Sayfa 578/734 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 5865 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Cübbelinin kadın muhabbeti beni bazen çok güldürüyor. Bir anda denk geldi Cübbeli nin hanımı da aynıymış tüm kadınlardan farkı yok.
    https://youtu.be/h9pUj0ShwuA?si=amT3PqymzyU9r7IV

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Artık kahvaltımı çırağan sarayında yapacağım.
    Fiyatlar uygunmuş.Öyle diyorlar.

https://twitter.com/boraerdin/status...48795386950013
    Sokak arasındaki fiyatları görünce Çırağan uygun kalmış...

Ülkeye bak Bizansta Eminönü Çırağandan pahalı hale gelmiş....

3. bazı chp belediye başkanları belediye başkanlık makamında rte nin resimlerinin kaldırılması yerinde bir karardır yasak olması gerekir çünkü siyasai bir fügürdür hem bir siyasi partinin genelbaşkanı hemde cumhurun başkanı olamazsınız o zaman ana muhalefet partisinin genel başkanınında resmini asmak hakkıda doğmuş olur chp bu konunun takipçisi olmalı kamu oyu oluşturmalı ben birgün polis kara koluna gittim rte nin resmini görünce zihinsel olarak tepki göstermiştim içime sindirememiştim ve halada öyleyim bu belediye başkanlarını yürekten destekliyorum sonderece doğru bir karar doğuda pkk sevicilerin belediye kazandıkları illerde bayrağımızı ve büyük babamız ATATÜRK ün resmini kaldırmışlar şeklinde haberler okuyoruz bunların zekasına bakıp gülmek lazım insanda bir parça zeka olur ya yine kayyum istiyorlar belkide malum partiler tarafından yönlendiriliyorlar siyasal islamcılar yalandanda olsa israil çakallarını saldırıyı durdurmazlarsa arap ülkeleriyle birlikte askeri müdahalede bulunacaklarını söylemeliler bunu amerikayada bildirmeliler belki bu kadar masum insan ölmeden önce böyle bir ültümatom verselerdi bence kesinlikle büyük bir sonuç alınırdı dünya kamu oyunda bir endişe yaratırdı israil çakalları geri adım atarlardı geri zekalı hamas denilen yapılanma israil çakallarının eline filistini yoketmek için büyük bir fırsat verdiler siyasal islamcıların zekası bu kadar dünyanın bu seyretmesi caniliktirve hayvanidir

Emekli taifesi bugün yok ya?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Emekli taifesi bugün yok ya?
    abi herkes sizin gibi gece 4 te yatmıyor ki

adam o saatte kalkacak ki et kurumunun önünde sıra tutacak anca

6. Çalışmaya devam eden emekliler olarak geceyi herkes dinlenerek geçirmiş anlaşılan.

Belki iş olarak hepimiz emekli olabiliriz.Ama insan sorumluluklarından emekli olamıyor.

Kaldığımız yerden devam edelim.

Lise matematiğinde f(x) fonksiyonları hatırlayalım.

Seçim sonrası tahmin ettiğimiz gibi 1.parti
    Artan bir fonksiyon olarak zaman x-zaman ekseninde artışına devam ediyor. f(1.parti)
    https://www.youtube.com/watch?v=a7qmBfAg4kU

Azalan bir fonksiyon olan 2.partide bataklıkta çırpınma psikolojine girerek ilk defa erimemeden sonra bitmeme terimini kullanarak korkusunu itiraf etti.
    f(2.parti)

https://www.derspresso.com.tr/matema...alan-fonksiyon
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

7. Merak etme Ekrem İmamoğlu hesabını yapmıştır.

Bir yatırım konusunda iki şey önemli.
    Bir teknik ve finansal fizibilite raporu.İyi bir çalışma yapılmışsa bu rapora göre zaten bankalar kredi verir yada vermez.

İkinci önemli konu ise Rüşvet ve yozlaşma.
    Eğer bir ihalenin en az %25-30 unu birilerine bağış adı altında rüşvet verilir ise.
    O proje finansman olarak tabi ki batar.

Bakınız son 15 yıllık dönemde ortaya çıkan birden palazlanan Vakıflar ve Belediye sporlar.

Türkiyede orta kesim böylece mahvoldu vede o kesimin alacağı maaş ve ödemeler azaldı.
    Bakınız ABD ve Avrupada rüşvete karşı neredeyse sıfır tolerans olmasının nedeni bu.

Toplamı sıfır olan oyun.

Seçimlerin sonucuda sosyal eşitsizliği yeni yeni görenlerin tepkisi zaten.
    Bu kesim ve bilinçlenme günden güne güçlenecek önümüzdeki 20 yılın siyasetini belirleyecek gözüküyor.

Eriyiklerin elinde ise ihtimal olarak tek koz kalıyor oda tekrar din ve milliyetçilik kutuplaşmasını denemek olarak gözüküyor.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

8. Ben yatırımcıyım. Siyasetle işim olmaz.

Ama net konuşayım. Biraz teknik.

Bana göre İBB nin eurobondu Junk Bond olarak sınıflandırılabilir. Ne dediğimi anlayan anlasın. Anlamayanlara da lafım yok. Konuyu uzatmaya da gerek yok.

İBB bu seneki ilk eurobondunu ihraç ettiğinde kaçtan borçlanacak doları bakalım. Geçen sene en son %10.75 den borçlandı. Bu sene bu oran artacak mı azalacak mi? Bu oran ayna gibidir. Çünkü bunu elin gavuru borç veriyor. Sadece eldeki verilere bakarak borç verdikleri için tarafsız bir tesbit yapılıyor.

Aynı dönemde 2023 sonunda, YKB, Arçelik, TSKB, işbank, Fiba nın eurobond borçlanması %8.5-%9.5 arasında oldu.

İBB ninki en az 200 baz puan daha fazlaydı.

Herkese bol kazançlar dilerim.

Sayfa 578/734 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •