Sayfa 389/667 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 5335 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Ben geceleri kaç insanı atık toplarken görüyorum ama ülke bitim demiyorum. Halkın tamamı aç sefil demiyorum. Ülkede kayıt dışı gelir fazla bir kısmı işini böyle götürüyor büyük kısmı ise sabit gelirli işçi memur emekli vb. Onlarda işler sıkıntı. Dün yiğenim aradı konuşurken maaş meselesini sordum asgarî ücret dedi. Dedim orası İstanbul nasıl dedim. Kendisi özel güvenlik amca o kadar veriyorlar dedi. Birini örnek verdi depoya eleman alınmış adamda 53 000 civarı maaşla işe başlamış. Yani gelir dağılımı man yak oldu. Hayaldi gerçek oldu tak parti Taktı.

2.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Siz birşey kullaniyormusunuz kafa yapıcı bir madde. cidden yoksa bunu neden akıllı bir insan yapar diye soruyorum.
    bu yalamanın tek derdi ciddiye alınmak istersen kızlarına küfür et memnun olur, yeter ki alıntı yapıp cevap yaz..

3. Seçim bitti en azından seçimden önce acil olarak şu makam aracı israfına son verilmesi ile ilgili karar hazır olmalıydı. Benim tahminim en az resmi ve gayri resmi olarak 250 bin araç var. Bir aracın yakıt şoför bakım olarak gideri ile 10 emekli maaşı ödenir. Sadece makam aracı tasarrufu 2,5 milyon emekli maaşını öder. Bunlar kös kös oturuyor. Buradan da şunu anlıyorum ülkenin problemi derdi her neyse çözmek için kafa yoracak insan sayısı parmakla sayılı . O zaman 5-6 milyon memura ne gerek var. Doldurdular emmi dayı çocuklarını bankamatik memurlarını iş yapacak akıl yoracak adam yok. Boşu boşuna mesarif. Tek adam rejimi tek adam var o da sadece konuşuyor ülkeden haberi yok. Damat ve Nebati varken yaptıklarının bedelinden yeni haberi oldu. Yine erken uyanmış mazallah 4 sene sonra da öğrenebilirdi.

4. Fransa Maliye Bakanlığı Müşaviri ve Osmanlı Devleti’nden alacağı olan devletlerin Hesap Komisyonu Başkanı Daniel Ducoste 1889 yılında şunları söylüyordu: “Şimdi Türkler hızla borçlanmaktadırlar. Ancak yirmibeş yıl sonra Osmanlı toplumunda borçlanmaya karşı muhalif unsurlar ortaya çıkacaktır. İşte o zaman gerek ‘alacaklarımız ve gerekse bunların faizleri tehlikeye düşecektir. Bu nedenle Osmanlı Devletinin maliyesi, ekonomisi ve servetleri üzerindeki çıkarlarımızı koruyabilecek Türk yöneticilere ihtiyacımız var. Ben, bu ‘yerli misyonerlerin’, bizden ve yapacağımız siyasi baskılardan çok daha yararlı olacağı kanısındayım. Bunlar, Türk halkına kendi dilleri, kendi ikna yöntemleri ile yaklaşma olanaklarına sahiptirler. Bu ‘yerli misyonerler’ alacaklarımızın, bir ya da birkaç yüzyıl teminat unsurlarının en önemlilerinden biri olacaktır”…

Daniel Ducoste’nin 19.yüzyılda yaptığı bu saptama, işbirlikçiliğin manifestosu gibidir. ‘Yerli misyonerler’, Türkiye’yi Atatürk Dönemi dışında yüz elli yılı aşkın süre yönetmiş ve yabancı çıkarların ‘teminat unsuru’ olarak çalışmıştır…Gelişmiş ülkelere hayranlık, Türkiye’de kökleri eskiye giden bir alışkanlıktır. Geri kalmışlığın nedenlerini görmeyenler, Batı’daki varsıllığa bakıp onlar gibi olmak isterler; onlara özenirler. Bu nedenle, Türkiye Batıcılığın yaygın olduğu ülkelerin başında gelir…Tanzimat Fermanı’nın ortaya çıktığı 19.yüzyıl ortalarında, yüzyıllar süren saray politikaları, toplumun kültürel kaynaklarını kurutmuştu.Eğitim o denli ilkelleştirilmişti ki, ulusal kimliğin beyni olan aydınlar ortaya çıkamıyordu. Olayları ve gelişmeleri gerçek boyutuyla ele alıp irdeleyecek siyasi kadro yoktu. Kolaycılıkla birleşen boyun eğici ve öykünmeci eğilimler yaygınlaşmış, devlet yönetimi özgüvenden yoksun, bilisiz ve kişiliksiz insanların elinde kalmıştı. Tanzimat kararları, ‘bir anayasa çıkışı’ olarak ele alınıyordu. ‘Araplaşmayı koruyarak medeni Batı’ya’yönelen ve varlıkları bugüne dek gelen garip bir aydın türü ortaya çıkmıştı. Bunlar, ‘yönetici’oluyor, ulusal hakları kolayca Batı’ya devrediyorlardı.Yozlaşma ve yabancılaşma, 19.yüzyıl sonlarında yoğunlaşmıştı ama bu işin kökleri çok eskiydi…]

Kaynak: METİN AYDOĞAN, ‘YOL HARİTASI-Türk Devriminden 21. Yüzyıla Dersler’

100 yildir degisen bir sey olmamis

5. RTE ne zaman Sözcu TV yada Fox TV de programa çıktı.O zaman degişmeye başlar denim.Yoksa bu A haber ve Cnn Turk yagcılari ile çok zor.
    Adamlar yaglama ve yalama konusunda çok uzman.Dogru bir billion alamaz onlardan
    Heikenashi.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,378
    köpek herzaman köpektir, bir kemiğe herzaman kuyruğunu sallar köpek [sokak köpeklerinden özür dilerim onlarda gurur vardır tabii, hoşt desen çekip giderler, bunun gibileri kuduz gibi hep saldırırlar

7.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    köpek herzaman köpektir, bir kemiğe herzaman kuyruğunu sallar köpek [sokak köpeklerinden özür dilerim onlarda gurur vardır tabii, hoşt desen çekip giderler, bunun gibileri kuduz gibi hep saldırırlar

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Bu hesaplama burası için kıyaslama yapmak doğru değil

Otopark kalmadı artık, heryer doldu taştı

Günlük 220 lira veriyorsun yer yok, sokaklar zaten imkansız.

///

Yol yaptılar diye dalga geçenleri bi bulgaristana göndermek lazım

Yolda hangi çukura gireyim diye seçiyorsunuz.

Sen hala burada mısın geri zekâlı, 1989 yılında Demirperde ülkesi olan tüm ülkeler AB üyesi oldular.

Bulgaristan yakında Euro bölgesine girecek, Türkiye ise nerede tablodan belli.

Schengen vizen olmadan, Avrupaya bile geçemiyorsun, sen o yolları alda g.tüne sok.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 389/667 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •