Sayfa 190/645 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon
Arama sonucu : 5160 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Baltimore köprüsü çöktü. Kim çökertti? ABD nin gidişatı iyi değil. Çok dolar basmaları lazım.

Gemide elektirikler tamamen kesilmiş. Navigasyon sistemi devre dışı kalmış...
    https://www.nytimes.com/live/2024/03...ridge-collapse

Muhtemelen siber saldırı.
    Öğlen bir kanalda da, bir uzman siber saldırı olabileceğini söylüyordu...

2. Yeniçağ gazetesi yazarı esfendiyar korkmaza göre tek çare IMF ye gitmek. Böyle bir durumda IMF nin istediklerini nasıl yapacaklar nasıl olur onu düşünüyorum çok zor geçer. IMF çok ağır bir tasarruf ister. Emekli ve memur maaşlarında kesinti çok büyük bir ihtimal.

Allahtan ismi Murat, ya Rüstem olsaydı "Bana Zaloğlu Rüstem" derler mı diyecekti?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Yeniçağ gazetesi yazarı esfendiyar korkmaza göre tek çare IMF ye gitmek. Böyle bir durumda IMF nin istediklerini nasıl yapacaklar nasıl olur onu düşünüyorum çok zor geçer. IMF çok ağır bir tasarruf ister. Emekli ve memur maaşlarında kesinti çok büyük bir ihtimal.
    Doğru olan bu.

Enflasyon için, Emekliye zam yapmak yerine asgari ücret ve (verdikleri o ek 8 bin TL için) memurun maaşlarında kesinti başta kira olmak üzere tüm fiyatlamaları aşağı çeker...

Emeklinin maaşları daha değerli olur.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Nasıl olsa oy verenler bunları yiyor.

Yahu, Ankara Malatya arası 600 km. Esenboğa havaalanında teyyare hazır beklese, 2 saatte Eskişehire gidemezsin.

Daha bir sürü gecikme faktörü var da, kafalar karımasın deye yazmadım.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Yeniçağ gazetesi yazarı esfendiyar korkmaza göre tek çare IMF ye gitmek. Böyle bir durumda IMF nin istediklerini nasıl yapacaklar nasıl olur onu düşünüyorum çok zor geçer. IMF çok ağır bir tasarruf ister. Emekli ve memur maaşlarında kesinti çok büyük bir ihtimal.
    IMF'ye gidemezler.

1.IMF bunlara para vermeden once caldiklarini sorar.
    2.Kendi vatandasinin, bankalarda 120 Milyar dolar parasi var onlardan al der.
    3.IMF uzmanlari bir ay onceden gelir, incelemelere baslar, bunlarin ek yerini tek tek aciklar.
    4.IMF de ki 50 Milyar dolar kredi verdi, bunu caldirmaz, bunlarda calamayacaklari noktada para filan istemez.

7.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Doğru olan bu.

Enflasyon için, Emekliye zam yapmak yerine asgari ücret ve (verdikleri o ek 8 bin TL için) memurun maaşlarında kesinti başta kira olmak üzere tüm fiyatlamaları aşağı çeker...

Emeklinin maaşları daha değerli olur.
    Bütün emekli, memur çalışanlardan kesinti, özelde çalışanlarında maaşlarından belirli oranda devlete transfer. Daha iyi çözüm değil mi?

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    IMF'ye gidemezler.

1.IMF bunlara para vermeden once caldiklarini sorar.
    2.Kendi vatandasinin, bankalarda 120 Milyar dolar parasi var onlardan al der.
    3.IMF uzmanlari bir ay onceden gelir, incelemelere baslar, bunlarin ek yerini tek tek aciklar.
    4.IMF de ki 50 Milyar dolar kredi verdi, bunu caldirmaz, bunlarda calamayacaklari noktada para filan istemez.
    Benim kanaatim de Esfendiyar korkmaz ile aynı. IMF ye mecburen hatta acil olarak gitmek zorundalar. Ha gittiklerinde o gizli sivilceler bile ortaya çıkar. IMF tüm ekonomik verileri didik didik arar. Bunu rte kabul eder mi hangi bakan ikna edebilecek orası da ayrı bir sorun. Ayhan başkanım demişti IMF ye rahmet okutacak bir ekonomik program devreye girecek. Seçimden sonra enflasyon zammı vs kimse beklemesin maaşınız düşmesin yeter diye bekliyorum. Muhtemelen yüksek kur ile devam edecekler faiz enflasyon o konuda birşey söyleyemem

Sayfa 190/645 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •