Sayfa 379/666 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon
Arama sonucu : 5325 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Her halde çok ağır oy farkına, Turgut Altınok'un inanılmaz tarlaları da sebep olmuştur.

Reyis bu adamda bu kadar çok tarla ve daire olduğunu bilmiyordu belki, gerekse Reyis paranın kokusunu alır belki Allah şaşırttı, yoksa şu anda bu herif bu servetle seçilemeyeceği belli.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2. Kesinlikle.. Hocam eçen de yazdım g.t kısmetten çıkmışsa yapılacak bir şey yok durumu olmuş burada. Düşün ya daha neler var. Jeliboncuyu hayal dahi edemezsin mesela keçiören de bunlar olmuşsa..

3. Şimdi bu ülkede adalet olsa önümüzdeki yıllarda bu 864 dairenin akıbeti takip edilmez mi. Oradan doğacak kaynağın nereye transfer edileceği takip edilmez mi..Babadan kaldı dedi herkeste inandı güya bitti mi yani..

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Muhterem hayatım belediyelerde , il özel idarelerinde geçti. Her türlü imar yapma yetkileri vardı ellerinde. Hiç bir vasfı olmayan çöp sınıfındaki arazileri toplayıp oralara balı kaymaklı imar hazırlamak bunların uzmanlık alanıdır. Bir çoğu halkına deşifre olmamak için kendi bulundukları yerde yapmazlar. Başka illlerle ve ilçelerle anlaşıp çapraz yaptıkları çoktur. Bu o kadar cesaretliymiş ki kendi şehrinde bile yapmaktan çekinmemiş. ALLAH ISLAH ETSİN.. FİTİL FİTİL BURUNLARINDAN GELSİN.
    O konu biraz karışık, bu miktarda arazi tarla bile olsa, alınamaz neredeyse.

Timur zamanından kalmış olabilir, meselâ Tavşanlı gibi yerde Göbel köyü var ve köyün tüm tarlaları hala tek kişide, Osmanlı zamanında akar olarak verilmiş.

Küçük kardeşine ise Harmancık ilçesi miras kaldı, o da oranın tüm tarlalarının sahibi.

Her ikisini de şahsen tanıyorum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    O konu biraz karışık, bu miktarda arazi tarla bile olsa, alınamaz neredeyse.

Timur zamanından kalmış olabilir, meselâ Tavşanlı gibi yerde Göbel köyü var ve köyün tüm tarlaları hala tek kişide, Osmanlı zamanında akar olarak verilmiş.

Küçük kardeşine ise Harmancık ilçesi miras kaldı, o da oranın tüm tarlalarının sahibi.

Her ikisini de şahsen tanıyorum.
    Bekçiymiş bunun babası ya .Ben öyle okumuştum bir yerde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
    O kadar dairenin emlak vergisinin olmamasını nasıl başarıyor anlayamıyorum. Resmi mal beyanına göre banka hesabı bile yoktu.
    Bir de mülk Allahındır demişti.
    Bence Ankarada seçimler mal beyanlarının açıklandığı zaman bitmişti..Heryerde bu adamın bunu nasıl yaptığı konuşulmaya başlandı ve bu durum Ankara özelindeki seçimin bile önüne geçti.

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Bekçiymiş bunun babası ya .Ben öyle okumuştum bir yerde.
    Kantar bekçisi gibi bir şey, fakat öyle insanlar vardır ki onca malına rağmen, gider 3 kuruşa bekçilik yaparlar.

Ta ki oğlu torunu Ankaralı tarla bozan Sarı Tutkuyu pavyonda görünceye kadar, ondan sonra tarla falan kalmaz.

Bunlar çok yaşanmış şeylerdir.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Bir de şehirlerin inanılmaz büyümesi var, 1980'li yıllarda Ankara merkezi ile ODTÜ arasında hemen hemen hiç bina yoktu üstte para verseler kimse oradan arazi almazdı, şimdi ise 25 dönüm eski tarlaya kaç milyon dolar istenecek gidin sorun.

Kuzenim Çeşmeden, galiba 8 dönüm Allahın belası bir yerde tarla aldı deniz belki 3 km. uzakta zor görülüyor, ulan buraya paramı gömülür derken, anaaa.. 1 milyon dolara satmış.

Çeşmeyede çok yakın bir yerde de değildi, ~ 30 yılda bu kadar değerlendi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 379/666 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •