Sayfa 571/688 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon
Arama sonucu : 5500 madde; 4,561 - 4,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    4 yıla kalmadan bir seçim olabilir.
    Şöyleki erime hızı ve kalan süre ile ilgili bir yerde değerlendirme yapacaklardır.
    Çok daha hızlı erimeden yada yok olmadan bir seçim isteyeceklerdir.
    Yada geç kaldıklarını anladıktan sonra son ana kadar direnip son anlarda büyük oynama ihtimali var.
    Büyük oynama der iken kutuplaştırabilecekleri yeni bir oyun.
    Bence tasfiye işlemlerine bile başlamış olabilirler. Olan fetö deki gibi burada kalan g..t ..nün kılları olmak isteyenlere olacak..

2. Atladığınız bir şey var. Üç tür emekli var. Birincisi eyt li olup çalışanlar var bunlar zaten çalıştığı için emekli maaşı onlara beleş gelir gibi, ikinci grup eski emekli grup bunların bir kısmının evi ya kira değil ya da kira geliri var. En zorda ki grup hem evi kirada hem de çalışamayacak kadar yaşlı olan. En son ki grup hariç hepsi bir şekilde idare eder.

3. Bundan sonra seçimlerde akp den mutlu olmayıp sandığa da gitmeyenler artık sonucun değişeceğini düşünüp sandığa gidebilir bu durumda akp nin oy kaybı daha da fazla olur. Normal bir ülkede Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu bir dönemde mezhepçilik dahi olsa akp ve RTE nin aldığı oy oranı %20 yi geçmemesi gerekirdi. Ama bizim ülkede zeka seviyesi çok düşük olduğu için rte kazandı.

4. Eğer ekonomi yönetimi ekonomiyi düzeltmek istiyorsa kesinlikle yeni 500-1000 lik banknot cikarmamalı şu an ki durumda ödemeler bankacılık sisteminde yürüyor bu da denetimlerde kayıt dışı ekonomi bir şekilde yakalanır. Ha zaten para basarak ödeme yapıyorlar diyeceksiniz ama 200 lük banknot ile eski araba alım satım da bir poşet para ediyor kim sayacak kim taşıyacak o parayı. Ha bankacılık sistemi dışında alım satım durumunda sahte para üç kağıt çok kolay olur. Bugün bilgisayar ortamında sahte para çok kolay basılır. Zaten herkes gıcır gıcır paraya çok alıştı. Çok kolay yerler sahte parayı.

5. Benim çalışma durumu eskisi gibi değil. Eskiden kitap tez yazma işi geliyordu üç dört senedir bir tane dahi arayan soran gelmedi hiç. O yüzden mecburen borsaya buluşacağım. Üç emekli maaşı portföy koydum borsaya. İçinde şahsi birikimim hiç yok. Aylık hedefim bağkur emeklisi aylığı kadar ek gelir. Eskisi gibi kolay kazanç yok hatta çok riskli gibi. Eğer nasip olur da kazanırsam kazandığıma haftalık bir gram altın alarak değerlendireceğim eskiden olsa haftalık 5 gram altın rahat kazanıyorduk. Borsa kumarhaneye dönmüş hiç kolay kazanç vermiyor. Benim ki al yat yatırımı değil al sat günlük 500 ile 3 milyon hacim yapıp o şekilde minik minik kazanmak. Ek gelir şart olduğu için mecburen bulaştık. Seans içinde al sat çok yoruyor biter bitmez uyuyorum. Bana al sat yapmak çok ağır ve stresli geliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bu arada bir kaç model denedim riskleri var. Kademeli alışta her hangi bir olumsuz haber ile benim portföy bir haftada sıfırlanır. O yüzden en makul olanı küçük küçük alıp satmak. Belki daha az kazandırıyor ama riski de az. Büyük riskin kazancı da zararı büyük oluyor tercih sizin.

7. Ben faiz almıyorum inancım gereği. Ama şu an ki durumda faizden daha iyi ve daha az riski olan bir kazanç yok. Hisse forumlarını okuyorum bizim forumda ki argo küfür onların yanında iltifat kalır. Kazandım diyen yok gibi çoğunlukla bir yıldır mal taşıyanlar ya zararda ya da TL olarak hiç kazanamamış enflasyonun çok çok altında kazanmış. Üstelik faizler enflasyonun altında olmasına rağmen bilançoların fk lari pert olmuş.

Sayfa 571/688 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •