Sayfa 636/735 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686 ... SonSon
Arama sonucu : 5876 madde; 5,081 - 5,088 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,383
     Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Refababa başkan

USDJPY 157 oldu. Neler oluyor?

Hangi bankalar fonlar vs batmış olabilir globalde? Bir pislik var. Kokusu nedir?
    Bende bilmiyorum,ben yenciydim biraz satış yedi,öncekiler 22 cıvarıydı 21 gördü,dolarda saldı,2400 doları aşan ons altın 2335 cıvarında,yenin ben altınlan bağlantılı olduğunu sanıyorum,altın yükseldimi oda yükseliyor,bu aralar iran israil gerginliğide yok,risk iştahının azalmasına bağlıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Dolar yerinde saydığı müddetçe,abuk sabuk yazılara devam,bu aynen altının onsu 1999-2002 arası 850 dolarlardan 260-300 dolara inişi hikayesine benziyor,3 sene böyle sürmüştü,kuyumcular iş olsun diye aralarında kapalı çarşıda sanal ons altın satışı yapıyorlardı
    bir şey ne kadar kötüleniyorsa ona yatırım zamanı yaklaşmış ya da gelmiş demektir şu an en çok gayrimenkul ve usd/try kötüleniyor 4 ay önce çok büyük analistler xau/usd
    için 1650 ye düşecek diyordu.

3.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bende bilmiyorum,ben yenciydim biraz satış yedi,öncekiler 22 cıvarıydı 21 gördü,dolarda saldı,2400 doları aşan ons altın 2335 cıvarında,yenin ben altınlan bağlantılı olduğunu sanıyorum,altın yükseldimi oda yükseliyor,bu aralar iran israil gerginliğide yok,risk iştahının azalmasına bağlıyorum.
    Herhalde Japonya da büyük bir kurum patladı battı göçtü vs vs. Ama bir haber yok henüz. Hafta sonu piyasa kapandıktan sonra duyarız büyük ihtimalle.

Çok büyük bir kurum olabilir. USDJPY de tarihte böyle bir hareket pek görülmemiştir.

1990 dan beri geçilmeyen seviyeleri yukarı geçmek üzereyiz.

4. Cumhurbaskaninin Abd ziyareti ertelenmiş. Erteleme istemi bizden gitmiş.

5. Asya bölgesindeki ucuz Çin parasına karşı avantaj sağlamak vede turizmde çekici olmak için yeni düşük tutmak stratejisine girmiş olmalılar.
    Çin ve Güney kore ile çekişiyorlar.Özellikle otomotiv alanında.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

6. Cuma akşamı bakalım şapkadan bir şey çıkacak mı ?
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,383
     Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Cumhurbaskaninin Abd ziyareti ertelenmiş. Erteleme istemi bizden gitmiş.
    Bak sen,bizde yedik

8.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Asya bölgesindeki ucuz Çin parasına karşı avantaj sağlamak vede turizmde çekici olmak için yeni düşük tutmak stratejisine girmiş olmalılar.
    Çin ve Güney kore ile çekişiyorlar.Özellikle otomotiv alanında.

Japon traderların carry trade için yaptığı bazı çok pozisyonlar büyük zarar etmiş gibi sosyal medyada yorumlar var. Margin call yemiş olabilirler. Hafta sonu öğreniriz kimin / kimlerin mefta olduğunu. Büyük bir kaç kurum ciddi etkilenebilir doğal olarak.

Sayfa 636/735 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •