TL de tutmak için ne kadar satıldı bilmiyoruz.

En son buna benzer olaylar olduğunda kkm icad oldu. Şimdi süper bono olsa bile kurtarmaz diyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bloomberg deki kel kafalı borsa sever yorumcu dolar mevduatları 5 MİLYAR ARTTI dedi.

Bankalara ve sisteme güvensizlik veyahut haram diye faize yönelmiyor..

8. Yahu Şimşek neden dolar almanıza gerek yok, çünkü aynı KKM gibi seçim sonrası en az 6 ay süre ile dolar ne kadar artarsan biz telafi edeceğiz DİYEMİYOR.... Bir söylese ya...

Çillerden başlayarak neredeyse tüm ekonomik krizlerin öncü göstergesi olarak bilinen "dolar alanın eli yanar" lafını sürekli söyleniyor.

Yahu onyıllardır dolar artmayacak deyip YAPTIĞINIZ DEVALÜSYONLARLA SERVETİMİZDEN ÇALDINIZ, ARTIK HAYVAN TERLİ DİYOR VATANDAŞ ONDAN ALTIN -DOLAR ALIYOR.

Akşam TV de yayınlanan döviz bürolarının önündeki vatandaşlarla yapılan konuşmalardan anladığım; eline TL geçen sanki cereyana tutulmuşta kurtulmak istercesine hemen soluğu buraların önüne gidiyor.

Örnek Reha kaya...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 91/801 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •