Sayfa 120/683 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon
Arama sonucu : 5460 madde; 953 - 960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Zeka seviyesi ile ilgili Konya da yaşadığım bir iki olay yazayım. Birincisi hastanede çalıştığım motorsiklet kullandığım dönemde yanımızda çalışan personel motorsikletinin kilidini evde unutmuş. Bende benim kilidin anahtarının verdim. Düşündüm ki ikimizin motorsikleti beraber kitler. Mesai bittiğinde bir baktım bu süper geri zeka benim kilidi kendisine takmış benim ki kabak gibi ortada kilitsiz. Mala kızdım pis pis güldü. Kız eşinden ayrılma aşamasında iken altınları satmış kirayı ödemiş. Ben sürekli soruyordum kirayı eşin ödüyor mu bir ihtiyacın var mı diye. Ben engelli olduğum için söylemedi bana. Bunu sonradan öğrendim. Öğrendiğim de babama söyledim durum böyle diye. Bu arada babam köye iftar yemeği verecek. Babama köye iftar yemeği verme kardeşime ver dedim. İki saat ben söz verdim yemek verecem dedi. En son benim üstüme at dedim zar zor ikna ettim. Kızı bileziklerini satıyor bizim ki iftar yemeği vereceğim diyor g.tünü dönüyor. Bu kadar zeka ile bu ülkenin yaşadıkları az bile. Şifa diye g.tünü sakallıya s.ktiren adamlardan ne bekliyoruz

2. Ülkede enflasyon varsa vardır yoksa yoktur. Bu enflasyon bu memlekete nasıl gelmiştir. Neyi ima etmektedir ve neyi icra edecektir. Velhasıl kriz yoktur keriz çoktur.
    Bende salı günü keklendim. O lebalep ful artı ful avm değil ama pazarda kadın köy ekmeği istedi. Fiyatı 25 diyor satıcı. Kadın 10 tl ye olurmu dedi. Ben vereyim iftarı bu ekmekle aç dedim. Yani ülkede ekmek alamayacak insanlarda var. Yada biri bana azıcık yasladı.

3.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    MB faiz toto

Ayhan baskan : 0
    Egeduk : 250 bps
    Batman : 250 bps
    Denizlidenizli : 250
    bahri : 500
    boymatlı : PAS
    PAS geçerler bence.

4. Bu ülkede keriz de çok iyi niyeti suistimal edecekte. İki üç sene önce pazarda ceviz satan bir kadınla karşılaştım. Kadının cevizleri aldım yardım olsun diye. Eve geldim cevizler ıslak. 20 kg ceviz kurutulmuş şekilde 4-5 kg geliyor. Ertesi hafta gittim aynı kadın var cevizlerin olduğu çuvalı açtım yine ıslak. Neyse pazarı etraflıca dolaştım böyle üç beş kadın aynı şekilde ceviz satıyor. Bugün cevizin kg 100 TL olsa 400-500 e geliyor kilosu. Üstü başı kötü olan bir kadına yardım olsun diye alacak bir sürü iyi niyetli keriz var nasıl olsa.

5. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

MB faiz toto

AmigoOrhan PAS
    küçük çiftiçi : 250
    virtue : 500

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bu ülkede keriz de çok iyi niyeti suistimal edecekte. İki üç sene önce pazarda ceviz satan bir kadınla karşılaştım. Kadının cevizleri aldım yardım olsun diye. Eve geldim cevizler ıslak. 20 kg ceviz kurutulmuş şekilde 4-5 kg geliyor. Ertesi hafta gittim aynı kadın var cevizlerin olduğu çuvalı açtım yine ıslak. Neyse pazarı etraflıca dolaştım böyle üç beş kadın aynı şekilde ceviz satıyor. Bugün cevizin kg 100 TL olsa 400-500 e geliyor kilosu. Üstü başı kötü olan bir kadına yardım olsun diye alacak bir sürü iyi niyetli keriz var nasıl olsa.
    Tartida hile, bunun hesabini veremez.

Birak layigini bulsun.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    MB faiz toto

AmigoOrhan PAS
    küçük çiftiçi : 250