Sayfa 147/659 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 5266 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    demek gençler hâla kararsız

bu fotodan anlamlı bir kompozisyon çıkar....!!!!!!!!!!!!!

2. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Sayın Batman kooooşşşş

Robotun da sapığını yapmışlar.
    İleride robotlar insanları silkmese bari.

https://youtube.com/shorts/jmF1f9NBu...kLuasRvh8WWSer

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    2024 Bütçe açığı 2.7 trilyon gayme + emekliye 7 bin gayme verse 1.3 trilyon = 4 trilyon gayme.

Neredeyse bütçe gelirlerinin yarısı, 8 trilyon gayme gelir 4 trilyon gayme bütçe açığı.

Türkçesi temmuzda ne verirlerse Allah bereket versin, Reyisin bir halt verebileceği yok.

Asgarî ücretliye haziranda zammı bile, çok şüpheli görüyorum.
    Abi sen o bütçe açığını MB kur farkı ile birlikte 5 trilyon yap. Geçen sene ödenen kur farkı var. Bunlar MTV yi iki kat ödemeyle telafi edilecek şeyler değil. KDV, ÖTV, MTV, kurumlar vergisi, faizden vergi, petrol ürünlerine zam, alkollü içecekler ve tütün ürünlerine zam, elektrik ve doğalgaz zammı ile ancak kısmen telafi edilir. Ayrıca yüksek faiz sebebiyle şirketlerin kârları tırpanlandığı için orada ki kayıp da var. Zam falan vermesinler kışın yajacağımız doğalgaza okkalı geçirmesinler bana yeter. Ben şuan tek onu düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abi sen o bütçe açığını MB kur farkı ile birlikte 5 trilyon yap. Geçen sene ödenen kur farkı var. Bunlar MTV yi iki kat ödemeyle telafi edilecek şeyler değil. KDV, ÖTV, MTV, kurumlar vergisi, faizden vergi, petrol ürünlerine zam, alkollü içecekler ve tütün ürünlerine zam, elektrik ve doğalgaz zammı ile ancak kısmen telafi edilir. Ayrıca yüksek faiz sebebiyle şirketlerin kârları tırpanlandığı için orada ki kayıp da var. Zam falan vermesinler kışın yajacağımız doğalgaza okkalı geçirmesinler bana yeter. Ben şuan tek onu düşünüyorum.
    Yılsonu dolar kuru 36-42 arası olur diyorlar ya. Acayip bir gülme geliyor.
    Dolar kuru ticaret partnerlerinin enflasyon farkı kadar artmalı. Olması gereken bu.
    Enag enflasyonu % 130 desek, ABD enflasyonu da % desek.
    Hesap makinası error verir ********im.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sayın Batman kooooşşşş

Robotun da sapığını yapmışlar.
    İleride robotlar insanlar silkmese bari.

https://youtube.com/shorts/jmF1f9NBu...kLuasRvh8WWSer
    Bizde robota gerek yok bizi ziyadesiyle silkecekler. Hatta şöyle diyeceğiz. Hepiniz ziyadesiyle bizi silktiniz. Bir daha silkemeyeceksiniz. Bunu Öztürk Serengil yaşamıştı. Seçimden sonra uzun atlama olacak

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yılsonu dolar kuru 36-42 arası olur diyorlar ya. Acayip bir gülme geliyor.
    Dolar kuru ticaret partnerlerinin enflasyon farkı kadar artmalı. Olması gereken bu.
    Enag enflasyonu % 130 desek, ABD enflasyonu da % desek.
    Hesap makinası error verir ********im.
    Sen onu geç üç ay önceki fiyatlar ile şimdi ki fiyatları mukayese et. Şeker fiyatları üç ay öncesine göre düştü bayram şekerlerine bile okkalı geçirmişler. Bizim bilmediğimiz maliyetler var sanki. Hiç bir şeye zam gelmese bile %50 geliyor.

7. Bu ay borçlar azalıyor. Para olursa o tahmin edilen kurdan her türlü alırım. Bu sistem devam ettiği sürece patlama daha fazla olur. Böyle devam ederse açığı kapattıkları turizm de vefat edecek. Belki Araplar böyle istiyor olabilir batanları onlar alacak böyle plan da olabilir.

8. Ben yönetimin özellikle makam aracı konusunda radikal tedbirler aldığında ve muhtarlık gibi işlevi kalmamış birimleri kaldırmaları halinde ilk ışığı görürüm ama bu saatten sonra ne kadar fayda eder orası kesin değil.

Sayfa 147/659 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •