Sayfa 707/707 İlkİlk ... 207607657697705706707
Arama sonucu : 5651 madde; 5,649 - 5,651 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,919
    Bu ne yahu, her yerde sel felaketi, doğa çıldırıyor...

Brezilya'da sel felaketi: Çok sayıda ölü ve kayıp var

Brezilya'da şiddetli yağışların yol açtığı sellerde yaşamını yitirenlerin sayısının 57'ye, kaybolanların sayısının 70’e çıktığı bildirildi.
    https://www.sozcu.com.tr/brezilya-da...yip-var-p44161
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bilmeyenler vardır, Federal Mogul piston, gömlek, yatak imal eder.

3 Piston bir gömleği test etmişler, kompresyon kaçırıyor mu diye.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,355
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Cezalar çok yetersiz

Devamlı 4’lüleri yakıp aracı bırakıp gidiyorlar.

Onu gören arkasına bırakıp aynı şekilde bırakıyor.

7-8 araç sıra oluyor. Sonra trafik kilit.

Trafik polisi anons geçiyor şöför geliyor, belki arada ceza kesiyorlar.

New york’ta böyle mi ?

DEĞİL

Adam aracı bırakıp 2dk karşı dükkana gidiyor

Gelip bir bakıyor araç kilitlenmiş, lastiğe mekanizma takmışlar.

750 dolara aracı açtırıyor. Asgari ücret 1500 dolar desek, YARISI ceza olarak kesiliyor.

Burada da ne zaman 8500 TL ceza kesilir bunlara, o zaman trafik düzelir bir nebze.
    Palavra sıkma,boşa konuşma,bir olay anlatayım,değmezsinya yine anlatayım,genellikle ara sokaklara park ederim arabayı gözden uzak yere,bir ara sokakta meskuna yakın yerde park ettim,cadaloz bir kadın çıktı buraya park edemezsin dedi,nedenmiş dedim evimin balkonun altı dedi,yollar kamuya aittir kimsenin olamaz dedim,giderken bu kadına belli olmaz diye video ve resmini çektim gittim,bankaya gitmiştim yarım saat sonra döndüm tam arabaya binip giderken yolda trafik şube aradı yanlış yere park etmişsiniz dedi,hayır dedim,zaten kurallara uygun,yasaya göre kamuya ait yerler halka açık yerler der demez tamam ekip gönderiyorum dedi,1 hafta sonra eve ceza makbuzu geldi,resimde resim olsa bari,benimkiler netti,neyse anında mahkemeye başvurdum,karardan önce bana trafik şube yazı gönderdi resimlerlen beraber ceza yazılması normal diye kaidelere uygun diye,anlaşılan kıçları tutuşmuş,sonra mahkeme kararı geldi suçluymuşum,çünkü trafik şubenin yazısının aynisiymiş,kimi kime şikayet edeceksinki bu ülkede,emniyet eski kurum değil,bende o kurumdaydım zamanında,çok düzenbaz polisi sürgüne gönderttim 80 öncesi,ülkede kesilen cezaların çoğu caydırıcılık değil keyfi,bir defasında tartıştım,abi dedi o eskidendi doğruluk şimdi reis emrediyor bizde uyguluyoruz hazineyi besliyoruzki maaş alalım dedi,yani olayın yarısı doğru yarısı yanlış,örnekte gösterdim,zaten mahkemeye gitmeden önce soruşturma yaptım eski meslek gereği,hepsi kadından şikayetçiymiş,kocasıda hurdacıymış,balkon altını hurda deposu yapmış,park edenin resmini çekip trafiğe bildiriyormuş,trafikte gelmeden değerlendiriyormuş basıyormuş cezayı,sanırım kadında trafik şube ile işbirliği halinde,çünkü böylelerini bilirim,zaten o zaman park cezası 400 cıvarıydı indirimlen 325 ödedim,mahkeme kararda 80 tl değerli kağıt bedeli ödenecek diye not düşmüştü,sordum ödemem gerkirmi dedim infaz kurumuna yok dediler eve maliye gönderecek o zaman ödersin dediler,3 ay sonra bana ödeme teblikatı gönderdi maliye,ama 280 diyordu,neymiş faiziymiş ödemediğim içinyani gülermisin ağlarmısın,ayni durum bir davamdada olmuştu 1750 tl idari ceza ödemem lazımmış,ama davamda önceden suç işlemediğim için geri bırakılmışım,5 sene geçti hala birşey yok,herneyse,emniyeti bir alem hakimi bir alem,çık bakalım işin içinden,adalet kimin elinde 'UZUNUN',ADALETMİ KALDI ORTADA,sen kalkmışsın cezalar katlasın diyor,yani diyorsunki,kurunun yanında yaşta yansın diyorsun,görüyoruz amerikada polis olaylarını,devamlı polis adam öldürüyor zevk için,bunlar bilinen,peki bilinmezlik ne olacak,eskiden bizdede vardı it polisler,trafikçiler,arabanda bir mok yok,arkayı kontrol davası yapıp arka lambalarını kırdığını bilirim,dava konusu olmuştu çokları,araştırdıkça ne mokluklar çıkıyordu,bide ceza yazmamak için rüşvet olaylarıda mevcut,tesbit edilenler ya sürgün yada meslekten men edilirdi,şimdi kameralar varda olay o kadar değil,sanırım galiba anlamıştırsındır biraz.

Sayfa 707/707 İlkİlk ... 207607657697705706707

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •