Sayfa 735/735 İlkİlk ... 235635685725733734735
Arama sonucu : 5876 madde; 5,873 - 5,876 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Ozel'in grup konuşması biraz gecikti.
    Bahceli görüşmesi sonrası konuşma metninin değiştirilmesinin
    gecikmenin nedeni olduğu söyleniyor.

2. İktidarın resmen uzatmaları oynadığı bir süreçte can suyu olmaya gerek yok. Bu ülkede muhalefet susarak, suya sabuna dokunmayarak kazanabilir ancak. Halkın gündeminin en üst sırasındaki 3-5 sorunu gündem edip, gündemde tutup, rasyonel çözüm önerilerini sunacaksın birde doğru adamı aday göstereceksin, liderin doğru adam olacak. Bu kadar. Mozaikmiş, ülkeyi birleştirecekmiş bunlar hikaye. Yerel seçimeler de gördük. Alternatif olmadığı için el mecbur sana geliyor zaten oy. Ya da sandığa gitmiyor karşıdaki seçmen. Hele hele rol çalmaya, öne çıkmaya gerek yok. Çok konuşmaya hiç gerek yok. Özgür Özel çok konuşuyor. Amiyane tabirle çok zıplıyor. Olmaz onunla, görmek için uzman olmaya gerek yok. Bir laf edersin, peşinden gelir.

Gümbür gümbür anayasa tartışmaları geliyor. Süreç sıkıntılı. Özgür Özel götüremez bu süreci. Oyun bozan ilan eder, vesayetçi ilan eder, öyle bir hale sokarlar ki, istedikleri anayasa metnini referanduma götürür ve geçirirler.

İktidarın kurduğu oyuna resmen atlıyor Özel. Sanane kardeşim şu anda anayasadan? Sokağa çıksan derdi yeni anayasa olan yüz kişiden 1 kişi ya çıkar ya çıkmaz. Gündemi değiştirme, sorunların üzerini örtme işine ortak oluyorsun, bir de başat aktör rollerine bürünmeye çalışıyorsun. Davulu sana çaldırıp, düğünü kendileri yapar. Hiç mi akıllanmadınız 20 küsür yıldır?

3.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bence kişiler değil sivil toplum örgütleri olan partinin ne yapmaya çalıştığına bakmak lazım...Geçen seçim bana göre kaybedilmedi , CHP derin yapısı iktidar olmak istemediğinden bize kaybettirildi gösterildi....Şu an o akıl Yereller bize yeter diyor...Merkezi yönetim topuna henüz girmek istemiyorlar , aslında hakta veriyorum...Merkezi yönetimin kasa boş , ayrıca Merkezi yönetimde görev alacak henüz yeterli kadro yetişmemiş...Yereller özelinden bu kadroları yetiştirirlerse bir sonraki seçimde Merkezi yönetim maçına çıkarlar...
    Mevzu zaten buysa, konuşmaya, çırpınmaya hiç gerek yok. Gelsin yasa babadan oğula, bakalım işimize ne gerek var.

Bence temel sorun Sol siyaset, Sağ cenahı anlamıyor, analiz edemiyor. Dolayısıyla seçmenin çoğunluğunu oluşturan merkez-sağ kısma nüfuz edemiyor. Kendi politikalarının nüfusun coğunluğu için daha iyi ve hayırlı olacağını anlatamıyor. Sağ cenahın çizdiği oyun modeli içinde kaybolup gidiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Mevzu zaten buysa, konuşmaya, çırpınmaya hiç gerek yok. Gelsin yasa babadan oğula, bakalım işimize ne gerek var.

Bence temel sorun Sol siyaset, Sağ cenahı anlamıyor, analiz edemiyor. Dolayısıyla seçmenin çoğunluğunu oluşturan merkez-sağ kısma nüfuz edemiyor. Kendi politikalarının nüfusun coğunluğu için daha iyi ve hayırlı olacağını anlatamıyor. Sağ cenahın çizdiği oyun modeli içinde kaybolup gidiyor.
    baskan gençler taş mı yesin hiç çalışmayacak mı bunlar demiş

Baldızı Sezen Uğurlu'yu daire başkanı olarak atayan CHP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'den skandal bir atama daha geldi.

Bozbey'in yeğenini belediyenin iştiraki olan bir şirkete yönetim kurulu başkanı olarak ataması gündem oldu.

Başkan Bozbey'in yönetim kurulu başkanlığına atadığı belirtilen yeğeni Furkan Bozbey, Instagram hesabından BURKENT’in yeni yönetim kurulunu ve Mustafa Bozbey’in fotoğraflarını paylaştı.

Sayfa 735/735 İlkİlk ... 235635685725733734735

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •