Sayfa 453/665 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon
Arama sonucu : 5319 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. adamlar sonunda cozmus olayi

bir insanin zengin oldugunu nasil anlarsiniz?

https://www.facebook.com/share/r/Cgu...ibextid=oFDknk

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Türk Yahudiler, bu Sabatayist leri Kabala büyüsü ile uğraştıkları için kendi aralarından dışlamışlar, o yüzden de bunlar kimliklerini gizleyip başka Türk isimler alıp eski zamanlarda gizli bir örgüt olarak faaliyet gösteriyorlarmış şeklinde diyor Türk Yahudilerin kendi kaynakları. Halen bir şekilde sınırlı aktif de olabilirler, tamamen yok olup girmişte olabilirler. Gizli bir grup olduğu için ne olduğunu bilmek pek mümkün değil bence.

Kaynak:

https://www.salom.com.tr/arsiv/haber...tay-sevi-olayi

Dönmeleri tartışalım Reha Kaya. Çok ilginç bir konu. Benim asıl ilgimi çeken konu bu grup ya da kişiler değil, neden delikanlı gibi kendi orijinal isimlerini kullanmıyorlar da, takma Türk adı soyadını kullanıyorlar? Türkiye de kimse orijinal isminden dolayı bir zarar görmüyor. İsteyen istediği adı soyadı yabancı yerli kullanabiliyor, Türkiyede zorlama asla yok. Kimse yabancı ismi de hor görmüyor. Buna rağmen neden gerçek isimleri yerine, gizli takma Türkçe ad soyad kullanmayı tercih etmişler? Bunu anlayamadım.

Kayseride, Tokatta veya Sivasta isim değiştirmeden dönmek mümkün mü, Tavşanlı'da bile mümkün değil.

Not: Tavşanlı'da 1915 yılı öncesi önemli bir ermeni nüfusu varmış, ben rumlar çoğunlukta zannediyordum değilmiş.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Bir ermeni tanıdığım, Kayseride ermeni dönmesi olan kuzenini ziyaret etmiş, kendisini hiç hoş karşılamamış oraya geldiği için.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Tam seyredemedim ama, polis amiri güneş gözlüklü sivildi galiba, anladığım kadarı ile türbanlı kadın âmire tükürmüş, ondan sonra bayan amir dellenmiş.
    Bayan amirin psikolojisi toplumsal olaylarda müdahaleye müsait değilmiş. Tükürürler tekmelerler küfürde ederler. O kadın amir açıkta kelepçeli birine o müdahaleyi yapamaz karakolda ne yapacaksa yapar en azından kimseye meze olmaz. O amir duygularına yenik düşmüş. Ha ufak bir ceza dışında ceza almasını gerektirir bir durumda yok sadece yrp nin tepkisinden açığa almışlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Donmelerin cok yada az olmasinin bir onemi yokki

Hemen hepsi ozlerini yitirmis musluman ve Turk kimligi almis besinci altinci nesil olmuslar artik gecmislerini bile hatirlamiyorlar

seneler once edevlet te soy agaci diye bir sistem cikardilar bende gidip bakmistim 1850 ye kadar gidiyor daha gerisi yok ama eksisozlukte bir cok paylasimda insanlar dedelerinin dedelerinin isimlerinin Turkce olmadigini gorunce sok gecirmisler paylasmislardi genelde hep ermeni olduklarini ogreniyordu insanlar

Ermeni kimliginde kalsa hep korku icinde yasayacak ee naapsin yani adamda hakli

dile kolay bir suru nesil gecmis ustunden unutulmus gitmis. Anadoluda gercek Turk yuzde kacki zaten? Cok azdir

bende bu sabatay mabatay bu muhabbetlere kil oluyorum kacimiz gercek Turk? bizim ulkenin nufusu amerikadan karisik

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bayan amirin psikolojisi toplumsal olaylarda müdahaleye müsait değilmiş. Tükürürler tekmelerler küfürde ederler. O kadın amir açıkta kelepçeli birine o müdahaleyi yapamaz karakolda ne yapacaksa yapar en azından kimseye meze olmaz. O amir duygularına yenik düşmüş. Ha ufak bir ceza dışında ceza almasını gerektirir bir durumda yok sadece yrp nin tepkisinden açığa almışlar
    Yahu bir türlü gözünüzle okumayı ve olaylara bakmayı öğrenemediniz gitti.

Orada türbanlı bacıyı çembere almışlar kameralar çekmesin diye, emme salak herifler balkonlardan video çekileceğini ve herkeste cep telefonu olduğunu öğrenemediler gitti.

Polis amiri nasıl olsa kimse görmez diye, öbür polislerde kimse göremiyor nasıl olsa kafasındalar.

Haaa... Belki farkında değilsin ramazan bitti, sahura kalkman gerekmez artık.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yahu bir türlü gözünüzle okumayı ve olaylara bakmayı öğrenemediniz gitti.

Orada türbanlı bacıyı çembere almışlar kameralar çekmesin diye, emme salak herifler balkonlardan video çekileceğini ve herkeste cep telefonu olduğunu öğrenemediler gitti.

Polis amiri nasıl olsa kimse görmez diye, öbür polislerde kimse göremiyor nasıl olsa kafasındalar.

Haaa... Belki farkında değilsin ramazan bitti, sahura kalkman gerekmez artık.
    Ben dini bütünüm ramazan tamam
    Ama biliyorsun her gece teheccüd namazına kalkar bir dahadaayatmam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 453/665 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •