Sayfa 61/61 İlkİlk ... 1151596061
Arama sonucu : 487 madde; 481 - 487 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    burası kronik cahil fanatik tiplerle dolu basit anlatsan da detay versende bilgiye kapalı nato kafa nato mermer
    masal anlatmaya devam edin,bolbol goygoy hikaye şiir şarkı türkü
    Madem bilançonun kötü geleceğini biliyorsun ve yeni üyesin bizleri uyarmak içinmi foruma geldin? Bilançonun kötü geleceği ihtimalinin yüksek olduğunu düşünen bir şahıs niye Egeen alır? Şayet aldıysan akıl yoksunu olabilirsin, almadıysan
    ne işin var forumda? NATO kafa NATO mermerlerden masal dinlemeye, goygoy hikaye şarkı, türkü dinlemeyemi geldin? YTD
    Son düzenleme : Hedef2019; Dün saat: 23:32.

2. [QUOTE=rogliç;6791089]pastavilla hissesi var bende,,,,ne alaka hey yalabbim,şimdi yaptığım bilanço analiz finansal analize bir katkın ekleme çıkarma eleştiri vs fikir beyan edecek kapasite birikimi olmayan ky tavrı....Hımmm elinde egeen yokmuş spek adamı aman dikkat bizi dökmeye yönelik negatif annamadığımız şeyler yazıyor ...yermiyiz yav[/QUOTE

Kimsin nesin bilmem ama, pastavilla hissesi varsa git orada yaz. 25 senem finans sektöründe geçti, 15 senesinde yöneticilik yaptım. Diğer şirket bilançolarından kopya çektiğin bilanço analizi herşirket için geçerli değerlidir önce bunu öğren. Müneccimmisin benim ky olduğumu nasıl anladın? Overallumu gönderirdim ama burası yeri değil. YTD
    Son düzenleme : Hedef2019; Bugün saat: 00:06.

3.  Alıntı Originally Posted by Hedef2019 Yazıyı Oku
    Kimsin nesin bilmem ama, pastavilla hissesi varsa git orada yaz. 25 senem finans sektöründe geçti, 15 senesinde yöneticilik yaptım. Diğer şirket bilançolarından kopya çektiğin bilanço analizi herşirket için geçerli değerlidir önce bunu öğren. Müneccimmisin benim ky olduğumu nasıl anladın? Overallumu gönderirdim ama burası yeri değil. YTD
    bahsettiğim ky tavrı ,parasal varlıkla ilintili olmayıp bir mentalitedir,finansal bilanço analiz yapana ilk tepkisi sende hisse varmı diyen mentalite,geçmiş mesajlarına baktım ya tahtacıya speğe patrona saydırıp duran fikirsel bilgiden yoksun analiz yapma birikimi olmayan tipik KY sin işte.bir tane bilanço finansal makro mikro tespit analizin yok nasıl finans müdürüsün sen?Oweral ve çok lotu olup bankada şu kadar parası olmak sizi ky likten azade edemez mentalite meselesidir ky lik,ama ortalama ky sizin gibi görgüsüz değildir şu kadar lotum var benim oweralim seni döver falan nezaketsiğine düşmez.

bu arada "pastavilla "forumuna git orda yaz demişin komik ky,öyle bir hisse yok bist de ne de forumu uydurdum la spontane olarak ironi yaptım.

bakkalımın finans müdürü.....

4. büğün hani bir sürpriz yapar mı dedik ya karışık iş şu EM bir de pozitif açıdan eggenin enf muhasebesinden nasıl etkilenir ege fren katkısı parasal poz karı olarak nasıl yansır vs hazırladığım janjanlı dosyayı sunacaktım ama ne şevk bırktınız nede heyecan beni kendi çukurunuza çektiniz lo habire polemik kişiselleştir mezarlığıannadığınız bu işte kapasite sorunu bilgiye düşman

hadi bay son yazım

5.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    bahsettiğim ky tavrı ,parasal varlıkla ilintili olmayıp bir mentalitedir,finansal bilanço analiz yapana ilk tepkisi sende hisse varmı diyen mentalite,geçmiş mesajlarına baktım ya tahtacıya speğe patrona saydırıp duran fikirsel bilgiden yoksun analiz yapma birikimi olmayan tipik KY sin işte.bir tane bilanço finansal makro mikro tespit analizin yok nasıl finans müdürüsün sen?Oweral ve çok lotu olup bankada şu kadar parası olmak sizi ky likten azade edemez mentalite meselesidir ky lik,ama ortalama ky sizin gibi görgüsüz değildir şu kadar lotum var benim oweralim seni döver falan nezaketsiğine düşmez.

bu arada "pastavilla "forumuna git orda yaz demişin komik ky,öyle bir hisse yok bist de ne de forumu uydurdum la spontane olarak ironi yaptım.

bakkalımın finans müdürü.....
    Allah’ın müneccim sazanı, pastavilla hissesinin olmadığını bilmediğimimi zannediyorsun. Yazmayı unutmuşum 25 senelik finans sektörü çalışmışlığımın yanında 30 senedirde borsayla ilgilenirim. Egeen gibi patronu sahtekar olan bir şirketin makrosunun , mikrosunun , finansalının analizinin bu forumda fikirsel beyan etmenin bir faydasının olmadığını hepimiz görüyoruz, çünkü tahtacı ( patron ) ne isterse o oluyor.
    Bilmiş bilmiş cevap yazmışsın, görgüsüz demişsin , ama forumda ne işin olduğu İle ilgili herhangi birşey yazmamışsın?
    Bilançonun kötü geleceğini düşünüpde hala hisse tutuyorsan akıl yoksunusun.
    Şayet hissen yoksa ne işin var forumda hele bir de bakayım. YTD

6.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    büğün hani bir sürpriz yapar mı dedik ya karışık iş şu EM bir de pozitif açıdan eggenin enf muhasebesinden nasıl etkilenir ege fren katkısı parasal poz karı olarak nasıl yansır vs hazırladığım janjanlı dosyayı sunacaktım ama ne şevk bırktınız nede heyecan beni kendi çukurunuza çektiniz lo habire polemik kişiselleştir mezarlığıannadığınız bu işte kapasite sorunu bilgiye düşman

hadi bay son yazım
    Niye geldin, niye gittin, oysaki çok güzel bilgiler veriyordun, çok üzdün bizi. Uğraşmışsın o kadar, janjanlı dosya hazırlamışsın hiç değilse müsibet dosyanı bıraksaydın, faydası olurdu belki. YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,066
    bu haberi hatırlayanlar vardır 2018 Aralık 25in haberi ! O zaman da çok konuştuk niye alıyor amaç ne diye bakalım enflasyon muhasebesinde nasıl yorumlanacak?
    ***EGEEN*** EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinimi
    25.12.2018 18:10
    ***EGEEN*** EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinimi

***EGEEN*** EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinimi )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Finansal Duran Varlık Edinimi

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    02.11.2018
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    25/12/2018
    Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı?
    Var
    Edinilen Finansal Duran Varlığın Unvanı
    Ege Fren Sanayii Ve Ticaret A.Ş.
    Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu
    Orta ve ağır tip motorlu vasıtalarda kullanılan frenlerin ve ilgili aksam ve yedek parçanın imalatı, tamiri, satışı, ithalat ve ihracatı
    Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi
    8.000.000-TL
    Edinim Yöntemi
    Satın Alma (Purchase)
    İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih
    25.12.2018
    Edinme Koşulları
    Peşin (Cash)
    Vadeli ise Koşulları
    -
    Edinilen Payların Nominal Tutarı
    2.039.982,86-TL
    Beher Payın Alış Fiyatı
    49,76-TL
    Toplam Tutar
    101.500.000-TL
    Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%)
    % 25,499
    Edinim Sonrasında Sahip Olunan Payların Finansal Duran Varlık Sermayesine Oranı (%)
    % 50,998
    Edinimden Sonra Finansal Varlıkta Sahip Olunan Oy Haklarının Oranı (%)
    % 50,998
    Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%)
    % 16,29
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%)
    % 29,34
    Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi
    Olumlu olması beklenmektedir.
    Pay Alım Teklifinde Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı
    Hayır (No)
    Pay Alım Teklifinde Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı
    Hayır (No)
    Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı
    Ege Endüstri Holding A.Ş.
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır?
    Evet (Yes)
    Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkinin Niteliği
    Şirketin hakim ortağı
    Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi
    25/12/2018
    Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi
    İndirgenmiş nakit akımı yöntemi (% 50 ağırlık verilmiştir), işlem çarpan, piyasa çarpan değerlerinin (% 25'er ağırlık verilmiştir.) ağırlıklı ortalaması alınmıştır.
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi?
    Düzenlendi (Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni
    -
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası
    12 Ekim 2018- 20
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı
    Arkan Ergin Kurumsal Danışmanlık A.Ş.
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar
    Değerleme sonucuna göre toplam hisse değeri 70.520.000 ABD Doları ila 76.540.000 ABD Doları aralığında tespit edilmiştir.
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi
    Uygundur.
    Açıklamalar

02.11.2018 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, Yönetim Kurulumuzun 25.12.2018 tarihli toplantısında
    Ege Endüstri Holding A.Ş. tarafından Ege Fren Sanayii Ve Ticaret A.Ş.'deki toplam 2.039.982,86 TL nominal değerli ortaklık payının satışı konusunda yapılan müzakereler Yönetim Kurulumuzca değerlendirilerek
    Otomotiv sektöründeki üretim faaliyetinde bulunan ve % 25,499 oranında paylarına sahip bulunduğumuz Ege Fren Sanayii Ve Ticaret A.Ş'deki ortaklık payımızın % 51' e (% 50,998) çıkartılmasının ileriye yönelik olarak sağlayabileceği yararlar göz önüne alınarak, Arkan Ergin Kurumsal Danışmanlık A.Ş â€˜nin 12 Ekim 2018 tarihli değerleme raporunda bulunan değer aralığı dahilinde, Ege Fren Sanayii Ve Ticaret A.Ş.'nin % 25,499 oranındaki paylarının 101.500.000-TL bedelle satın alınmasına (1 ABD Doları = 5,31-Türk Lirası olarak hesaplanmıştır.)
    Bahse konu işlemin Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23-1 sayılı Önemli Nitelikte İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin "Önemlilik Kriteri" başlıklı 6. Maddesi uyarınca önemli nitelikte işlem olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği hususuna ilişkin olarak yapılan hesaplamada

a)
    İşlem tutarının (101.500.000-TL) son finansal tablolara göre varlık (aktif) toplamına (623.230.956-TL) oranı % 16,29,

b)
    Yönetim Kurulu Karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanan şirketimiz değerine (1.125.652.500-TL) oranı % 9,02 olarak hesaplanmaktadır.

Her iki oranda tebliğde belirtilen % 50 oranının altında kaldığından, söz konusu Finansal Duran Varlık Edinimi işlemi, "Önemli Nitelikte İşlem" olarak değerlendirilmemektedir.

Söz konusu Finansal Duran Varlık Ediniminden (Hisse Alımı) herhangi bir kira veya benzeri bir gelir elde edilmemektedir Bu nedenle tebliğin "c" fıkrasına ilişkin bir hesaplama yapılamamıştır.

Yukarıda açıklanan nedenlerle işlemin genel kurul onayına sunulmasına gerek bulunmadığına,
    Karar verilmiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/726415

BIST
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Sayfa 61/61 İlkİlk ... 1151596061

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •