Sayfa 335/732 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435 ... SonSon
Arama sonucu : 5855 madde; 2,673 - 2,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    En yakın iki örnek ANAP ve DYP'dir, A.K. partisinin ömrü artık en fazla 10 yıldır.

Daha önce yazdığım gibi, sadece emekli ikramiyesini 5 bin gayme yapsaydı Reyis, bu denli hezimet yaşamazdı.

Yazdıklarınıza katılıyorum.
    10 yıl çok dedin hocam ilk genel seçimden sonra tabela partisi olurlar. Anap ve dyp liler bunlar kadar göturemediler. Hepsi kacma yarışına girer bunların muhalefet olamazlar adam kalmaz ...

Çapanoğlu isyanı padişah tarafındaydı, Celâli isyanları ise zalim Bizans ve sünnî idaresi karşı isyanlardı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    10 yıl çok dedin hocam ilk genel seçimden sonra tabela partisi olurlar. Anap ve dyp liler bunlar kadar göturemediler. Hepsi kacma yarışına girer bunların muhalefet olamazlar adam kalmaz ...
    Yok benim tespitim, tabelâ ömrü dahil bir süreydi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Simdi hemen bu konuyu okur, doktora calismasi gibi tum tarihi yazarsin sen Mudurum.

Insallah yeterli raki'n vardir..
    Ben cevabımı yazdım, siz ise ortadan kayboldunuz.

Benim emekli maaş zammım nerede?

DOLAR 5 GAYME OLACAK!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ben cevabımı yazdım, siz ise ortadan kayboldunuz.

Benim emekli maaş zammım nerede?

Emekli maaş zammını 3+1 odada bir yere sakladılar.
    Bilmem anlatabildim mi?

6. 2028 seçimlerinde

Bu halk KADEMELİ EMEKLİK isteyecek

Yoksa oy yok diyecek

Başa gelecek olanın işi daha da zor olacak.

7. Sorun sadece emekli olsa. Ki emeklinin durumu da tek değil. Ödediği primle bugün 5 bin lira alması gereken adamla 30 yıldan emekli olan adam arasında 1000 lira fark var yok. En alttaki yaklaşık 6 milyon emekli kan kusarken geri kalan milyonlar da hakkını istiyor. Piyangodan emekli olan EYT li bile maaşını beğenmiyor.

Sorun sadece en düşük maaş değil aradaki farkı açmak, kademeyi geri getirmek gerekli. Tüm emekliye seyyanen 5 bin lira zam yapsan yıllık maliyeti 1 trilyon lirayı buluyor. Ama maliyetten ötürü bunu da yapmıyor. Kök maaş zımbırtısı çıkarıp, 10 bin alana 5, 12 alana 3 bin yapıp 15 te buluşturuyor.

Geçen yıl SGK ya bütçeden 850 milyar lira aktarılmış.

Öte yandan EYT maliyeti. 2 yıllık maliyet 1 trilyon lira. Her yıl üzerine binerek artacak.

EYT nin arkada bıraktığı talepler. Esnaf 7200 gün, kısmi emeklilik, kademeli emeklilik gibi milyonların yekünlü talepleri var.

Asgari ücret ve memur maaşları. Sırada isyan edecek asgari ücretli var zaten. Bunu görmemek imkansız. Patrona yük bindirsen enflasyon olarak dönüyor. Devlet bütçesinden desteği arttırsan para yok.

Memur maaşları emekli ve asgari ücretliye göre bir nebze iyi görünebilir. Ama durumundan memnun olan memur yüzde 10-20 vardır yoktur. Özellikle kiralar, büyük şehirlerdeki yaşam maliyeti memuru isyan ettiriyor.

2.5 milyona yaklaşan memur emeklisine artı parantez lazım. Memura verilen 8 bin seyyanen, bugün 12 bin kusur, emeklisine verilmediği için isyan büyük. Zamanı gelen memur da emekli olamıyor.

Aslında 5 bin vs vermekle emeklinin sorunu hem çözülmüyor, hem memurdan, asgari ücretten kısmak bir işe yaramıyor, isyan o tarafta başlıyor ki zaten var.

Öte yandan deprem bölgesi. 2025 bütçesinde artık deprem bölgesine aktarılacak bir kaynak yok. Görünmüyor, kendileri de söyledi zaten. Ama daha bölgede yıkımı tamamlanmamış yerler var. Alt yapısı hala onarılmamış, kamu hizmeti verecek binalar olmayan yerler çoğunlukta. 650 bin konut 100 küsür bin iş yeri yapılacak. Ortada yarım yamalak teslim edilmiş 70 küsür bin konut, inşaatı devam eden 110 bin konut var. Geri kalan hangi parayla yapılacak? Çok net deprem bölgesi önümüzdeki 10 yıl sefaleti yaşayacak.
    İlk seçimde mevcut hükümet deprem bölgesindeki her yeri kaybedecek bu çok net. Hatta sandığa gömülecek.

Bu anzuvarda İstanbul'u depreme hazırlamaktan bahsediliyor. İmkan ve mümkünatı yok. Verilen tüm sözler askıda kalacak İstanbul ile ilgili.

Mülteci, kaçak, göçmen durumundan hiç bahsetmiyorum. Her gün daha çok konuşacağız bunu artık.

Barınma krizinin bu hükümet tarafından çözülme ihtimali yok. 2002 yılında konut sahiplik oranı yüzde 72 iken bugün yüzde 55 in altına inmiş.

Uygulanacağı söylenen sıkı para politikasının sonuçları işsizlik, iflaslar olarak geri döner. Bunun başka yolu yok.

Dibe vuracağız. Daha ne kadar dip derseniz, dibin de dibi var demek ki.

Artık mevcut hükümet uzatmalarını oynuyor. İlk seçimde tarihin tozlu sayfalarına gidecek. 2023 Mayıs ta olacak olan KK nın adaylığı yüzünden ertelendi. Ki o bile yüzde 48 oy aldı.

8.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bu anzuvarda İstanbul'u depreme hazırlamaktan bahsediliyor. İmkan ve mümkünatı yok. Verilen tüm sözler askıda kalacak İstanbul ile ilgili.
    Aynen katılıyorum

Kim olursa olsun bu imkansız

İnşaat maliyeti 800-1000 dolar olmuş, havadan mı gelecek bu para.

Şişhane’den karşıya bakın, KARŞINIZDA DURAN binlerce evi canlı gözle görün daha gerçekçi oluyor o zaman.

Ve bunlar yenilenecek diye düşünün, nereye yenileniyor

100 YILDA yenilense öpüp başınıza koyun.

Sayfa 335/732 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •