Sayfa 573/691 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon
Arama sonucu : 5528 madde; 4,577 - 4,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tasarruf konusı hikaye viopta yazdım şimdi
    Ekonominin %50 si en az kayıtdışı bunu sisteme dahil etmenin en önemli yolu vergi iadesini geri getirmek. Bir diğeri de bankacılık sisteminde dönen paranın hesabını sormak. Adam araba alıp satıyor 1000 TL fatura kesiyor. Sen nerede gördün galericinin 1000 TL fatura kestiğini. Emlakçı hiç fatura kesmiyor emlakçıdan koyduğu ilan başına asgarî vergi almak lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Ya siz neden sürekli emekliye zam olmaz, yapılmaz, mümkün değil, bütçede para yok diyorsunuz? Siz emekli misiniz? Hükumet sözcüsü müsünüz? Emeklinin görevi hakkını istemektir. Üstelik emekli fazla para da istemiyor ki, eriyen alım gücünün telafi edilmesini istiyor. Para olmadığını bırakın da hükumet söylesin, M. Şimşek söylesin.
    Yazmayım dedim ama dayanamadım yine.
    Sizin istediğiniz seviye için

1 emekliye 3 çalışan düşmesi lazım.

Onun için BOL BOL istihdam yaratılması lazım ve ihracat.

Yoksa her dükkan yanına 3 kişi alsın, herkes öğretmen olsun ile bu iş olmaz.

Geçmişi tekrardan bir hatırlayalım

https://youtu.be/wZNQ_MTZwTk?si=s8Fon-mGh7WoiWk0

.

3. Günaydınlar yerel halk.

4. Birde hayatında prim ödememiş bir şekilde devlet bankalarından kredi çekerek para yatırıp 3 senede emekli olanlar var. Adama 1000 de versen 10000 de versen bedava para.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Günaydınlar yerel halk.
    ABD den para getirdin mi ? Mr.Yerel olmayan.
    Son düzenleme : HURKUŞ; 20-04-2024 saat: 11:32.
    Heikenashi.

6. Deniz hocama sordum siz CB ve ekonomi yönetiminin sahibi olsanız bu ülkeyi kaç senede düzeltirsiniz güney Kore gibi oluruz dedim. 25 seneden sonra dedi. Yani bu ülkeyi kim devir alsa alsın 25 sene adam gibi yönetecek öyle olur. Bunun için de fedakar insanlar gerekir. Yarın meclise giden adam milletvekili emekli maaşını iptal edelim desen milletvekilleri oy birliği ile bunu reddeder.

7. Bu ülkenin düzelme ihtimali olmadığına göre herkes totosunu kurtarmaya baksın. Benim strateji bu yönde. Hatta oğluma şimdiden söyledim. Oğlum kira ödeyerek bir yere varamazsın ev alıncaya kadar bizim evde evi bölüşerek yaşayacak bir kız bul evini al öyle git dedim.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,914
    Şunu Bana Bir Anlat Mahfi Eğilmez

https://www.youtube.com/watch?v=uB9OAIX3P70&t=19s
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 573/691 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri