Sayfa 431/725 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon
Arama sonucu : 5797 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Dubai metro

2. Geçmişe ve Geleceğe Not düşelim!
    Sayın Uğur Dündar'a açık mektubumdur.

Sağdan soldan vatan evlatlarının idamlarıyla sonuçlanan 68 kuşağı fırtınasında gemisine dalga vurmamış Uğur Dündar, 1980 darbesinin "Bizim Uğur"u, TRT Genel Müdürü.

Bizim kuşağın onur abidelerinden Tarık Akan'ın yumruklaştığı, dürüst ve mücadeleci gençlik-kafalarında bitlerle işkencelerden geçerken-ayağına taş değmemiş, nezaket ziyaretlerinin müdavimi Uğur Dündar.

"Gün geçmiyor ki" cümlesiyle başladığı her haber programında, fonda gerilim müzikleriyle süslediği ve toplumun inanç noktalarına temas ederek 28 Şubat sürecinin alt yapısında emeği olan, iş başörtü sorununa geldiğinde; "İnadına mini etek, inadına dekolte" sloganlarına katkı sunan Uğur Dündar.

Sağlık skandalı haberi adı altında "Tesettür Faciası" başlığıyla, toplumdaki kutuplaşmanın her daim ekmeğini yiyen, fildişi kulelerinin tepesindeki konforlu alanını inşa edebilmek için büyük "fedakarlıklar" yapan, andıçların Uğur Dündar.

Her alanda, mevcut baskıcı iktidarın, sizin de içerisinde arkadaşlarınızın olduğu (ki bence onlar öyle sanıyor) muhalifler, davalarla, hapislerle, saldırılarla mücadele edip bedel öderken, sizin çarkınız yine "şanlı şanlı" döner Uğur Bey.

Senin de bildiğin ama hiç hoşuna gitmeyecek bir sır vereyim; Biz helalleştik Bu ülkede, Cumhuriyet Halk Partisi'ne bırakın oy vermeyi, adını duyunca besmele çeken muhafazakârlarımızla helalleştik.

1960'lardan kalma sağ sol kavgasının kötü mirasıyla yüzleştik. Bizlere inançsız ve din düşmanı gözüyle bakan sağcı kardeşlerimizle de helalleştik.

İç Anadolu ve doğusu dahil, bırakın milletvekili çıkarmayı temsilci gönderemediğimiz şehirlerimizle konuştuk, anlaştık, helalleştik.

Darbelerle, 28 Şubatlarla, faili meçhul cinayetlerle, idamlarla yüzleştik.

Geçmişte yaşadığımız bütün travmalarımızı, öfkelerimizi, intikam duygularımızı ebediyen toprağa gömdük. Bütün farklılıklarımızı kabul ettik, sevdik ve kucaklaştık. Artık buradan size ve temsil ettiğiniz kimliğe ekmek çıkmaz!

Bunu vatanperver dostlarımızla yaptık. Başta kıymetli dostum Sayın Karamollaoğlu olmak üzere 6'lı masanın liderleri ile yaptık.

Nasıl yaptığımızı da anlatayım.
    Berkin Elvan'a da ağladık, Eren Bülbül'e de...
    Sinan Ateş ile de vurulduk, Tahir Elçi ile de...
    Deniz Gezmiş'le de sehpaya çıktık, Mustafa Pehlivanoğlu ile de.
    Ergenekon kumpası mağdurlarına da destek olduk, suçsuz günahsız KHK mağdurları anaokulu öğretmenlerine de.

Yürüdük Uğur Bey. Hak için halk için yürüdük.
    Yolumuza kurşunlar bırakıldı yürüdük.
    Pislikler döküldü yürüdük...
    Terör örgütleri kuşun sıktı, linçlendik, içerisinde bulunduğumuz ev için "Yakın o evi" dediler, defalarca ölüm tehditleri ve suikastlara karşı yürüdük.

Cumhuriyet Halk Partisi çok değişti Uğur Bey. Artık toplumun büyük bölümünü öcü gibi gördüğü bir parti değil. Bakın TV programında değerli kardeşim Cemal Enginyurt, size karşı millet ittifakını ve helalleşmemizi nasıl savunuyor, siz ise nasıl da inkar ediyorsunuz.

Siz hiç değişmemişsiniz! Hala 1970 lerde, 80 lerde, 90 larda yaptığınızı yapmaya çalışıyorsunuz. Bu sefer olmaz!

Toplumun inanç ve değerleri ile siz ve temsil ettiğiniz kimliğiniz, mıknatısın iki ayrı kutbu gibisiniz. Siz Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve toplumsal barışa yaklaştıkça seçimlerde broşürlerimizi dağıtan başörtülü kardeşlerimiz, bütün kırgınlıklarını unutan Kürt kardeşlerimiz, vatanperverlik çatısı altında bütünleştiğimiz sağcı kardeşlerimiz, kısacası bu ülkenin ötekileri bizden uzaklaşıyor. Buna müsaade edemeyiz.

Belki biraz kırıcı oldu ama kusura bakmayın Uğur Bey bunlar gerçekler. Bana, canlı yayınlarda Dış devletlerin ajanı olup olmadığımı soracak kadar dengenizi yitirdiniz, ses çıkarmadım.

Şahsıma dilediğiniz kadar saldırabilirsiniz ama kardeşliğimizi dinamitlemenize müsaade etmem.

Kendi adaylığımı dayatmak için siyasi rüşvet dağıttım iddialarınıza susarım ama 6'lı masa bileşenlerine "siyasi rüşvet aldınız" imasına susmam, bu birlikteliği bozdurmam!

K.K.

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Beleşçi olduğunu orada da kanıtlamış. Sağlık sigortası neden yaptırmamış?

Bizde de benzer şey var. Ülkedeki araçların yüzde 80 i kaskosuz.

Ancak lastik patlaması gibi sizden kaynaklanan bir kazaya karıştığınızda 5 milyon pert parasını da karşı sigorta şirketine ödersiniz.
    Benimde saglik sigortam yok cunku bir yarari yok

Ambulansi ve acili karsilamiyor ilk 5 bin dolar cebinden cikiyor sonra kapsam basliyor

Cok buyuk sirketlere calisirsan o zaman adam gibi sigortan olur ama oda bedava degil

Basimdan gecenleri anlatsam bu nasil Amerika dersin o yuzden bosver

Yalnizca sunu dusun; Bodrum Antalya Marmaris civarindaki yazliklarin cogunda ABD den kesin donus yapanlar yasiyor

Hayalim o

4.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Rusya, almanya, bulgaristan, polonya, ingiltere

Buralarda paran olsada özel hastane yok

Burada ki gibi liv, acıbadem, amerikan hastanesi yok

Hepsi devlet hastanesi

Vip hizmet alamıyorsun.

(Ülkelerde yanlışım varsa düzeltiniz lütfen)

///

13 yıldır uk’de yaşayan, ingilizle evli olan bile diyor

İngilterenin en beceriksiz olduğu konulardan biri sağlık.

Her gelen politikacı söz veriyor ben bunu değiştireceğim diye ama değişen bişey yok diyor.
    degistiremezler o yuzden ingilizlerde ucaga atlayip Turkiye Tayland Meksika gibi yerlerde saglik sorunlarini hallediyorlar

Ben Amerikada doktor olmayan hastane gordum. Sordum neden yok diye. Hastane yonetimi karar almis doktor cok pahaliymis bulamamislar vs o yuzden yuksek hemsire ise aliyoruz dedi
    Iyide yuksek hemsire her ilaci yazamiyor naapcaz?

Beyefendi o zaman 50km otedeki hastaneye gideceksiniz

evet benzin cok ucuz et hormonlu sutun icinde her turlu kimyasal

neyse tansiyonum cikacak yine

5. Bu abd ne kötü bir yer ah ah giden bilir.

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

evet benzin cok ucuz et hormonlu sutun icinde her turlu kimyasal

neyse tansiyonum cikacak yine
    Et hormonlu, sütün içinde her türlü kimyasal madde....

Benzinde et ve sütde gelirime göre çok pahalı...

Tansiyonum çıktı bile
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Bu abd ne kötü bir yer ah ah giden bilir.
    Bence degil,

Bu temahkarlik yapiyor.

Ruh sagligi bozuk, ABD'de yasayamiyor, gidecek yer de bulamiyor.

Hic bir konuda, gazete tv bilgisi disinda bilgisi yok.

Ayrica ABD'de bunun gordugu gibi bir ulke degil.

8. Normal adam, Bodrum'da K.Baligi var mi diye arastirma yaparmi.

Hastane yakin olacak, ve icinde doktor bunu bekliyecek.

Alacagi ev hesapli olacak gibi yuzlerce mazeret.

Aslinda 60 yasindasin, alt tarafi iki cop pirzola bir 15'lik raki.

Kalan kac gunum kaldi demiyor.

Mutsuzlugunu, umutsuzlugunu,buralarda ortaya dokuyor.

Sayfa 431/725 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •