Sayfa 206/646 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon
Arama sonucu : 5167 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    1/4 Memur nasıl olunur 25 yılda bu kademeye gelinir mi, kadem, derece nasıl olunur hiç bir bilgim yok.
    Hiçbir ekstra özelliği üniversite mezunu 1 memur 9 un 1 inden başlar her yıl bir kademe ilerler her 3 yılda bir derece yükselir. Eğer olumlu sicil nedeniyle kademe ilerlemesi derece yükselmesi yapmamışsa 24 yılda 1 inci derece olur.27 yılda 1. Derecenin 4. Kademesine gelir.
    Ben 9 un 1 inden başladım 3 yıl sonra yeterlilik sınavını verince 7 nin 1 i oldum. 12. Yılı tamamlayınca 2. Dereceye yükseldim. 1 yıl sonra 1. Dereceye yükseldim 1 in 4 üne 14 yılda geldim.
    Şimdi 8 yılı tamamlayan biri torpilide varsa 1. Derece daire başkanlığına genel müdürr yardımcılığına rahqtlıkla atanıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Önce konuda anlaşalım asgari ücretli 4C sigortalısıdır, yani emekli olunca o statüdedir.

4B ise memur emeklisidir, biri elma biri ise hıyar.
    4 c memur emeklisidir
    4 b bağkur
    4 a işçi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Hiçbir ekstra özelliği üniversite mezunu 1 memur 9 un 1 inden başlar her yıl bir kademe ilerler her 3 yılda bir derece yükselir. Eğer olumlu sicil nedeniyle kademe ilerlemesi derece yükselmesi yapmamışsa 24 yılda 1 inci derece olur.27 yılda 1. Derecenin 4. Kademesine gelir.
    Ben 9 un 1 inden başladım 3 yıl sonra yeterlilik sınavını verince 7 nin 1 i oldum. 12. Yılı tamamlayınca 2. Dereceye yükseldim. 1 yıl sonra 1. Dereceye yükseldim 1 in 4 üne 14 yılda geldim.
    Şimdi 8 yılı tamamlayan biri torpilide varsa 1. Derece daire başkanlığına genel müdürr yardımcılığına rahqtlıkla atanıyor
    Ben Devlete başlarken 7/1 ile başladım ..6 yıl çalışıp istifa ettim..Hep bu RP+DYP lilerin yüzünden ..... Hala da RP+DYP+ANAP ortak kümesine karşı hislerim aynı , hiç değişmedi....

Emekli sandığı 6 yıldan fazla olan hizmetim karşılığı olan İkramiyemi de ödemedi a.q... (AKP yasasına Takıldık)

Ne halta istifa ettiysem ;

4. Emlak vergisinden muaf olduk. Ev eşimin üstüne. Beş yıllık ödenen vergiyi de geri alabiliyormuşuz ama. Eşimin üstüne daha önce annesinden kalan köyde ki evin bir odasının 1/5 hissesini soracağız ondan sonra deldiler. Onu biz 400 TL ye sattık ama uğraşmasın diye iadeden vazgeçip 2024 yılından itibaren muafiyet belgesi aldık. Sistemden bakan adam köyde 2500 MT içindeki evi havuzlu villa sanıyor. Bizde bor odanın 1/5 hissesini 400 ye sattık. Neyse en azından bundan sonra ödemeyiz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar:
    - Yenilenebilir enerji, enerjide tam bağımsızlığımızın anahtarı olacak.

- Hedefimiz, yenilenebilir enerjide 2035 yılına kadar her yıl 5 bin MW’lık kurulu güç artışı

- Türkiye’nin Şubat ayı sonu itibarıyla elektrik enerjisi kurulu gücünün yüzde 56,21’ini yenilenebilir kaynaklar oluşturdu.

- 2023 sonunda 11 bin 316 MW olan güneş enerjisi kurulu gücü, Şubat sonunda ilk kez 12 bin MW bandını aşarak 12 bin 425 MW oldu. Yani 2 ayda bin 109 MW’lık bir artış meydana geldi. 2023 yılı toplamında yaklaşık 2 bin MW’lık bir artış olduğu dikkate alındığında, 2024’ün ilk 2 ayında, 2023’ün yaklaşık yarısına ulaşılmış oldu

- Elektrik üretiminde yenilenebilirin payı yarıyı geçti.Yine Şubat ayı sonu itibarıyla elektrik üretiminin kaynaklara göre dağılımına bakıldığında yenilenebilir enerjinin payının üst üste iki ay yüzde 51’in üzerinde gerçekleştiği görüldü. Elektrik üretiminde yenilenebilir enerjinin payı Ocak ayında yüzde 51,63, Şubat ayında da yüzde 51,03 olarak gerçekleşti.*

- 2024 dahil önümüzdeki 12 yıl boyunca da toplamda 60 bin MW yeni kurulu güce ulaşmak istiyoruz
    https://www.enerjigunlugu.net/bayrak...tis-58201h.htm

6. Reha başkanım neredesin bir trol geldi ramazan umresine gidemedin gel bu fırsatla şeytan taşlayalım.

Merkez Bankası, bugün Ankara'da Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı düzenleyecek.

8. ANTALYA'nın tarihi Kaleiçi semti sınırlarındaki 4 mahallede 4 sandık kurulacak. Toplam 612 seçmeni bulunan semtin ilk ve en eski mahallelerinden Tuzcular, eğlence mekanları ve otellerin yoğun olduğu bir mahalle. Geceleri nüfusu on binleri geçen mahallede 83 seçmen, 3 muhtar adayını oylayacak.

Kaynak : DHA

KKi iktidara gelse bir de bunlara bir yardımcı da atayacaktı.

Hiçbir yaptırım gücü olmayan hiçbir boka yaramayan kişilere asgari ücret veriliyor.

Bizim muhtar gelen tebligatları bile zahmet edip whats up tan haber vermiyor.

Kamudaki önemli bir KİT daha...

Hepsi çift dikiş gelir peşinde...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 206/646 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •