Sayfa 58/83 İlkİlk ... 848565758596068 ... SonSon
Arama sonucu : 662 madde; 457 - 464 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

1. kubi kardeş basite indirgeyerek anlatmaya çalıştım detaya girmedim kafan karışır diye stok devir hızı amortisman etkisi nakit parasal varlıkların park edildiği enstruman getirisinin son 2 yıllık enf çarpanının altındaysa parasal pozisyon zararı olarak net karı nasıl düşürdüğü veya tersi zıplattığı tabi tek seferlik bir düzeltme aslında nakit giriş çıkış yaratan bir şey değil ama... misal dün erbos 140 mil zarar açıkladı niye? -747 mil parasal poz zararı yazdığından işte surpriz her sene 200-300 mil kar açıklayan bi anda zarar oysa satışlar brüt kar marjı vs çok ta negatif değilken başka örnek jant 800 mil eksi parasal poz zararı eski sistemde 500 mil 9 aylık enf düzeltmesinde yıllık 400 lere düşmüş.satışları mı düştü yok patron hırsız makyaj vs mi o da değil eski fiktif karlar artık yok realiteye alışmak gerek gerrçeği bu

Egeen i yukarıdaki 2 örnekle kıyaslayarak tabi çok örnek var da 700-800 mil yıllık kar mümkün ama kesin diyemem sürpriz yapıp ekstra bi yerlerden değerleme felan iştirak ege fren vs deyip ekstra kar da getirebilir EM çok karışık iş vesseelam

2. burası kronik cahil fanatik tiplerle dolu basit anlatsan da detay versende bilgiye kapalı nato kafa nato mermer
    masal anlatmaya devam edin,bolbol goygoy hikaye şiir şarkı türkü

3.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    kubi kardeş basite indirgeyerek anlatmaya çalıştım detaya girmedim kafan karışır diye stok devir hızı amortisman etkisi nakit parasal varlıkların park edildiği enstruman getirisinin son 2 yıllık enf çarpanının altındaysa parasal pozisyon zararı olarak net karı nasıl düşürdüğü veya tersi zıplattığı tabi tek seferlik bir düzeltme aslında nakit giriş çıkış yaratan bir şey değil ama... misal dün erbos 140 mil zarar açıkladı niye? -747 mil parasal poz zararı yazdığından işte surpriz her sene 200-300 mil kar açıklayan bi anda zarar oysa satışlar brüt kar marjı vs çok ta negatif değilken başka örnek jant 800 mil eksi parasal poz zararı eski sistemde 500 mil 9 aylık enf düzeltmesinde yıllık 400 lere düşmüş.satışları mı düştü yok patron hırsız makyaj vs mi o da değil eski fiktif karlar artık yok realiteye alışmak gerek gerrçeği bu

Egeen i yukarıdaki 2 örnekle kıyaslayarak tabi çok örnek var da 700-800 mil yıllık kar mümkün ama kesin diyemem sürpriz yapıp ekstra bi yerlerden değerleme felan iştirak ege fren vs deyip ekstra kar da getirebilir EM çok karışık iş vesseelam
    İtibar puanınızı verdim hocam,hakkınızdır.
    Bu meseleye bende değinecektim zamanında,ama burada olmayacağını bildiğim için,üstadın birine üstünkörü özelden bahsettim em ile ilgili düşüncelerimi.
    Bence yormayınız kendinizi,zira tecrübe denilen şey yaşayarak elde edilir.

4.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    EM den haberiniz yok herhalde,eski düzende takılı kalmışınız.aydınlatayım biraz sizi.

2022 den itibaren son 8 çeyrek bilançolar yok hükmünde.sil baştan enf düzeltmesine tabi olarak yeniden düzenleneceği için çeyrek bazlı ve yıllık 2022-2023 net karlar da değişecek demektir

Yani anlayacanız senin değişmez olarak baz aldığın 9 aylık 906 mil kar yoh kardeşim onu baz alma değişecek yontılacak belki de kuşa dönecek eski sistem olsa 300-400 mil tele üstüne ekle yıllık net karı bulmak çocuk oyuncağıydı

sanki Enf Düzeltmesi son çeyreğe uygulanıyor sanıyosun. temel yanılgının özü burası
    Syn rogliç bu konuya hakim olmamakla beraber.Kadir beyle hafta içi bilanço tahmini zamanı sorduğumda son 3 yılı tekrar yapıyoruz dediler.Burdaki hissedarlarada kısa bit bilgi olsun bu vesileyle hafta içi ararsanız tahmini zaman verebilirz dediler.

5.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    burası kronik cahil fanatik tiplerle dolu basit anlatsan da detay versende bilgiye kapalı nato kafa nato mermer
    hocam bilmediğim için soruyorum, EM sebebiyle egeenin karının çok düşük gelebileceğini mi düşünüyorsunuz, çok detaya inmeden, sebebini izah etmeye çalışırsanız, sevinirim.

not haaaa ben önceki yorumumda egeenin 1,5 milyar karı gelecek tahmininde bulunmadım, 1,5 milyar kar gelse bile şu andaki piyasa fiyatının haliyle hisse fiyatının çok pahalı olduğunu anlatmaya çalışmıştım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,144
     Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    burası kronik cahil fanatik tiplerle dolu basit anlatsan da detay versende bilgiye kapalı nato kafa nato mermer
    Hayırdır iyilik meleği misiniz ölüm meleği mi?17000 lerdeyken de uyarsaydınız ya milleti?Bisiklet ile kamyonu karıştırmışsınız.İnsanları böyle cahillikle suçluyorsun ama suç sende değil bizde25 Aralıktan beri 10.000 liralardan beri kâğıt tü kaka diye tabir edilmiş ama inşallah daha beter olur!Bilançoyu açıklasa da çekip gitsek şu kağıttan!
    8000leri bekleyeceğiz artık
    16-01-2024, 12:24#7326rogliç rogliç is offline
    Yeni Üye

Duhul
    Dec 2023
    Gönderi
    23
    doktrin bey valla klas yorumların var ama almıyayım ben yinede pd bana uygun değil 8 binleri bekliyecez mecbur

Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

7.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    Egeen hisseniz varmı? Bu şekilde yazan birinin Egeen hissesi olma ihtimali yok bence. O zaman bu arkadaş konsomasyona çıkmış olabilir.YTD
    Son düzenleme : Hedef2019; 26-04-2024 saat: 20:56.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,144
     Alıntı Originally Posted by Babatolien Yazıyı Oku
    İtibar puanınızı verdim hocam,hakkınızdır.
    Bu meseleye bende değinecektim zamanında,ama burada olmayacağını bildiğim için,üstadın birine üstünkörü özelden bahsettim em ile ilgili düşüncelerimi.
    Bence yormayınız kendinizi,zira tecrübe denilen şey yaşayarak elde edilir.
    Bu em mi göm mü neyse nedense bir tek egeeni mi etkiliyor?
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Sayfa 58/83 İlkİlk ... 848565758596068 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •