Sayfa 488/666 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon
Arama sonucu : 5326 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Dün akşam.
    Kapı Kapalıyken Birbirine Havlayan Köpekler
    https://www.youtube.com/watch?v=HKSzeTmoU74

https://www.youtube.com/watch?v=kgwommqzP70
    Heikenashi.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Hiç korkmayın ne ABD ne İsrail İran'ı vuramaz. Yok etmek istemez. İran yok olursa Arapların parasını alamaz silah satamaz ABD. Korkutur ama yok etmez yok olmasını istemez emniyet sübobu gibi orada durur İran. Bunların hepsi göstermelik. İranlılar havaya uçuyordur vurduk diye. Sorsan kaç tane yahudi veya ABD askerî öldürdün sıfır. Ha ölen İranlı generallerin hepsi mollaların var olması için geleceği için ölmesi gereken kişiler.
    İranın koftiden bir devlet olduğu anlaşılmasın diye, İran topraklarına çakıl taşı bile atmazlar.

Yoksa Suudiler, Kuveyt, Katar, BAE'yi nasıl korkutacaklar.

Ama iş Iraka, Suriyeye gelirse İsrail bu ülkeleri çok ciddiye alırdı ve doğrudan vururdu.

Orchard Operasyonu Suriye nükleeer tesislerini vurdu, Opera Operasyonu Irak nükleer tesisini darma duman etti.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Şia nın doğuşu ve Şia inanç sisteminin Yahudilik kaynaklı olması hakkında akademik inceleme.

https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/66904
    Yahudilik ilk tek tanrılı din olduğundan diğerleri de onu inkar etmediklerinden ve hatta Tanrı tarafından gönderildiği kabul edildiğinden bütün tek tanrılı dinlerde başta ibadet şekli olmak üzere çok benzerlikler var.

Oruç tutmak, namaz kılmak, kapanmak cennet cehennem kavramları gibi bir çok şey oldukça benzer ve değişim geçirdikleri için bazılarını terk ettiklerinden sanki İslam a özgü gibi biliniyor.

Ancak geçmişte ve gelecekçe olan her şeyi bilen Tanrının evrenin yaradılışı olan milyarlarca yıl ve ilk insan için 60 milyon yıl için insanlık tarihine bakıldığında çok çok kısa bir zaman diliminde üç adet dini göndermesi oldukça ilginç olmuş.

60 milyon yılı ölçekli bir cetvele aktardığınızda iki din arasındaki bölüm olan 600 yıl 3.6 / 6000 çıkıyor. Yani 6 km lik bir cetvelde iki dinin ortaya çıkması 3.6 metre oluyor. Demek ki Hiristiyan inançın dünyadaki uygulanmasında yolunda gitmeyen bir şey olmuş ki Tanrı yeni bir din gönderme ihtiyacını hissetmiş.

Bir açıklaması vardır sanırım.

Ancak benim ilgi alanım olmadığından fazlaca araştıramadım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

İsraile kadar bir tane İHA varabildi mi, en çok onu merak ediyorum.

İnternette araştırdım, her hangi bir bilgi yok.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Ancak geçmişte ve gelecekçe olan her şeyi bilen Tanrının evrenin yaradılışı olan milyarlarca yıl ve ilk insan için 60 milyon yıl için insanlık tarihine bakıldığında çok çok kısa bir zaman diliminde üç adet dini göndermesi oldukça ilginç olmuş.

Bir açıklaması vardır sanırım.

Ancak benim ilgi alanım olmadığından fazlaca araştıramadım.
    Tarımın başlangıcı olarak MÖ 9 bin ila 15 bin yıl öncesi tahmin ediliyor, tabiki kesin bir bilgi yok.

Tarım öncesi avcı, toplayıcı kabileler çok geniş bir alanda en fazla 50-100 kişilik gruplar halinde yaşıyorlardı.

Büyük topluluklar olmadığı için, semavî dinlerin yayılma şansı da yoktu.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    İsraile kadar bir tane İHA varabildi mi, en çok onu merak ediyorum.

İnternette araştırdım, her hangi bir bilgi yok.
    Sanmam.
    Biri Irak, Erbil yakınlarında elektrik tellerine takılmış.
    Bu dronenin tamamı bomba olsa ne yazar.
    Koca ülkeler komedi filmi çekiyor. Dünya da mal gibi izliyor.

Ahanda link

https://www.sondakika.com/dunya/habe...ustu-17235558/

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    İranın koftiden bir devlet olduğu anlaşılmasın diye, İran topraklarına çakıl taşı bile atmazlar.

Yoksa Suudiler, Kuveyt, Katar, BAE'yi nasıl korkutacaklar.

Ama iş Iraka, Suriyeye gelirse İsrail bu ülkeleri çok ciddiye alırdı ve doğrudan vururdu.

Orchard Operasyonu Suriye nükleeer tesislerini vurdu, Opera Operasyonu Irak nükleer tesisini darma duman etti.
    Hamas ın kamikaze dalışları, İsrail in Gazze işgali, İran ın saldırması vs. hepsinin sonucu Suriye eski Suriye olmayacak. ABD ve Rusya bu bölgede uzun süre kalacak. PKK ise ABD nin resmi desteği ile bölgede devletleşerek sorun olmaya devam edecek anlamına gelmez mi?

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sanmam.
    Biri Irak, Erbil yakınlarında elektrik tellerine takılmış.
    Bu dronenin tamamı bomba olsa ne yazar.
    Koca ülkeler komedi filmi çekiyor. Dünya da mal gibi izliyor.

Ahanda link

https://www.sondakika.com/dunya/habe...ustu-17235558/
    IHA nın yakıtı mı bitmiş. Hani 2500 mt menzili vardı?

ABD isterse kendi ülkesinden atacağı ve İran ı savaşamayacak hale getirene kadar füzelerle vurabilir.

Saddam dünyanın en büyük kara ordusuna sahipti.

Bir tane bile uçağı havalanamadı...

Hepsi yerde imha edildi.

İran da tünellerde sakladığı füzelerini ABD isterse çıktığı anda havalanamadan imha eder.

Hepsinin yerleri, koordinatları belli.

Harekatı ABD 2 gün önce haber vermişti.

Sayfa 488/666 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •