Sayfa 565/690 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615665 ... SonSon
Arama sonucu : 5513 madde; 4,513 - 4,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Valla % 50 zam yaptım 10.003 gayme çıktı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2. Bu halkı şoka sokmayın

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    6.669 Gayme % 25 zam + 1.667 gayme = 8.336 gayme.

Ötesi de, berisi de, gerisi de bu arkadaşlar, kök emekli maaşına % 50 zam yapsan bile ancak 10 bin gayme oluyor.

Eşşeği batağa sürdüler, artık debelense de o bataktan çıkamaz.
    Vahim olan kısmı bu zam alamayacaklar sadece temmuz zam döneminde zamsız kalmayacaklar.Bir sonrakinde de zam alamazlar.Vahim dediğim nokta da zaten bu.Allah herkesin yardımcısı olsun.

Bu hesaba göre ise, emeklilerden bir kesimin 2025 Temmuzuna kadar zam alması mümkün değil.

Memleketi sirke çevirmişler, hep alavere dalavereyle seyyanen meyyanen zamlardan bunlar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Eh işte o zaman matematiksel olarak bir kaç yıl sonra herkes unıversal basıc ıncome a benzer şekilde eşit maaşta eşitlenir,kimbilir maksat da odur.Herneyse benim aklım ona yatmıyor,4 yıl seçim yok kanuni artış dışında artış falan bence yapılmaz.Bu işi bir kezlik zam diye düşünmeyin,bu yıl kıyak yaptığınız her emekli enflasyon oranında önümüzdeki yıllar da da bütçede yük olacak.O nedenle o iş olmaz.
    Ya siz neden sürekli emekliye zam olmaz, yapılmaz, mümkün değil, bütçede para yok diyorsunuz? Siz emekli misiniz? Hükumet sözcüsü müsünüz? Emeklinin görevi hakkını istemektir. Üstelik emekli fazla para da istemiyor ki, eriyen alım gücünün telafi edilmesini istiyor. Para olmadığını bırakın da hükumet söylesin, M. Şimşek söylesin.
    Yazmayım dedim ama dayanamadım yine.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Ya siz neden sürekli emekliye zam olmaz, yapılmaz, mümkün değil, bütçede para yok diyorsunuz? Siz emekli misiniz? Hükumet sözcüsü müsünüz? Emeklinin görevi hakkını istemektir. Üstelik emekli fazla para da istemiyor ki. Eriyen alım gücünün telafi edilmesini istiyor. Para olmadığını bırakın da hükumet söylesin, M. Şimşek söylesin.
    Yazmayım dedim ama dayanamadım yine.
    Hakikaten bazı arkadaşlar belli konularda yorumlar yaparken bilinçaltı ortaya çıkıyor farkında değiller. Bütçeden pay mı alıyorsun. Bankamatik maaşçısı mısın vs...

Olayı kitleyen EYT oldu.2.5 milyon fazladan emeklinin maaşı diğer emeklilerin zammının düşük olmasını matematiksel olarak mecbur kıldı.16 milyon emekli kolay değil.Her yıl zam verilecek ve temelde ekonomiye direk katılan bir kitle değil,üretimleri yok,bir de bu kesimin ve ailelerinin sağlık masrafları,bayramlarda ikramiye vs.Bizimki gibi batık bir ekonominin harcı değil.

Reyis söyledi 1. ağızdan, dipsiz kuyu dedi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 565/690 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615665 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •