Sayfa 558/688 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon
Arama sonucu : 5501 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Memur ve sgk emeklisi farklı kategoride sgk emeklisi benim bildiğim peşin bir zam almadı.Memur aldı onların hesabında ocak ayında ödenen peşin artış düşülecek sgk emeklisinde düşülmeyecek.
    Çok şükür, bu Ankara mahmuresi kaba yeriyle % 15 uydurdu diyordum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Kaba etli Amet abi olmayınca, argom çok azalıyor.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

3 Bardak çayı bünyen kaldırmıyor, 2 bardakta kes.

Zaten 3 Aylık enflasyon % 15 olmuş, kalan 3 ayda enflasyon toplamı % 5'mi olacak?
    Ah bide konuya hakim birilerine bazı konularda ısrar etmesen
    Hükümet muhtemelen diyecekki sizde memur emeklileri gibi 3 taksittede olsa %25 + 24.50 %49 aldınız o yüzden %15 lik farkı alacağınız enflasyon oranından düşeceğiz. Memura verdiğimiz zam %10+enflasyon farkı yaklaşık %20 diyecek
    Öyle demezse 6 aylık enflasyon mb nin tahminleri doğrultusunda olursa bu defa sgk ve bağ kur emeklileri %27 alacak.
    Böyle bir durumdadq ocak ayında ki tartışmanın tersi olacak ve memur emeklisi sgk ve bağkur emeklisinden düşük alacak

Memur emeklisi isyan bayrağını çekecek ocakta hak etmedikleri halde sgk ve bağkur emeklisine kanunu değiştirerek bizimle eşit zam verdiniz. Şimdide bize ek zam vereceksiniz diyecek
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Çok şükür, bu Ankara mahmuresi kaba yeriyle % 15 uydurdu diyordum.
    37 idi normal zam emekliye sgk Bağ-Kur’a 12 puan jest olarak reis ekstra verdi ya onu geri tahsil edecek diyor sanırım rallicimiz

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bütün gazeteler yanlış mı yazıyor, zaten senin hesaba göre nereden geliyorsa bu % 15 şu anda sıfır zam olur, kalan 3 aydaki enflasyon kadar zam verilir.
    Yazdım yahu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    37 idi normal zam emekliye sgk Bağ-Kur’a 12 puan jest olarak reis ekstra verdi ya onu geri tahsil edecek diyor sanırım rallicimiz
    Hukuken mümkün mü ,elbette değil,ama reis öyle yapar mı,bakın onu cidden bilemiyorum,bu ara madden kimse mutlu olamaz,her türlü kazık olası ))))))))))

O zaman memura 8 bin seyyanen zam verildi,bu sefer size pek zam şeetmesek diyebilirler mi,mantık deminki gibi olursa neden olmasın di mi ))))))

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ah bide konuya hakim birilerine bazı konularda ısrar etmesen
    Hükümet muhtemelen diyecekki sizde memur emeklileri gibi 3 taksittede olsa %25 + 24.50 %49 aldınız o yüzden %15 lik farkı alacağınız enflasyon oranından düşeceğiz. Memura verdiğimiz zam %10+enflasyon farkı yaklaşık %20 diyecek
    Öyle demezse 6 aylık enflasyon mb nin tahminleri doğrultusunda olursa bu defa sgk ve bağ kur emeklileri %27 alacak.
    Böyle bir durumdadq ocak ayında ki tartışmanın tersi olacak ve memur emeklisi sgk ve bağkur emeklisinden düşük alacak

Memur emeklisi isyan bayrağını çekecek ocakta hak etmedikleri halde sgk ve bağkur emeklisine kanunu değiştirerek bizimle eşit zam verdiniz. Şimdide bize ek zam vereceksiniz diyecek
    Efendi gibi anlattın da biz mi hayır dedik, kaba yerinden bir % 15 uydurdun onu nasıl çözecektim?

SSK ve BAĞ-GUR emeklilerinin kök aylıklarına bu zam yedirilirse, dikkat bile çekmez bence.

Zaten alacakları zam % 3+1 olacağı için, 10 bin alan yine 10 bin alacağından kıyamet önce orada kopacak.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 558/688 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •