Sayfa 380/670 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon
Arama sonucu : 5353 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Uskudar'da bir emekli Hanim yurttas, cok anlamli seyler soyledi.

Emekli maasim 10 bin TL. ama bahar geldi dedi.

Artik emanet emin ellerde.

Uskudar ve IBB icin.

Tum yurtta pek cok emanet emin ellere gecti.

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    O kadar dairenin emlak vergisinin olmamasını nasıl başarıyor anlayamıyorum. Resmi mal beyanına göre banka hesabı bile yoktu.
    Bir de mülk Allahındır demişti.
    Bence Ankarada seçimler mal beyanlarının açıklandığı zaman bitmişti..Heryerde bu adamın bunu nasıl yaptığı konuşulmaya başlandı ve bu durum Ankara özelindeki seçimin bile önüne geçti.
    ŞİRKETLER İÇİN EMLAK VERGİSİNDEN MUAFİYET

Duasını bilirseniz 5 para emlak vergisi vermezsiniz, bütün daireler şirket üzerinde.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Uskudar'da bir emekli Hanim yurttas, cok anlamli seyler soyledi.

Emekli maasim 10 bin TL. ama bahar geldi dedi.

Artik emanet emin ellerde.

Uskudar ve IBB icin.

Tum yurtta pek cok emanet emin ellere gecti.
    Yanlış anlaşılmaya çok müsait bir söylem, bahar geldi artık doğal gaz parası ödemeyeceğim gibi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Pis gomünist ateyist CeHaPe'lilerin g.tü hemencecik kalktı, genel seçimi kazansalar başka bir yerdeki de kalkacak

Neyse bu CeHaPe zihniyetine, İSKİ Ergun Gökneli unutmadık deyelim, artık nereleri kalktıysa indirelim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmaya çok müsait bir söylem, bahar geldi artık doğal gaz parası ödemeyeceğim gibi.
    Emanet emin ellerde cumlesini ilk kez duydum sokakta.

Gercekten belediyelerin cok buyuk kismi, hirsizin elinden alindi.

Manisa'da secimi kaybeden AKP'li baskan, son saniyede 610 Milyon TL. odemeye calisti mesela.

Durdurdular.

Kimbilir neydi o para.

Istanbul icin pek buyuk bir para degil belki ama Manisa icin cok buyuk bir para bu.

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Emanet emin ellerde cumlesini ilk kez duydum sokakta.

Gercekten belediyelerin cok buyuk kismi, hirsizin elinden alindi.

Manisa'da secimi kaybeden AKP'li baskan, son saniyede 610 Milyon TL. odemeye calisti mesela.

Durdurdular.

Kimbilir neydi o para.

Istanbul icin pek buyuk bir para degil belki ama Manisa icin cok buyuk bir para bu.
    Geçen yıl ki bütçesi 4,950 milyar. Resmi enflasyona göre artsa bütçesinin %10 u kadar tek kalemde ödenmeye çalışmış. Bu gibi durumlarda hukuk da çalışmaz örtülür gider. Bizde kimin yediğine bakıyoruz onlar yiyorsa helal.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,315
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bir de şehirlerin inanılmaz büyümesi var, 1980'li yıllarda Ankara merkezi ile ODTÜ arasında hemen hemen hiç bina yoktu üstte para verseler kimse oradan arazi almazdı, şimdi ise 25 dönüm eski tarlaya kaç milyon dolar istenecek gidin sorun.

Kuzenim Çeşmeden, galiba 8 dönüm Allahın belası bir yerde tarla aldı deniz belki 3 km. uzakta zor görülüyor, ulan buraya paramı gömülür derken, anaaa.. 1 milyon dolara satmış.

Çeşmeyede çok yakın bir yerde de değildi, ~ 30 yılda bu kadar değerlendi.
    70-80 arası hacettepeye kadar uzanırdı,yani balgattan başlardı,gerçi balgatta meskün mahal yerlerdi,eskişehir güzergah yol kenarlarında tek,tük evler vardı,iskan bakanlık tesislerimiz vardı hacettepenin az ilerisinde,yapı denetim vs marangoz fabrikası vs,bazen deprem malzemeleri yetersiz kalıyordu tepe mobilyadan ve bir altta onların yan kuruluşu şimdiki bilkent üniversitesinin bulunduğu yerdi,o zaman bu okul yoktu,noksanları oradan tedarik ederdik,sadece hacettepe vardı,neyse balgattan bu ara meskün mahal yerlerdi,buğday tarlaları vardı birazda,metre karesi 100 tl olduğunu bilirim,bir maaşlan iyi bir yer sahibi olurdun,biz giydirilmiş olarak 7000 alırdık,ayni olay istanbul yolu etimeskut ve sincan güzergahıda öyleydi,hatta bir vatandaşlan anlaştım,tapusal sorun çıktı almadım,şimdi nereden nereye merkez konumunda kaldı oralar,istanbul kartal güzergahıda öyleydi,yol genişletmesi yüzünden bu güzergahta çamur,çorak içindeydi beş para etmez yerlerdi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,315
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Geçen yıl ki bütçesi 4,950 milyar. Resmi enflasyona göre artsa bütçesinin %10 u kadar tek kalemde ödenmeye çalışmış. Bu gibi durumlarda hukuk da çalışmaz örtülür gider. Bizde kimin yediğine bakıyoruz onlar yiyorsa helal.
    Ayni olayı 80 öncesi yaşadım,imar iskan bakanlığında,çoğu foyamız meydana çıkmasın diye istifa etmişlerdi,beni bakanlık o dönemde zorlan afet uzmanı yapmıştı yetersiz kadro yüzünden,daha 22-23 yaşındaydım,işe başladığım an kayıt dışı malları kayıt altına almaya başladım,tabiki şimdiki durum o zamanki gibi değildi,üçkağıt yaptığın an işine son verilip mahkeme yoluna gidiliyordu,ama önceden istifa edenlere soruşturma yoktu,çoğunu belgeledim darbe söylentisi yüzünden bende istifa edip almanyaya uçtum siyasi olay yüzünden,önceden iç işlerindeydim mit vs her yere üyesin görev gereği,çok gençtik ama çokta dinamik aktiftik bakanlık çalışma olayını 26 yaşımda sonlandırmıştım,o zamanlar siyaset,kargaşa aktif olsa bile devletin taşınmazları devletin elindeydi,sadece şimdiki duruma göre o zaman devede kulak sayılırdı yeme içme durumu,zaten anında foya meydana çıkardı,şimdi bütün kurumlar uzun adam ve ekibinin elinde maf oldu gitti ülkeyi batırdıar herşeye el koyup cebe indirdiler,foya meydana çıkmasın diye neler yapmadılarki,en sonunda yargıyı ele geçirdiler,onu bile beğenmeyip dahada azıp kendilerine göre özel yargı kurma peşine düştüler,bu seçim onlara tokat gibi vurdu panik halindeler,uzun suçlu arıyor,esas suçlu o eninde sonunda yargılanacak.

Sayfa 380/670 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •