Sayfa 545/680 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon
Arama sonucu : 5437 madde; 4,353 - 4,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Senin altını çizdiğin 2 üni Amerikan ekolünü , diğeri Alman ekolünü temsil ederdi...Şimdi İresi temsil ediyor

Eğitimi toparlaman en az 10-20 yılını bulur...

Belediyede Temizlik işçisi bu okullardan mezun olanların çoğundan fazla maaş alıyor a.q...Nasıl olacak o iş...

Mesela TAK Parti Genel merkezinde çaycı olursan range rover arabasında pudra şekeri çekecek kadar zenginliğe erişirken TR de %1 dilimdeki muhalifleri işsizliğe mahkum edenler Gençleri başka alanlara yönlendirdi...

Neyse Eğitim işi uzun soluklu maratona benzer , kolay değil ama yap işletlere el konur ve buradan gelen gelirler sabit ücretliye aktarılırsa bence halkta ekonomik anamda bir karşılıkları olur....
    Toparlar kardeşim toparlar oralarda öyle yapılar var ki aklın şaşar. Bilmek lazım bazı şeyleri öyle yazmak lazım. Tahminim odur ki ; o üniversitelerden mezun bir tanıdığın yok. Normal çoğu yurt dışında. Senin görmemen normal yani. Dışarıda bile birbirlerini tutarlar. Boğaziçili bir üst düzey yöneticinin önüne bu üniversitelerden başvuru gelse Boğaziçili seçer. Sistemi bilir ondan ne alacağını bilir. Odtü de aynıdır. Ama senin gibi herkes paraya pula önem verdiği için olsa gerek eğitim bunların döneminde bu hale geldi. Bugün Boğaziçi'nden herhangi bir mühendislik bölümünden mezun biri yurt dışında 10.000 dolar başlangıç maaşı ile işe başlıyor. Bak mesela sen bunu bilmiyorsundur neden mi sen kolay yoldan para kazanmaya alıştırılmış toplumun bir ferdisin. Liyakat ile para kazanmanın tadı da bir ayrı oluyor onu da unutma. ALLAH HERKESE ALINTERİ İLE HELALİNDEN PARA KAZANMAYI NASİP ETSİN.

2. Destekliyorum.

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Hocam bence en başa eğitimi koymak lazım. Nereye elini atsan dökülüyor. Koskoca ülkeyi mahvettiler sözün özü.. Bu ülkenin top 2 üniversitesi vardır. Hepimiz gençliğimizde oraları hedeflerdik ama büyük bir çoğunluk beceremezdi. Bunlar BOĞAZİÇİ ve ODTÜ .... Ben maalesef İ.T.Ü lü bir mühendisim ama o kurumlara başka bakarım. Tekrar o üniversiteler özendirilip yönetimleri rahat bırakılmalıdır ki çocuklar orayı hedeflemeli.

Merak ettim, İTÜ ile ODTÜ ve Boğaziçi üniversitelerini ayıran nedenler nelerdir?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Finans2023 Yazıyı Oku
    Destekliyorum.

Bende destekliyorum, her ne kadar bulunduğum yerde bunlar pahalı olmasa bile.

Yalnız ben de bir şansızlık var, eşimi 20 Nisanda Kütahyaya ızgara yemeye götürme sözü vermiştim, ileri tarihe atacağız artık.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Merak ettim, İTÜ ile ODTÜ ve Boğaziçi üniversitelerini ayıran nedenler nelerdir?
    Bence tek fark İTÜ'nun mucit yetistirmesi yoksa hepsi cok iyi muhendisler yetistiriyor.

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bende destekliyorum, her ne kadar bulunduğum yerde bunlar pahalı olmasa bile.

Yalnız ben de bir şansızlık var, eşimi 20 Martta Kütahyaya ızgara yemeye götürme sözü vermiştim, ileri tarihe atacağız artık.
    Kaynağını yazmayı unuttum.

https://twitter.com/iriscibre/status...c2govCPXg&s=08

Desteğiniz için teşekkürler.

Fiyatlar konusunda sert bir tepki gösterilmeli. Ortamdan istifade iyice suyunu çıkardılar.

Tam Yol İleri BOYKOTA..

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Toparlar kardeşim toparlar oralarda öyle yapılar var ki aklın şaşar. Bilmek lazım bazı şeyleri öyle yazmak lazım. Tahminim odur ki ; o üniversitelerden mezun bir tanıdığın yok. [B][U]
    O %1 lik dilimin tepesinden o okulların en kralından mezun oldum...O kadar önyargılı olma ..Çözülme ta benim 80 li yılların 2 yarısında başlamıştı...

Neyse umarım senin umutların gerçeğe dönüşür....

8.  Alıntı Originally Posted by Finans2023 Yazıyı Oku
    Destekliyorum.

Bende destekliyorum. Mesela kaç aydır restoranta veya lokantaya gitmiyorum. Simit alıyorum. Malum fakirler cennete 500 yıl erken girecek kontenjanından faydalanmak için.

Sayfa 545/680 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •