Sayfa 428/757 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon
Arama sonucu : 6052 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Yapısal önlemler* gelemezse DOLARDAN BİR ÇACIK OLABİLİR...

*1-MB nın bağımsızlığı...

2-Türkiye Fonunun tasviye edilmesi...

3-İhale Yasası...

4-Kamunun gerçek tasarrufa giderek makam araçlarını, lojmanlarını satması..Çok elzem olan yenilerininsadece yerli araç ve belli fiyat sınırlaması dahilinde izin verilmesi. (Belediyeler de dahil olmak üzere)

5-Memur sayısının azaltılması...

6-Kanal, şehir hastaneleri, gereksiz otoyol ve köprüler gibi rant-oy projelerinin durdurulması...

7-Hakim ve savcılar kurumu, Anayasa mahkemesi gibi kurumların özerk olmasının sağlanması...

8-Belediyelerin gereksiz iftar çadırı, sosyal yardım gibi sadece çaresiz insanlardan oy devrişmeyi, amaçlayan ve üzerine vazife olmayan işleri yapmamasının sağlanması.

9-Ek MTV gibi çok zenginlere yönelik SERVET VERGİSİ çıkarılması

10-Spor klüplerinin en çok 3 yabancıya izin verilmesi ile döviz tasarrufu yapılması...Yerli futbolcu üretiminin teşvik edilmesi..

11-İthal araçların kişiye özel olarak belli bir yılda (örneğin her 10 yılda bir) alınabilmesine izin verilmesi...Telefonları da aynı şekilde her 5 yılda bir...

12-Avukat, doktor, kuyumcu vs. tüm mesleklerin ödediği verginin üzerinde olan araç, ev gibi kıstaslarla denetlenmesi. Taksilerde şöfor kavramının kaldırması ve vergide gerçek usule geçilmesi...

13-Oy devrişmek için bir kurum haline gelen Diyanet in bütçesi en az 1/10 oranına indirilmesi gerekir.

Varmı sınız?
    Reis'e biri anlatsın !!!

sayılanlar yapılırsa muhtemelen kamuya daha fazla kaynak girişi olur...

Bu suretle halihazırdaki memur saysını 5.5'tan belki 10 milyona çıkarma imkanı olur,

kamu daha fazla harcama imkanına sahip olur ,

Reiste bir kaç dönemde daha erken saçim gerekçesiyle Reislik makamındaki ulvi yerini sürdürür...

2. ŞİMŞEK: SEMİNER ADI ALTINDA TATİL YOK
    Yurt dışı ve yurt içi toplantılar, eğitim seminerleri veya konferanslar gibi talepler olduğunda, her kurum kendi binası içinde kendi bulunduğu yerde bunları yapacak. Yurt dışındaki bir toplantıya katılım zorunlu ise, personel sınırı olacak. Örneğin, Ankara'daki bir kamu kurumu Antalya'daki 5 yıldızlı otele para verip eğitim semineri düzenleyemeyecek. Ankara'da bunu kendi imkanları ile yapacak.

Bunun içinde Allah korkusu olması beklenen Atatürk sevmez Diyanet olduğunu da yazsaydın.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. ŞİMŞEK:
    KDV KAÇAĞI İÇİN YAPAY ZEKA DEVREDE
    Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, KDV'deki oran uyumsuzluklarının tespit edilmesi için başlattıkları yapay zeka destekli çalışmanın tamamlandığını bildirdi. Birçok işletme, yüzde 8-10 arasında olması gerekirken, temel gıda için uygulanan yüzde 1 KDV'den fiş kesiyor, vatandaştan yüzde 10 olarak aldığı vergiyi yüzde 1 olarak devlete ödüyor ve vergi kaçağına sebep oluyordu

Sen topladığın vergiyi seçim kazanmak için yandaş medyaya, diyanete, tarikatlara, yandaş belediyelere dağıtmazsan insan daha iyi bir ruh hali ile yüzde 8 vergi verir.

Yüzde 1 basan esnafı yakalata kimliği gizli tutarak 10 bin TL ödül ver, epey vergi toplanır...

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    ŞİMŞEK: SEMİNER ADI ALTINDA TATİL YOK
    Yurt dışı ve yurt içi toplantılar, eğitim seminerleri veya konferanslar gibi talepler olduğunda, her kurum kendi binası içinde kendi bulunduğu yerde bunları yapacak. Yurt dışındaki bir toplantıya katılım zorunlu ise, personel sınırı olacak. Örneğin, Ankara'daki bir kamu kurumu Antalya'daki 5 yıldızlı otele para verip eğitim semineri düzenleyemeyecek. Ankara'da bunu kendi imkanları ile yapacak.

Bunun içinde Allah korkusu olması beklenen Diyanet olduğunu da yazsaydın.
    Yüceler yücesi Reismiz varkene kim takar şimşeği

vakıflar ,idarede/devlet dairesinde işi olan vatandaşların bitmek tükenmek bilmeyen yardım edlelim işimiz bir an önce görülsün/bitirilsin talepleri/ istekleri de tabii ki ekstresi...

5. https://twitter.com/i/status/1777013422057509116

Hiç üşenmedim.

Aldığı her şeyi tek tek TC deki fiyatlara çevirdim.

En düşük fiyattan 3500 TL çıktı.

Asgari ücretlinin Aylık 105 TL alması gerekir. (3200 dolar ediyor)

Biz de bir prof bile max 70 bin alıyor.

Haydi herkes ABD ye göç etmeye...

Üstelik iphone 1/4 ; herhangi bir otomobili 1/3 fiyatına alabiliyorsun.

bu reis bize kazık mı atıyor?

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Bunun içinde Allah korkusu olması beklenen Atatürk sevmez Diyanet olduğunu da yazsaydın.

Ama ihale kanununa uygun 30 milyona araç kiralamak serbest...

masallar masallar...

7.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Ticaret Bakanlığı, 54 ürün grubu altında yer alan ürünlerin İsrail'e ihracatını kısıtladı
    Kısıtlamış.
    Yasaklamamış.
    Arada fark var.
    Kamuoyunu biraz sakinleştirmek amacı ile yapılan bir duyuru olarak gözüküyor.,
    Maksat Dostlar alışverişte görsün.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Önce bunlara söylesin:

İskandinav Ülkelerinde Verimli Bir Kamp Dönemi Geçiren Diyanet İşleri Başkanlığı, Ramazan Boyunca Halka Fakirliği Övüp Sabır Telkin Etmeye Hazır...
    http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=418917
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 428/757 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •