Sayfa 55/646 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 5166 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Viopta paylaşmış bir arkadaş...
    https://twitter.com/metropolmedya_/s...78369707655460
    Sn.turali , Bu video çakma değilse bunların dindarlığı çakmadır. İslam kimlerin eline kalmış. Akla , mantığa ters olan islama terstir. Belli ki , dış güçler Fetöyle birlikte dinin özünü de değiştirmeyi başarmışlar.

Bazı diyanet görevlileri üstüne vazife olmayan siyasi konuları camiye taşır, bazılarının çocukları '' kullandıkları eşyaya aşık olup '' şiir yazar. Çarşıda bazı kadınlarımızı görüyoruz ; saçı kapalı ama altında tayt.....Neyse her müslüman kendi bedeniyle mezara gideceğine göre bize ne deyip geçelim.

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    BOSPOROS

Meral Akşener’in Audi A8 ile halkın dertlerini dinlemeye gitmesine ne diyorsun ?

A8’den inip halkın nasıl geçinemediği dinlemek bana samimiyetsiz geliyor.
    Benim için esnafın dedikleri önemli.!!
    Kimin ne arabayla gezdiği önemli değil.!!
    Partilerin aldığı oy oranında hazine yardımı alıyorlar.!!
    Bindiği makam arabası.!!
    Bin odalı sarayda.!!
    Oturup.!!!
    Manda yoğurdu, Ejder meyvası yiyip.!!
    Belçikada lüks mağaza kapatıp.!!
    Kolunda 50.000 dolarlık çantayla dolaşanlara.!!
    Bir bak.!!
    Bu dünyada halkı fakirliğe mahkum edip.!!!
    Bu dünyada cenneti yaşadıklarını göreceksin.!!!
    Emeklinin 1 ayda aldığı aylığı.!!
    Tek öğünde yemek parası verenler.!!
    Olan ülkede.!!!
    Mutlumusun???
    Onu söyle.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    dalga geçiyorlar Başkan
    yarın amiral KK kapattırırım
    gerekçe ne diyecekler
    keyfim öyle istedi der geçerim
    tıkır tıkır her ay düzenli ödeyeni bari ayrı tut
    geciktirene yap 5.0 yap 6.0
    akbank 4.42 yazmış Basri, bilgin olsun
    kart çıkartıp oraya taşınacağız artık
    Akbank veriyor hâlâ 15K yı 1.99 dan 3 taksitle.

Ortamı görünce durduk yere "beleş para" hissine kapıldım.
    Alsak mı yahu? Gıda falan mı stoklasak?

4. Market alışverişi ile iligli işin içinde olan biri olarak bir iki kelamda ben edeyim..mesela geçmiş sayfalarda bir arkdaş migros ta 1000 ml fairy 45 yda 50 tl demişti..a101 de de aynı ürün 45 tl a101 kapıda uygulmasında...ama aynı A101 magzada 625 ml fairy yi 61 tl den satıyor.. 625 ve 1350 ml olanlar standart ambalaj lardır..standat ambalaj dışındakiler genelde formulunde ufak tefek degişiklik yapılıyor...ve zincir marketler için özel üretim yapılıyor...stanart ambalaj ürün fiyatı bilinçli olarak yuksek tutuluyor ki ..sizi kendileri için özel üretlmiş..ürüne yönlendirmek için...halbuki 625 ml fairy yi ben ( ki ben çok küçük bir toptanıyım ) öyle kamyonla falan almıyorum paletle alıyorum...33,75 e alıyorum...bakkala 37,50 koli alımında 37,5 yazıyorum..tek tek alımda 45 yazıyorum..mesela izmir de gıda çarşisinda toptancıya gitsen 35 e çok rahat alınabilir bu ürün...ama a101 migros vs ..rafta bu ürünü çok yüksek gösteriyor ki 2. sınıf ürünü alın diye.. başka bir örnek verecek olursam ..papia 16 lı tuvalet kagıdı ...bende 135 tl migros 115 tl inrimişti..ama hr rulo bendeki 140 adetli iken.. migrosunkiler 130 adetli idi.. kagıt kalitesi ni bilmiyorum...çünkü onda da birsürü hile var tamam 3 katlı ama kagıt kaliteleri arasında ufacık bir fark ciddi fiyat farkları yaratıyor...sonra kampanya bitip 140 adetli rafa gelince 199,90 a çıktı....o yüzden tavsiyem..bölgenizde mutlaka toptancı yada gıda çarşisi gibi yerler vardir...illa stok yapacaksanız...ve evinz musaitse..koli ile alın ...ysani parça parça 5000 tl lik alışveriş toptan alışveriş degildir.. ama koli ile alım toptan alışveriştir.. mesela selpak 16 lı tvalet kagıdı ..kolisi zaten 3 adet...6 lı havlu kolisi zaten 4 adet...fairy tablet 43 lü kolisi 4 adet zaten...hiçbir toptancı bulamdıysanız bizim toptan tespo gibi cash and carry toptancılara gidin..ama orada etiketler adet fiyatı dır..ve perakende fiyatlara yakındır... ama koli veya çokl alımlarda indirimli ürünleri takip edin..elidor şampuan zaten 6 lı bağ mesela migrosta da a101 de de 81 tl...ama bende 68 tl...indirim kovalmaktan sa toplu alışveriş daha makuldur her zaman ..bir ay gidersin tuvalet kagıdı havlu alırsın ..başka bir ay gidip şampuan al..vs vs özellikle fırın poşeti strach film. pişirme kagıdı...yusey temilzeme havlusu vs bunlarda anormal fiyat farklerı var..mesela bende 54 lira olan korplast yüzey temizleme havlusu migros ta 74 tl .birde şu var...çogu market ciddi indirimler yaptılar son bir haftadır...sanırım secime kadar böyle gider...ama çogu ürün raflarda yok yada göstermelik bir iki adet var özellikle detrjan ve temizlik ürünlerinde..stokgu eritmek istmediklerinden sanırım...vardi bitti diyorlar..99,75 ten yumoş satıyorlardı ..68,50 ye düşürdüler ama rafta yok...şimdi yine 99,75 e çektiler ama rafta ürün yok..sanırım secim sonra ciddi bir zam bekleniyor...çay da %60-70 gibi bir zam beklentisi var..ama nasıl olur bilmiyorum bir ay 35 diger ay 35 te olabilir ...bir seferde 60 ta olabilr...her ay satamadıkları halde 5-6 ton çay alıyorlar ...çayın zaten karlılıg %7-8 dir rafta.. ama normal bakkalddan bile %10 yukarıdalar şu anda..bazen sadece 1 üründe indirme gidiyorlar...buda satılmasın diye izlenen bir taktik olabilir..çay a zam geldikten sonra bunlar eski fiyatlı adıkları çayları ...yeni fiyarın bir tık altında satbilmek için yapılan bir taktik olabilir...çünkü çok pahalılar çay da...

McQueen abimle bu işin olmayacagi en baştan belli. Çok fazla zamanı kaldığını sanmıyorum. Zaten İstanbul ve Ankara geri alınamazsa sepet havası calmaya başlar. Reis izliyor. 8 faizi 45 yaptın. 38 Enflasyonu 67 ye getirdin. 20 lira dolar 32 oldu ki seçim sonrası uçak yapar.MB rezervi en kötü -77 görmüştü şimdi de -70. Bütçe desen iki ayda 300 kusur milyar açık. Affını ister.

Ne zaman Türkiyedeki bina mütayitlerin en az yarısı batar bazı yerler için 4/3 batması lâzım, Türkiye krizden çıkar.

70 Bin kişilik Tavşanlı'da 100 tane mütayit olması, eşyanın tabiatına aykırıdır.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    Market alışverişi ile iligli işin içinde olan biri olarak bir iki kelamda ben edeyim..mesela geçmiş sayfalarda bir arkdaş migros ta 1000 ml fairy 45 yda 50 tl demişti..a101 de de aynı ürün 45 tl a101 kapıda uygulmasında...ama aynı A101 magzada 625 ml fairy yi 61 tl den satıyor.. 625 ve 1350 ml olanlar standart ambalaj lardır..standat ambalaj dışındakiler genelde formulunde ufak tefek degişiklik yapılıyor...ve zincir marketler için özel üretim yapılıyor...stanart ambalaj ürün fiyatı bilinçli olarak yuksek tutuluyor ki ..sizi kendileri için özel üretlmiş..ürüne yönlendirmek için...halbuki 625 ml fairy yi ben ( ki ben çok küçük bir toptanıyım ) öyle kamyonla falan almıyorum paletle alıyorum...33,75 e alıyorum...bakkala 37,50 koli alımında 37,5 yazıyorum..tek tek alımda 45 yazıyorum..mesela izmir de gıda çarşisinda toptancıya gitsen 35 e çok rahat alınabilir bu ürün...ama a101 migros vs ..rafta bu ürünü çok yüksek gösteriyor ki 2. sınıf ürünü alın diye.. başka bir örnek verecek olursam ..papia 16 lı tuvalet kagıdı ...bende 135 tl migros 115 tl inrimişti..ama hr rulo bendeki 140 adetli iken.. migrosunkiler 130 adetli idi.. kagıt kalitesi ni bilmiyorum...çünkü onda da birsürü hile var tamam 3 katlı ama kagıt kaliteleri arasında ufacık bir fark ciddi fiyat farkları yaratıyor...sonra kampanya bitip 140 adetli rafa gelince 199,90 a çıktı....o yüzden tavsiyem..bölgenizde mutlaka toptancı yada gıda çarşisi gibi yerler vardir...illa stok yapacaksanız...ve evinz musaitse..koli ile alın ...ysani parça parça 5000 tl lik alışveriş toptan alışveriş degildir.. ama koli ile alım toptan alışveriştir.. mesela selpak 16 lı tvalet kagıdı ..kolisi zaten 3 adet...6 lı havlu kolisi zaten 4 adet...fairy tablet 43 lü kolisi 4 adet zaten...hiçbir toptancı bulamdıysanız bizim toptan tespo gibi cash and carry toptancılara gidin..ama orada etiketler adet fiyatı dır..ve perakende fiyatlara yakındır... ama koli veya çokl alımlarda indirimli ürünleri takip edin..elidor şampuan zaten 6 lı bağ mesela migrosta da a101 de de 81 tl...ama bende 68 tl...indirim kovalmaktan sa toplu alışveriş daha makuldur her zaman ..bir ay gidersin tuvalet kagıdı havlu alırsın ..başka bir ay gidip şampuan al..vs vs özellikle fırın poşeti strach film. pişirme kagıdı...yusey temilzeme havlusu vs bunlarda anormal fiyat farklerı var..mesela bende 54 lira olan korplast yüzey temizleme havlusu migros ta 74 tl .birde şu var...çogu market ciddi indirimler yaptılar son bir haftadır...sanırım secime kadar böyle gider...ama çogu ürün raflarda yok yada göstermelik bir iki adet var özellikle detrjan ve temizlik ürünlerinde..stokgu eritmek istmediklerinden sanırım...vardi bitti diyorlar..99,75 ten yumoş satıyorlardı ..68,50 ye düşürdüler ama rafta yok...şimdi yine 99,75 e çektiler ama rafta ürün yok..sanırım secim sonra ciddi bir zam bekleniyor...çay da %60-70 gibi bir zam beklentisi var..ama nasıl olur bilmiyorum bir ay 35 diger ay 35 te olabilir ...bir seferde 60 ta olabilr...her ay satamadıkları halde 5-6 ton çay alıyorlar ...çayın zaten karlılıg %7-8 dir rafta.. ama normal bakkalddan bile %10 yukarıdalar şu anda..bazen sadece 1 üründe indirme gidiyorlar...buda satılmasın diye izlenen bir taktik olabilir..çay a zam geldikten sonra bunlar eski fiyatlı adıkları çayları ...yeni fiyarın bir tık altında satbilmek için yapılan bir taktik olabilir...çünkü çok pahalılar çay da...
    Aynen katılıyorum söylediklerinize. Geçenlerde Migros'ta Papia tuvalet kağıdı indirime girmişti. Baktım ambalaj aynı, 3 katlı, sorun yok dedim aldım. Tuvalet kağıdı 3 katlı ama 2 katlı gibi incecik, özel üretim yaptırmışlar. 1 hafta sonra ürünü bitirip normal fiyata yükselttiler.

Daha önce de yine Migros'ta kalitesine çok güvendiğim Pınar kaşar indirimde idi. Aldım, kaşar demeye bin şahit ister, rezil bir tat. Tabii ki o da firmanın ''indirime özel üretimi''

Onun için arkadaşlar zincir marketlerde indirimli ''kaliteli marka'' ürünleri görünce balıklama atlamayın. firmalar standart dışı indirime özel ürün üretiyorlar.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum söylediklerinize. Geçenlerde Migros'ta Papia tuvalet kağıdı indirime girmişti. Baktım ambalaj aynı, 3 katlı, sorun yok dedim aldım. Tuvalet kağıdı 3 katlı ama 2 katlı gibi incecik, özel üretim yaptırmışlar. 1 hafta sonra ürünü bitirip normal fiyata yükselttiler.

Daha önce de yine Migros'ta kalitesine çok güvendiğim Pınar kaşar indirimde idi. Aldım, kaşar demeye bin şahit ister, rezil bir tat. Tabii ki o da firmanın ''indirime özel üretimi''

Onun için arkadaşlar zincir marketlerde indirimli ''kaliteli marka'' ürünleri görünce balıklama atlamayın. firmalar standart dışı indirime özel ürün üretiyorlar.
    Pınar kaşarda başka bir problem vardır, marka imajını Migrosa mal satacağım diye bozmak enayilik olur.

Kaliteli marka imajı yaratmak çok zordur, fakat bozmak çok kolaydır ve bir daha geri kazanılmaz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 55/646 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •