Sayfa 538/675 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon
Arama sonucu : 5398 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Çinde olsa o kütahya havaalanı için fizibilite raporunu veren uzmanları asarlardı.Her diktatörlük kötü olacak diye bir şey yok.Misal ben çinin bu tarz uygulamalarını çok beğeniyorum.
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    üstadım sizce birisi çalıştı ve fizibilite raporu mu yaptı sanıyorsunuz? sizce bir rapor istendi mi?
    Askeri amaçlı olamaz mı bazı havaalanları mesela?

Türkiye'de 115 havaalanı var. (Aşağıdaki listeye göre)
    Nüfusumuz aynı olan Almanya'da 838 havaalanı var. Bizim 7 katımızdan fazla. Üstelik yüzölçümü Türkiye'nin sadece %40'ı kadar.
    Demek ki Türkiye kadar yüzölçümleri olsa 2000 havaalanı yapacaklarmış. Bence abartmışlar.

Aşağıdaki link'de liste var.

https://www.cia.gov/the-world-factbo...try-comparison

Benim şahsi görüşüm; Abartmamak lazım.
    Onbinlerce kişinin aktif olmayan yerlerde yata yata , devletten çuvalla para alması hoş değil.
    Son düzenleme : value; 18-04-2024 saat: 11:07.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,321
    Bu şahıs devamlı haklı çıkıyor,en son dünya bankasının verecek olduğu kredi,adam diyorki,biz ne emir veriyorsak onu yap diyor eşbobuna,örnek bu krediyi ülkene kaçan arap vs olan mültecilere ver diyor,kaçak çalışsın yan gel osman olsun,yatırımmı o ne ,neyse devamlı bunu alıntı yaparım

John Perkins
    Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç para verip otobanlar, yollar yaptırırız..
    * sonra onlara arabalarımızı satarız..
    * daha sonra bankalarını satın alırız..
    * o bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız..
    * böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle..

o ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan bir kredi ayarlarız. ayarlanan kredi asla o ülkenin hazinesine gitmez. o ülkede ‘proje’ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer.

enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır..
    aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton yığınları oluşur ve bizim şirketlerimiz kazanır..
    o ülkedeki birileri de nemalandırılır. toplum bu düzenekten hiçbir şey kazanmaz. ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkânsızdır. plan böyle işler..

sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki;
    “bize büyük borcunuz var. ödeyemiyorsunuz. o zaman petrolünüzü satın, doğal gazı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin!
    askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, birleşmiş milletlerde bizim için oy verin!.
    elektrik, su, kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! onları amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın!â€
    ve bu arada;
    sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemlerini ele geçiririz..
    bu, ikili üçlü dörtlü bir darbeler serisidir.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Çinde olsa o kütahya havaalanı için fizibilite raporunu veren uzmanları asarlardı.Her diktatörlük kötü olacak diye bir şey yok.Misal ben çinin bu tarz uygulamalarını çok beğeniyorum.
    30 Yıl önce böcek yiyorlardı açlıktan. Şimdi Amerika Tesla çıkarıyor karşısına 10 tane marka yığıyor adamlar.

4. Psikolojik olarak 2.partinin aklı hala seçimde, 2.liği kabullenememiş gözüküyor.
    Erimemek ve bitmemek açıklamaları.

DORUKLAR VE SONLAR
    Bilişsel tuzak burada yatar: Yaşadığımız deneyimle, onun anısını karıştırırız.
    Beynimiz bütün anıları depolamaz. Bunun yerine deneyimin özetini saklar ve sadece iki noktasını önemser:
    Zirve noktasını ve bitiş noktasını.
    Bir deneyde iki hasta grubu aynı acı verici kolonoskopi operasyonundan geçer. İlki sekiz dakika sürer ama sadece bitimi biraz sancılıdır. İkincisi üç katı daha uzun sürer ama daha ağrısız sonlanır.
    Hastalara toplamda ne kadar acı çektikleri sorulduğunda, ortalamada aynı acıya çok daha kısa süre katlanan grup daha çok acı çektiğini söyler.
    Çünkü sonu sancılıdır.
    Ne kadar uzun veya kısa sürdüğünün hiçbir önemi yoktur.
    --
    Kahneman ve arkadaşları bu duruma Doruk - Son Kuralı" adını verir:
    Geriye doğru baktığımızda, deneyimin zirve noktasındaki ve en sonundaki duygu düzeyimizin ortalamasını alırız. Sürenin hatırladığımız toplam duygu üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
    Yani yıllar boyunca çoğunlukla mutlu hissetsek bile, kötü bir son, bütün ilişkiyi kötü anımsamamıza neden olabilir.
    Son saniyesinde bozuk ses çıkaran muhteşem bir senfoni gibi.

https://www.linkedin.com/pulse/k%C3%...uzursuz-beyin/
    Heikenashi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,904
    Dubai'de neler olmuş öyle, şimdi gördüm...

https://twitter.com/Fighter_4_Human/...848907/video/1
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,321
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku

Çarpılmışlar

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku

at kafalar yok yağmur yağdırcaz yok sağanak yapıcaz diye yağmurun tohumuna para saymışlar

Sayfa 538/675 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •