Sayfa 556/688 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon
Arama sonucu : 5501 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Ben bunlarin Temmuz'a kadar orada oturabileceklerini sanmiyorum.

Ilk sallantida kacacak delik arayacaklar.

2. Sokak roportajlarina dayanarak soyluyorum, ben bu ulusu hic bu kadar kizgin gormemistim.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Emekliler için bahsedilen zam % 25 civarı, eğer bu doğru ise 8 bin maaş alan bile zam mam alamaz.
    %10 garanti 3 ayda enflasyon %15 olmaz
    Tuik yapmaz böyle birşey
    dolayısıyla %20 üstü zam zor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

sizce

burası belediye mi oto fabrikası yada oto galerimi ?

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Benim oğlan ingilizce işletme mezunu iyi derecede ingilizcesi var. Yurtdışı ihalelerin teklif dosyaları ile uğraşıyor. Teklif hazırlıyorlar. İlk işe başlangıç için özel sektörde benxe güzel maaş alıyor3-4 sene sonra çok daha iyi durumda olabilir.dil bu ülkede kişilerin kurtuluşu olabilir.

Kendimden örnek vereyim.
    Teknik olarak derinlemesine mesleki gelişimi Teknik İngilizce ile birlikte tamamladıktan sonra ben buna dikey büyüme yada gelişim diyorum.
    5-10 yıldan sonra yatay büyüme ve gelişimi de berberinde götürmek gerekiyor.
    Yatay gelişim der iken buna mesleki network diyorum.
    Bunuda Linkedin üzerinden yada Uluslararası Recruitmentlarla tanışarak oluyor.
    Linkedinde 1500 ün üzerinde kişilerle etkileşim halindeyim.
    Bugün tanışalan bir kişinin şimdi olmasa bile 2-3 sene sonra bir yerde size uygun bir mesleki konuda pozisyon açığı olabiliyor.
    O zamanda çok iyi bir yere zıplama imkanı oluyor.
    İngilizce CV şart.İngilizce CV ninde benzerleri ve mesleki terimler internet üzerinde rahatlıkla bulunabiliyor.
    Bir kerede ağa büyük bir balık takıldımıda yeter.
    Türk piyasasından kaçış için tek imkan Linkedin ve bol bol Uluslararası firmalara CV göndermek.

Benim firmam AECOM.Mühendislik sektöründe en iyi firmalarda Amerikan firmaları.
    Hill,Bechtel,Mace,Atkins ...
    Haftalık çalışma saati 48 saat sözleşmede yazılı.Fazlası overtime.
    Türkiyede 80 saat çalışıpda avucumuzu yaladığımız çok oldu.
    Genç neslin şimdi çok avantajı var yurtdışına internet üzerinden iletişime geçebilmek için.
    Eskiden böyle değildi.(Hürriyetin insan kaynakları sayfasını takip ederdik)

Meslekte ilk 5 yıl işi ve işin mantalitesini öğrendikten sonra diğer yıllar artık para kazanma zamanı derim.
    Heikenashi.

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    sizce

burası belediye mi oto fabrikası yada oto galerimi ?

1.parti yatayda bir önceki dönemin savurganlıklarını fiziki olarak gösterdikçe hem bölge halkının aklında yapılan savurganlıklar daha kalıcı olacak hemde tiksinti duygusunu daha iyi oluşturmuş olacak.

Çalıyorlar ama çalışıyorlar değil sadece yemişleri göstermek için güzel bir uygulama.
    Heikenashi.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sokak roportajlarina dayanarak soyluyorum, ben bu ulusu hic bu kadar kizgin gormemistim.
    Bir halt olmaz bu ahaliden.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

16 milyon emekli var.Her bin liralık maaş artışı her ay 16 milyar yıllık olarak da bütçeye ek olarak 192 milyar ek bir kalem diye düşünün.Temmuzda asla ve kata zaruri artışlar dışında bir zam teknik olarak olamaz.Zaten yapılacak olsa seçim öncesi yapılırdı iktidar bu çaplı dayak yemezdi.10 bin altı maaş alanlar zam alamaz küserler falan boş işler.10 bin altını 10 bin kabul edip misal yüzde 25 zammı 10 bin üzerinden yaptın o zamanda 10 bini hakikaten hakedene 10.5 ,11 vs alana haksızlık etmiş olursun birileri her durumda küser,o yüzden işler artık sertleşecek,allah hepimize kolaylık versin.Memur yüzde 15 ,sgk lılar yüzde 25 alır,asgari ücret de değişmez.

Sayfa 556/688 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •