Sayfa 555/689 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 5506 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
     Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Arkadaşlar gerçekten soruyorum ne olacak bu doların hali. Tık yok. Nasıl bir senaryonuz var. Ingiliz Mehmet parayı bulursa ne olur bulamazsa ne olur. Bıktım 3 aydır bist piyasasına girmek istiyorum cesaret edemiyorum.
    Benim gibi traderci olun,yani vurkaççı.

Boykot edilecek o kadar çok şey var ki, Tavşanlı gibi sittirici bir yerdeki otel fiyatları.
    Ortalama 2 tatil oteli

rixsosun en ucuz otellerinden biri ile bir başka otel 2 sindwde kaldım güzel oteller ama 2 kişi bir gecesi 15-18.000 tl
    Ne kadar yitip içsende %20 si kadar maliyetin var
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Ahali tabi ki Yunan adalarına gider, İtalyaya da.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Bir Yıldız Teknikli olarak bende araya gireyim Türkiyenin İşlerini Yıldız Teknikliler yapıyor diyebilirim.
    Piyasada ODTÜ ,İTÜ ve de Boğaziçi mezunu ile karşılaşmadım. Direk Yurtdışına gidiyor olmalılar. Gerçi bende yurtdışındayım.

Türk öğrencilerin Yurtdışına açılabilmesi için en büyük eksiği de İngilizce ve de mesleki İngilizce.
    Eğer bu İngilizce sorunu çözülür ise Herkes dünyaya açılabilir ve Burada asgari ücrete mahkum kalmaz.
    Bütün şartnameler,sözleşmeler,fiyat teklifleri,projeler artık İngilizce .
    Hele birde İngiliz aksanlı İngilizceniz var ise ayda 30-40 bin dolar Üst düzet yönetici maaşı alabiliyorsunuz.
    İşte reha bey tam da bundan bahsediyorum. Bu destekle daha iyi anlaşılmış olmam lazım..

Blomberg ht de temmuzda emeklilere 3 ün1 ini yani %31 zam verirlermi diye konuşuyorlar
    Kök maaşa zam yapılırsa 6 milyon emekli twk kuruş zam alamayacakmış. Artmayan zam icat ettiler diye keh keh gülüyorlar

7.700 üstü alqnlar 100 tl ila 500 tl arası zam alqcakalrmış. Bunlarda 3-4 milyon varsa 10 milyon emekli 3 ün 1 zam alacakmış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Bir Yıldız Teknikli olarak bende araya gireyim Türkiyenin İşlerini Yıldız Teknikliler yapıyor diyebilirim.
    Piyasada ODTÜ ,İTÜ ve de Boğaziçi mezunu ile karşılaşmadım. Direk Yurtdışına gidiyor olmalılar. Gerçi bende yurtdışındayım.

Türk öğrencilerin Yurtdışına açılabilmesi için en büyük eksiği de İngilizce ve de mesleki İngilizce.
    Eğer bu İngilizce sorunu çözülür ise Herkes dünyaya açılabilir ve Burada asgari ücrete mahkum kalmaz.
    Bütün şartnameler,sözleşmeler,fiyat teklifleri,projeler artık İngilizce .
    Hele birde İngiliz aksanlı İngilizceniz var ise ayda 30-40 bin dolar Üst düzet yönetici maaşı alabiliyorsunuz.
    Benim oğlan ingilizce işletme mezunu iyi derecede ingilizcesi var. Yurtdışı ihalelerin teklif dosyaları ile uğraşıyor. Teklif hazırlıyorlar. İlk işe başlangıç için özel sektörde benxe güzel maaş alıyor3-4 sene sonra çok daha iyi durumda olabilir.dil bu ülkede kişilerin kurtuluşu olabilir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Blomberg ht de temmuzda emeklilere 3 ün1 ini yani %31 zam verirlermi diye konuşuyorlar
    Kök maaşa zam yapılırsa 6 milyon emekli twk kuruş zam alamayacakmış. Artmayan zam icat ettiler diye keh keh gülüyorlar

7.700 üstü alqnlar 100 tl ila 500 tl arası zam alqcakalrmış. Bunlarda 3-4 milyon varsa 10 milyon emekli 3 ün 1 zam alacakmış

Asgari ücretiliye zam yapmazlarsa, büyük ihtimal ile emekli de 3+1'ni alır.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Emekliler için bahsedilen zam % 25 civarı, eğer bu doğru ise 8 bin maaş alan bile zam mam alamaz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 555/689 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •