Sayfa 544/707 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon
Arama sonucu : 5654 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Deprem benim köyümün 10 km kuş bakışı uzağında ki bölgede olmuş. Çok hasar yok ama boraz hasar ve yıkıntılar varmış. Kendi köyüm için söyleyebilirim. Allah beterinden korusun.
    Çok teşekkürler arkadaşlar.....
    Benim gözlemim bu deprem kuzey anadolu fay hattından ayrı Tokat merkez Sulusaray ilçesinde oldu.....
    Sulusaray özelliği çermik sıcak su kaynaklarının yoğun olduğu yer.....biliyorsunuz sıcak suyun olduğu yerler kırık fay hatlarının yoğun olduğu yerler......
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

2. Geçmişe bir bakın sağ-sol meselesine girmek istemiyorum ama durum maalesef oraya gidiyor. Geçmişte sağ çalmıştır arkasından gelen sol veya sol ağırlıklı yönetimler hep o borçları ödemek uğruna başarısız görünmüşler. Umarım Necip Türk milleti artık çalan ile çalınanı geri koymaya çalışanı ayırır ve bir daha tarih tekerrür etmez..

3.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Geçmişe bir bakın sağ-sol meselesine girmek istemiyorum ama durum maalesef oraya gidiyor. Geçmişte sağ çalmıştır arkasından gelen sol veya sol ağırlıklı yönetimler hep o borçları ödemek uğruna başarısız görünmüşler. Umarım Necip Türk milleti artık çalan ile çalınanı geri koymaya çalışanı ayırır ve bir daha tarih tekerrür etmez..
    Yine oyle olacaktir.

Ame eger bastan akilli davranirlarsa, mesela para basan koprulerden bir ikisini SGK'ya verir ve siyasilerin bu kuruma bulasmasini onlerler se belki bir degisiklik yaratabilirler. Bundan da once Hukuku duzeltmeleri lazim, bu da cok zor, yargi tumuyle curumus durumda.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,919
     Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    M.Ş. Amerikada konuşuyor şu sıralarda para bulmak için.
    Boş çanta ile gelir ise dolar 35 e merhaba der muhtemelen.
    Hazır ABD ye gitmiş iken CV de bırakma ihtimalide var bu son gezim olabilir diye eğer ki düşünür ise.

https://www.youtube.com/watch?v=9IXOWD64PQo
    Hafize de bu yolu izlemişti bir kaç ay önce...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yine oyle olacaktir.

Ame eger bastan akilli davranirlarsa, mesela para basan koprulerden bir ikisini SGK'ya verir ve siyasilerin bu kuruma bulasmasini onlerler se belki bir degisiklik yaratabilirler. Bundan da once Hukuku duzeltmeleri lazim, bu da cok zor, yargi tumuyle curumus durumda.
    Hocam bence en başa eğitimi koymak lazım. Nereye elini atsan dökülüyor. Koskoca ülkeyi mahvettiler sözün özü.. Bu ülkenin top 2 üniversitesi vardır. Hepimiz gençliğimizde oraları hedeflerdik ama büyük bir çoğunluk beceremezdi. Bunlar BOĞAZİÇİ ve ODTÜ .... Ben maalesef İ.T.Ü lü bir mühendisim ama o kurumlara başka bakarım. Tekrar o üniversiteler özendirilip yönetimleri rahat bırakılmalıdır ki çocuklar orayı hedeflemeli.

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Hocam bence en başa eğitimi koymak lazım. Nereye elini atsan dökülüyor. Koskoca ülkeyi mahvettiler sözün özü.. Bu ülkenin top 2 üniversitesi vardır. Hepimiz gençliğimizde oraları hedeflerdik ama büyük bir çoğunluk beceremezdi. Bunlar BOĞAZİÇİ ve ODTÜ .... Ben maalesef İ.T.Ü lü bir mühendisim ama o kurumlara başka bakarım. Tekrar o üniversiteler özendirilip yönetimleri rahat bırakılmalıdır ki çocuklar orayı hedeflemeli.
    Senin altını çizdiğin 2 üni Amerikan ekolünü , diğeri Alman ekolünü temsil ederdi...Şimdi İresi temsil ediyor

Eğitimi toparlaman en az 10-20 yılını bulur...

Belediyede Temizlik işçisi bu okullardan mezun olanların çoğundan fazla maaş alıyor a.q...Nasıl olacak o iş...

Mesela TAK Parti Genel merkezinde çaycı olursan range rover arabasında pudra şekeri çekecek kadar zenginliğe erişirken TR de %1 dilimdeki muhalifleri işsizliğe mahkum edenler Gençleri başka alanlara yönlendirdi...

Neyse Eğitim işi uzun soluklu maratona benzer , kolay değil ama yap işletlere el konur ve buradan gelen gelirler sabit ücretliye aktarılırsa bence halkta ekonomik anamda bir karşılıkları olur....

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yine oyle olacaktir.

Siz deyince hesapladım;

İstanbul 1. ve 2 köprü (en bereketli olanları) aylık geçiş 10 milyon araç x 15 TL = 150 milyon TL aylık gelir.

150 000 000 TL / 16 000 000 Emekli = 9 TL 37 kuruş emekli başına ek zam yapılabilir.

Tabii köprülerin bakım masrafları yok dersek.

SGK bu işe hiç bulaşmasa daha iyi olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Siz deyince hesapladım;

İstanbul 1. ve 2 köprü (en bereketli olanları) aylık geçiş 10 milyon araç x 15 TL = 150 milyon TL aylık gelir.

150 000 000 TL / 16 000 000 Emekli = 9 TL 37 kuruş emekli başına ek zam yapılabilir.

Tabii köprülerin bakım masrafları yok dersek.

SGK bu işe hiç bulaşmasa daha iyi olabilir.
    Cok yuzeysel bakmissiniz.

SGK gelirleri adam gibi toplanir, akilli yonetilirse, o iki koprunun surekli gunluk gelirleri ilave edilirse, SGK kendi gelirleri ile ayakta durabiliyor.

Basta belediyelerin SGK'ya borcu kurusu kurusuna toplanirsa, siyasiler bulasmazsa, basarirlar.

Benim inancim bu yonde.

Sayfa 544/707 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •